۲۴ مرداد، ۱۳۹۱

اخبار این هفته! زلزله در آذربایجان + عکس+ فیلم


 
اگر بدن‌ها با لذت اتحاد می‌يابند؛ روح‌ها با درد متحد و يگانه می‌شوند. (ميگل دونامونو)

دستکم ۸۰ تن براثر وقوع دو زمین لرزه در استان آذربایجان شرقی جان باختند و ۴۰۰ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. طبق اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، دو زلزله بزرگ عصر روز جمعه استان آذربایجان شرقی را لرزاند، مرکز زمین لرزه اول در ساعت ۱۶و۵۳ دقیقه به بزرگی شش و دو دهم ریشتر به عمق ۱۰ کیلومتر در شهرستان اهر و مرکز زمین لرزه دوم در ساعت ۱۷و۴ دقیقه وبه بزرگی ریشتر۶ و به عمق ۱۰ کیلومتر در شهرستان ورزقان بوده است. لرزش زمین در استان‌های مجاور آذربایجان شرقی هم احساس شده است.
بنا به گزارش خبرگزاری مهر، اکثر روستاهای شهرستان ورزقان و نیز مشگین شهر به شدت آسیب دیده‌اند، اما وضعیت عمومی در تبریز عادی اعلام شده است. همچنین تیم‌های امداد با هلیکوپتر به مناطق آسیب دیده اعزام شده‌اند و عملیات نجات مجروحان در جریان است.
خبرگزاری آذربایجان  سایت بعلت هک شدن با مشکل فنی روبرو است
لطفا بعدا مراجعه فرمائید

لینک زیر عکسهای مردم زلزله دیده است.
در ابتدا تمامی فیلمها قرار دارد، پایین صفحه عکسها

Earthquake in Tabriz, East Azerbaijan Iran -photo Gallery

 http://youtu.be/zT1gKdKk0cs

به گزارش بامدادخبر، حدود ساعت ۱۲ شب چهارشنبه (۱۸ مرداد)، پس از آنکه برخورد گشت ارشاد با دختری به بهانه‌ی بدحجابی، با اعتراض و مقاومت او و برادرش روبه‌رو شد، ماموران سعی کردند که این دختر را به زور از ماشین بیرون بکشند که این موضوع منجر به مداخله‌ی مردم حاضر در محل و درگیری میان آنان و نیروهای پلیس شد. یک شاهد عینی که در محل درگیری حضور داشت، به بامدادخبر گفت: «جمعیتی نزدیک به ۵۰۰ نفر در حالی که فریاد می‌زدند با مامور‌ها درگیر شدند و به شدت آنها را کتک زدند.. مردم شیشه ماشین پلیس را شکستند. پلیس مجبور به تیراندازی هوایی شد اما مردم پراکنده نشدند و در ‌‌نهایت ماموران، تعداد زیادی از دخترانی را که به جرم بدحجابی پیش از این دستگیر کرده بودند از ماشین ون تخلیه کردند و در میان هو کردن‌های مردم با صورت‌هایی زخمی درکه را ترک نمودند به گفته‌ی وی، بعد از حدود نیم ساعت، تعداد زیادی از نیروهای پلیس ضد شورش به منطقه‌ی درکه وارد شدند، عده‌ای را دستگیر و پس از بستن تمامی رستوران‌ها و مجموعه‌های پذیرایی، محل را ترک کردند.

دوپلیس آلمان سالیان سال عضو گروه نژاد پرست  کو کلوس کلان آلمان بودند. با این وجود به شغل اشان ادامه میدند. . این دو پلیس ادعا میکنند که از افکارات فاشیستی این گروه اطلاعی نداشته اند. دادگاه ادعای آنها را پذیرفته است. هرچند که این دو پلیس با گروه ناسیونالیست زیرزمینی راتباط داشته ند . و تصادفی نیست که روزی که زن پلیس در شهر هایل برون توسط گروه فاشیست بقتل رسید ، این دو پلیس هم تصادفا در آن شهر حظور داشته اند.
این گروه فاشیستی کو کلوس کلان در دهه 60 اول در آمریکا علیه سیاپوستان و دیگر ملیتهای مهاجر به فعالیتش ادامه داد. بعدها در کشورهای دیگر کانادا ، استرالیا و آلمان گسترده تر شد.
Deusche Polizisten waren Mitglieder im Ku-Klux Clan- Sie bleiben im Dienst . Die beiden ehemaligen Ku-Klux-Klan-Mitglieder waren Kollegen der
 mutmaßlich von den NSU-Terroristen
یورو نیوز : پس از یک روز ناآرام، آرامش نسبی به شهر سیدی بوزید تونس بازگشته است.
روز پنجشنبه صدها تن از مخالفان حکومت اسلامگرای “النهضه” با پرتاب سنگ با پلیس درگیر شدند.
شهر سیدی بوزید، که در مرکز تونس واقع شده، از آن بعنوان مرکز ثقل انقلاب سال گذشته این کشور یاد می شود.
پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگانی که می خواستند وارد مقر فرمانداری این شهر شوند از گاز اشک آور استفاده کرد. نمایندگان تعدادی از احزاب مخالف نیز در این تظاهرات حضور داشتند.
بنابر گزارشها نمایندگان سندیکاها در دفتر محلی اتحادیه کارگران تونس برای مذاکره درمورد مطالبات تظاهرکنندگان گرد هم آمده اند.
در تظاهرات روز پنجشنبه حداقل ۵ نفر دستگیر و ۵ نفر هم جراحات سطحی برداشتند.
حدود ده روز پیش نیز دهها نفر در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوقشان در این شهر که یکی از فقیرترین شهرهای تونس محسوب می شود، تظاهرات کرده بودند

هیچ نظری موجود نیست: