۱۶ مهر، ۱۳۹۱

فیلم / مصاحبه و دستگیری فردی که به کنسولگری رژیم در استانبول حمله کرد + اخبار


فیلم / مصاحبه و دستگیری فردی که به کنسولگری رژیم در استانبول حمله کرد، شنبه ۱۵ مهر.

حمله یک ایرانی پناهنده به کنسولگری ایران در استانبول
یک شهروند ایرانی تلاش کرد کنسولگری کشورش در استانبول را به آتش بکشد.
خبرگزاری آناتولی ترکیه در این باره گزارش داد: کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول مورد هدف حمله قرار گرفت. مهاجم تلاش کرد کنسولگری را آتش بزند اما تنها موفق به آتش زدن درب ساختمان کنسولگری شد.
در این گزارش آمده است: پلیس ترکیه با دخالت در این ماجرا، مهاجم را دستگیر کرد سپس مشخص شد او یک ایرانی 66 ساله به نام جواد بیستحاب است. پلیس این ایرانی را بازداشت و از او بازجویی کرد. به گفته پلیس ترکیه، فرد مهاجم به این اقدام خود، اعتراف کرد و گفت این رفتار را در اعتراض به حکومت ایران انجام داد.

این روزها شرایطی عجیب و به نوعی تاریخی از بعد اقتصادی در مملکت در جریانست. شرایطی که میتوان به نوعی از آن بعنوان "مقطع سرنوشت ساز" برای تصمیم گیری حاکمان و دقیق تر بگوییم شخص خامنه ای نام برد.
این روزها سقوط لحظه ای ارزش پول ایران در برابر ارزهای جهانی بخصوص دلار وضعیتی ایجاد کرده که موجب افزایش بی سابقه و عجیب اقلام مصرفی و مایحتاج روزمره مردم گردیده است.
بگونه ای که وقتی یک ایرانی صبح از خواب بلند می شود و برای خرید یک بسته پنیر ۴۰۰ گرمی از ارزانترین نوع آن می رود در حالی که تا چند ماه قبل با ۱٨۰۰ تومان و دیروز با قیمت ۲۵۰۰ تومان آن را تهیه کرده، امروز با قیمت ٣۵۰۰ تومانی آن مواجه می شود!
و یا وقتی کارگری برای تهیه ناهارش از مغازه دار یک قوطی تن ماهی می خواهد که تا هفته قبل ٣۰۰۰ تومان بوده و امروز با شنیدن مبلغ ۵۲۰۰ تومانی آن دهانش باز می ماند!
یا راننده ای که برای تهیه قطعه یدکی که سال قبل ۶۰ هزار تومان بوده و اینک پس از آنکه می شنود باید ۱۶۰ هزار تومان برای همان قطعه بپردازد، نیازی نیست که بدانید چه واژه هایی را نثار چه کسانی می کند...!
یا دانشجویی را در بازار کامپیوتر پایتخت می ببینید که با مبلغ یک میلیون تومان برای خرید یک لپ تاپ که یک ماه قبل قیمت کرده آمده و با شنیدن مبلغ یک میلییون و هفتصد هزار تومان انگار که اب سردی بر رویش ریخته اند.
یا مادری که برای تهیه یک آمپول برای فرزند مبتلا به بیماری صرع خود راهی ناصرخسرو شده و در حالی که ماه قبل آن را با ۶۰ هزار تومان تهیه کرده این روزها که دارو هم از لیست کالاهای مشمول ارز ۱۲۰۰ تومانی خارج شده! و همینک با شنیدن قیمت ۱۵۰ هزار تومانی آن در جا مستاصل می ماند که از این پس چه باید کند!
یا تصور کنید خانواده کارگر و یا کارمندی که برای تهیه جهیزیه دخترشان به سه راه امین حضور یا خیابان جمهوری می روند و قیمت یخچالی را می پرسند که در ابتدای همین امسال ۲ میلیون قیمت داشته و حالا قیمت ۴ میلیون تومانی آن مشتریان بیچاره را شوکه می کند!!! و وقتی با اعتراض آنان روبرو می شود می گوید صحبت ۶ ماه قبل را نکنید، از دیروز تاکنون ۱۵۰ هزار تومان افزایش داشته و اگر فردا بخرید با این روند افزایش دلار قطعا ۲۰۰ هزار تومان گرانتر خواهد بود!!!

کاربران اینترنتی ساکن ایران در شبکه‌های اجتماعی خبر از فیلتر شدن برخی قالب‌های صوتی و تصویری در ایران می‌دهند.
توییت‌ها و نوشته‌های کاربران اینترنت و مدیران وب‌سایت‌ها حاکی از این است که برخی از گونه‌های فایل‌های صوتی و تصویری چون MP3، MP4، SWF و FLV در صورتی که روی سِرورهای خارج از ایران میزبانی شده باشند، در بخش‌هایی از این کشور قابل دسترس نیستند.
بر اساس این گزارش‌ها، اگر وب‌سایتی داشته باشید که سِرور آن در کشور کانادا قرار گرفته است، حتی اگر سایتتان در ایران فیلتر نشده باشد، فایل صوتی با فرمت MP3 موجود در آن در بخش هایی از ایران قابل دریافت نیست. این موضوع در صورتی که سایتتان از طراحی Flash استفاده کرده باشد که از فایل‌هایی با فرمت SWF بهره می‌برد، با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد چرا که چنین سایتی به طور کامل دیده نمی‌شود. به گفته کارشناسان، در چنین حالتی یکی از نخستین آسیب‌ها متوجه آگهی‌های آنلاینی خواهد بود که از قالب‌های فلش استفاده می‌کنند. این دسته از آگهی‌ها معمولاً تصاویری متحرک دارند و برای بینندگان یک وب‌سایت از جذابیت برخوردارند. به همین علت بسیاری از آگهی‌ها در این قالب ساخته می‌شوند.
فلش ویدیو چیست؟Flash Video یک قالب رایج ارائه تصویر است که به وسیله شرکت ادوبی فلش تولید شده است. FLV نام اختصاری Flash Video است. این فرمت ممکن است درون SWF جاسازی شده باشد. به علاوه بسیاری از پخش‌کننده‌ها یا Player های موسیقی و ویدئو در قالب فلش ساخته شده‌اند. وب‌سایت‌های زیادی برای نمایش تصاویر و پخش فایل‌های صوتی چون آهنگ، کتاب صوتی، رادیوی اینترنتی و پادکست از این پخش‌کننده‌ها استفاده می‌کنند که بر اساس گزارش ها، محدود شده‌اند. به گفته کاربران اینترنتی ساکن ایران، امکان دریافت و ذخیره فایل‌هایی که قالب‌های فلش یا صوتی را دارند هم به همین ترتیب دچار مشکل شده و ممکن نیست؛ مگر آن که در سِرورهای داخل ایران میزبانی شده باشند.
شیوه های تازه محدودیت
تصویر بالا یک پخش‌کننده آهنگ در قالب فلش در را قبل از فیلترینگ اخیر نشان می‌دهد و تصویر پایین تصویر همان سایت پس از فیلترینگ است که پلیر مورد نظر ناپدید شده است. نهادهای متولی فیلترینگ در ایران در ماه‌های اخیر برای محدودسازی اینترنت دست به اقدام های تازه ای زده اند.
از جمله، چندی پیش سرویس تبلیغاتی Adwords گوگل نیز فیلتر شد. هنگامی که کاربر روی یکی از آگهی‌های گوگل کلیک می‌کند، مرورگر به یک پیوند میانی و از آنجا به سایت مقصد هدایت خواهد شد. با فیلتر شدن این پیوند میانی، کلیک روی هر آگهی، کاربر را به جای رفتن به سوی سایت آگهی‌دهنده، به صفحه فیلترینگ هدایت می‌کند. به نظر می‌رسد هدف از ایجاد محدودیت برای فایل‌های صوتی و تصویری، جلوگیری از دسترسی به رادیوهای اینترنتی و پادکست‌هایی باشد که در سایت‌های مختلف بارگذاری می‌شوند. با این روش در تکثیر این گونه فایل‌ها یا عملکرد پخش‌کننده یا Player آن اخلال ایجاد می‌شود. چندی پیش سرویس جی‌میل که به شرکت گوگل متعلق است در ایران فیلتر شد که به گفته مسؤولان به علت اعتراض به حذف نشدن فیلم توهین‌آمیز به پیامبر اسلام از روی سایت یوتیوب بود. یوتیوب از وب‌سایت‌های زیرمجموعه شرکت گوگل است. شرکت گوگل به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که از قطع دسترسی کاربران ایرانی به جی‌میل و دیگر سرویس‌هایش اطلاع دارد؛ اما مشکل از طرف گوگل نیست. این مشکل پس از چند روز برطرف و جی‌میل دوباره در دسترس کاربران قرار گرفت.


برای خواندن اخبار دیگر اینجا را کلیک کنیم.


 
دویچه وله: اعتصاب عمومی در اعتراض به افزایش مالیات‌ها در پرتغال سیستم حمل و نقل عمومی این کشور را فلج کرده است. قطارها از حرکت بازایستاده و حرکت متروها و اتوبوس‌های لیسبون، پایتخت کشور از بامداد پنج‌شنبه (۴ اکتبر) مختل شده است.
سندیکاها قصد دارند فشار بر دولت را با اعتصاب عمومی در ۱۴ نوامبر افزایش دهند.
در پی اعتراض‌های سراسری، دولت پرتغال چهارشنبه (۳ اکتبر) اعلام کرد قصد دارد برنامه ریاضت اقتصادی خود را تغییر دهد. با این حال سیاست افزایش مالیات‌ها به منظور جبران کسری بودجه دولت و دریافت اعتبارهای بین‌المللی همچنان اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

گزارش اختصاصی یورونیوز از شهر حلب سوریه

راکتورهای اتمی اروپا نا امن هستند

تعطیلی بازار پس از تهران و مشهد به اصفهان رسید
دویچه وله : بازار طلای اصفهان نیمه تعطیل شد. خبرگزاری‌های دولتی ایران گزارش دادند نیروهای امنیتی برای بازگشایی بازار آماده می‌شوند. یک شهروند به دویچه وله گفت: «اتفاقات اخیر بازار شبیه جنبش سبز نبود، این‌بار شورش بود
با گذشت یک روز از ناآرامی و اعتصاب در بازار تهران و مشهد، خبرگزاری ایلنا از نیمه‌تعطیل شدن بازار طلای اصفهان گزارش داده است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان اصفهان گفته است این تصمیم در واکنش به ثابت نبودن قیمت و برای جلوگیری از ضرر و زیان فعالان این صنف گرفته شده است. همزمان روز چهارشنبه در اهواز اطلاعیه‌ای منتشر شد که به‌موجب آن بازاریان این شهر اعلام کرده بودند از روز پنجشنبه (۱۳ مهر، ۴ اکتبر) حجره‌های خود را خواهند بست.
خبرگزاری‌های دولتی جمهوری اسلامی ایران اما گزارش داد‌ه‌اند که قرار است شنبه ۱۵ مهر، بازار با حضور «ماموران امنیتی» بازگشایی شود. روسای اتحادیه های صنفی به خبرگزاری‌ مهر گفته‌اند که دولت و وزرای اقتصادی با تصمیم گیری‌های اشتباه آثار مخربی را بر اقتصاد بر جای گذاشته‌اند و در حال حاضر اصناف هیچ گونه جایگاهی در اقتصاد ندارد.
بنا بر گزارش سایت‌های مخالف حکومت ایران، پنجشنبه ۱۳ مهر نیز بازار تهران تعطیل است. سایت کلمه دراین‌باره گزارش داده است: «صبح روز پنجشنبه را بازار با تعطیلی آغاز کرد و مغازه‌هایی که صاحبان آن‌ها برای دقایقی محل کسب خود را باز یا نیمه باز کردند و با کرکره پایین در مغازه‌ها حضور دارند نیز چراغ ها را خاموش نگه داشته‌اند
اینست نماد واقعی جان به لب رسیدن یک ملت!

و همینست که مردم بی مهابا این روزها برای هم اس ام اس جدیدی را می فرستند با این مضمون که:

معجزه جدید آقا: تبدیل پول ایران به پهن!!

«اتفاقات بازار شبیه جنبش سبز نبود»
یک شهروند که در تظاهرات ۳ اکتبر در بازار تهران حضور داشته به دویچه وله می‌گوید: «در سه‌راه‌جمهوری مردم رو به مغازه‌هایی که باز بودند فریاد می‌زدند "ببندش، ببندش". پاساژ علاءالدین کاملا تعطیل بود. وسط خیابان سطل آشغال‌ها می‌سوخت. در چارراه استابول پر از خرده شیشه بود و نیروهای ضدشورش وسط مردم سرگردان می‌لولیدند
در همین زمیه روزنامه حکومتی کیهان در شماره پنج‌شنبه ۱۳ مهر، اتفاقات بازار تهران را کار "عده‌‌ای اخلال‌گر" عنوان کرد و نوشته:«نكته قابل تامل،اصرار اوباش موتوری به سردادن شعارهايی عليه جبهه مقاومت در سوريه - هماهنگ با مواضع آمريكا و رژيم صهيونيستی - و گريختن از صحنه بود و همين امر ماهيت وابسته آنان را آشكارتر می‌سازد
در فیلم‌هایی که از ناآرامی‌های بازار تهران منتشر شده، معترضان فریاد از جمله می‌زدند: «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن. بازاری باغیرت، حمایت، حمایت».
در روزهای اخیر قیمت دلار از ۲ هزار و ۲۰۰ تومان به نزدیک ۴ هزار تومان رسید و پس از تا ۳۶۲۲ تومان سقوط کرد. این نخستین بار است که در پی اوج گرفتن بحران ارز در ماه‌های اخیر، ناآرامی‌ها در پایتخت ایران دیده می‌شود. بحران ارز هفته‌هاست اقتصاد ایران را متاثر ساخته و مبادلات تجاری را فلج کرده است.
گروگانهای ایرانی (عضو سپاه) را به قتل می رسانیم
گروگانهای ایرانی (عضو سپاه) را به قتل می رسانیم | "ارتش آزاد سوریه" ضرب الاجل 48 ساعته تعیین کرد یک گروه مسلح مخالف رژیم سوریه، پس از اعلام ناکامی مذاکرات با نظام سوریه بر سر اسرای ایرانی، به قتل این ربوده شدگان در صورت عدم توقف بمباران در 48 ساعت آتی تهدید کرد. تیپ «البراء» وابسته به مخالفان مسلح سوریه (= ارتش آزاد سوریه) با صدور بیانیه ای از ناکامی مذاکرات بر سر آزادی اسیران ایرانی در ازای آزادی بازداشت شدگان ارتش آزاد سوریه خبر داده است. این بیانیه در بیان علت ناکامی مذاکرات با نظام سوریه تصریح می کند، که دلیل ناکامی مذاکرات این است که نظام سوریه و ایران در این قضیه پشت همدیگر را خالی می کنند. در این بیانیه همچنین گفته می شود که اگر بمبارانهای صورت گرفته توسط نظام سوریه، علیه شهرها و مناطق مسکونی، تا 48 ساعت آینده متوقف نشود، در قبال هر نفری که کشته می شود (هر شهروند سوری)، یک اسیر ایرانی (که احتمالاً از اعضای سپاه پاسداران هستند) کشته خواهد شد. عناصر تیپ «البراء» وابسته به ارتش آزاد سوریه در آگوست گذشته در اقدامی 48 ایرانی را در مسیر منتهی به فرودگاه دمشق ربودند. تیپ «البراء» چندی پس از ربوده شدن اسیران ایرانی نیز ادعا کرده بود که سه نفر از ربوده شدگان ایرانی (که همه 48 فرد ربوده شده ، همگی مرد بودند) در جریان بمباران محل نگهداری این اسیران کشته شدند.

هیچ نظری موجود نیست: