۱۳ مهر، ۱۳۹۳

شهر کوبانی در آستانه سقوط به دست ''دولت اسلامی''کوبانی،‌‌ شهری کردنشین در شمال سوریه که از آخرین مناطق استراتژیک در نبرد پیش‌مرگه‌های کرد با جنگجویان گروه تروریستی "دولت اسلامی" به شمار می‌رود، در آستانه سقوط است.
فیلم های دیگر:
[HOT NEWS] VIDEO ISIS may have entered KOBANI (ISIS War) - Oct 4, 2014
Kobani`de çatışmalar giderek şiddetleniyo
ISIS Militants Advance Towards Kobani
El grupo terrorista publicó un video en internet
ISIS Militants Enter Key Border City Of Kobani

مقاومة كوباني في اليوم التاسع عشر

منابع خبری در شهر کوبانی روز شنبه ۱۲ مهر، چهارم اکتبر خبر دادند که جنگجویان ''دولت اسلامی'' محاصره را بر این شهر کردنشین در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه تنگ تر کرده‌اند. به گزارش رویترز این شهر روز شنبه را زیر آتش توپخانه و تانک‌های ''دولت اسلامی''گذراند. یک فرمانده مدافعان کرد به این خبرگزاری گفته است که در انتظار یک حمله همه جانبه هستند. بمباران مواضع ''دولت اسلامی'' توسط نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده آمریکا نیز نتوانست از شدت حملات به کوبانی بکاهد.
کوبانی ماه‌ها است در محاصره نیروهای ''دولت اسلامی'' قرار دارد. در هفته‌های گذشته نزدیک به ۱۸۰ هزار نفر از شهروندان این شهر از ترس حمله جنگجویان ''دولت اسلامی'' به ترکیه گریخته‌اند. این جنگجویان تندرو می‌گویند در روزهای آینده این شهر را تصرف کرده و جشن عید قربان از اعیاد مذهبی مسلمانان را در مساجد آن برپا خواهند کرد. در همین حال برخی از کردهای ترکیه در مرز این کشور و سوریه در نزدیکی کوبانی جمع شده‌اند و در تلاش برای پیوستن به مدافعان این شهر هستند‌. با این حال ارتش ترکیه از عبور این افراد جلوگیری کرده است. درگیری‌هایی نیز میان نیروهای پلیس و ارتش ترکیه و تجمع کنندگان در خط مرزی گزارش شده است.

"كوبانی" آغاز يك پايان خواهد شد حتی اگر داعش ورود كند . حتی اگر داعش قتل عام كند. اگر قرار است كوردهای كوبانی قتل عام شوند آنها ايستاده مي ميرند و اثبات مي كنند در اين نقطه از جهان اميد به آزادی به صلح و رستگاری هرگز دفن نخواهد شد. آنها امروز آموزگار جهان اند در حاليكه داعش سرهايشان را سوغات مي فرستد آنها برای جهان ارزش صلح و آزادی را مخابره می كنند. آنها جهان را از نو تفسير كرده اند تا بلكه از نو تغيير يابد و برداشت اين تفسير، اين دو جمله است: كوبانی جاودانه خواهد ماند حتی اگر سقوط كند...
 فیلم انتقادی حزب کمونیست:
حمله داعش به مناطقی از کردستان و عدم مقاومت نیروهای پیشمرگ در نواحی "شنگال و مخمور" و اوضاع فاجعه باری که به مردم این منطقه تحمیل شد در همان حال نشان داد که مردم کردستان تحت رهبری احزاب حاکم تا چه اندازه بی دفاع و ضربه پذیر هستند. اما راە دیگری هست، راە مقاومت و ایستادگی، راە تکیه زدن بە ارادە توده ها، راە سازمان دادن نیرو و امکانات خود، راە کوبانی.

رزمندگان کرد با چنگ و دندان از کوبانی در برابر داعش دفاع می‌کنند. شبه‌نظامیان دولت اسلامی به چند صدمتری شهر رسیده‌اند. دود ناشی از انفجارها از خاک ترکیه بر فراز کوبانی دیده می‌شود. ...
رزمندگان کرد سوری با تمام توان خود و کوچه به کوچه از کوبانی دفاع می‌کنند اما برای جلوگیری از تصرف شهر تنها مانده‌اند. رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن) می‌گوید واحدهای دفاع مردمی (YPG) توانسته‌اند دو خودروی زرهی داعش را در دو کیلومتری کوبانی منهدم کنند اما شهر از سه جهت تحت محاصره قرار دارد. به گزارش وب سایت رادیو زمانه، رامی عبدالرحمن تاکید می‌کند که نیروهای ائتلاف نتوانسته‌اند حملات خود علیه مواضع داعش را تشدید کنند. گفته می‌شود هنوز سه هزار نفر از مردم کوبانی در شهر مانده‌اند. به دلیل انسدادهای خبری، اطلاعات تاییدشده‌ای از وضعیت کوبانی در دست نیست.شامگاه پنجشنبه دوم اکتبر اعلام شده بود که کوبانی در یک قدمی سقوط قرار دارد و شبه‌نظامیان داعش به دویست متری شهر رسیده‌‌اند.
احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه صبح جمعه سوم اکتبر گفت: «ما نمی‌خواهیم کوبانی سقوط کند.» داود اوغلو افزود ترکیه هر اقدامی را بتواند برای جلوگیری از تصرف کوبانی انجام می‌دهد: «هیچ کشور دیگری به اندازه ترکیه، در عراق و سوریه نفوذ ندارد و هیچ کشوری نیز به اندازه ترکیه از اوضاع عراق و سوریه متاثر نیست
هنوز روشن نیست ترکیه کی و چگونه به مداخله در اوضاع عراق و سوریه خواهد پرداخت. عصمت یلماز، وزیر دفاع ترکیه پیش از تصویب لایحه مشارکت نظامی این کشور در مقابله با داعش، به خبرگزاری آنادولو گفته بود: «انتظار نداشته باشید بلافاصله پس از مصوبه، عملیات شروع شود استرالیا در این میان به صف عملیات هوایی علیه مواضع داعش در عراق پیوست. تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا گفته که ماموریت شش جنگنده استرالیایی می‌تواند طولانی بوده و متجاوز از چند هفته باشد. ابوت گفت این ماموریتی انساندوستانه برای حراست از عراق و هم چنین حفاظت از خود استرالیایی‌ها در برابر «خشم خونبار فرقه داعش» است. جنگنده‌های استرالیایی از دو هفته قبل در پایگاه هوایی امارات مستقر شده و آماده ماموریت هستند. فرمانده نیروی هوایی استرالیا می‌گوید در روزهای آینده عملیات این کشور آغاز خواهد شد. قرار است تعداد جنگنده‌های استرالیا به هشت فروند افزایش یابد.‌

تهیه و تنظیم گزارش: نادر تیف
همانگونه که دولت اسلامی (داعش) هزاران تن جهادی را از چندین کشور جهان به عراق و سوریه آورده است، اکنون هزاران تن از نیروهای مختلف سوسیالیست، سندیکالیست، انقلابی زن و مرد و آنارشیست از ترکیه برای یاری به مقاومت به کوبانی می روند. این در حالی است که تلاش های ارتش ترکیه برای جلوگیری از آنان متوقف نمی گردد + تصاویر ...
کوبانی کوچک ترین بخش از مناطق سه گانه ی کردستان سوریه است. جنگجویان دولت اسلامی (داعش) از روز ١۵ سپتامبر ٢٠١۴ یورش خود را علیه آن آغاز نمودند. علیرغم ائتلافی از چندین کشور به رهبری آمریکا علیه دولت اسلامی، مردم کُرد منطقه به تنهایی و با سلاح های سبک از کوبانی دفاع می کنند. این در حالی ست که نیروهای داعش دارای سلاح های سنگین ساخت آمریکا، روسیه، آلمان و فرانسه هستند. چند عضو واحدهای دفاع از مردم (YPG) در هفته ی پایانی سپتامبر ٢٠١۴ موشک انداز میلان، ساخت مشترک آلمان و فرانسه را از نیروهای داعش به غنیمت گرفتند و به یک نماینده ی پارلمان آلمان به نام یان فان اکن نشان دادند. واحدهای دفاع از مردم وابسته به پ. کا. کا. است و در آن فقط نیروهای کرد حضور ندارند، عرب ها، ترکیه ای ها، مسلمانان، ایزدیان، مسیحیان و خداناباوران نیز در این واحدها عضو هستند.
ردهای سوریه با یاری نیروهای پ. کا. کا. توانسته اند مقاومتی تحسین برانگیز را علیه دولت اسلامی سازمان دهند. این مقاومت در منطقه ی کوچکی صورت می گیرد که ترکیه یگانه راه ورودی اش است. نباید فراموش کرد که این مقاومت جانانه در کوبانی در حالی برضد وحوش دولت اسلامی صورت می گیرد که آنان موفق شدند در عرض یک هفته در ماه ژوئن ٢٠١۴ منطقه ی بزرگی از عراق و شهر موصل آن را تسخیر نمایند. نقش زنان مسلح کرد در برابر نیروهای داعش چنان است که مقاومت بی آنان دیگر تصورپذیر نیست.
دولت ترکیه که اکنون مدعی مبارزه علیه داعش در چهارچوب ائتلاف بین المللی ست و قصد دارد وارد سوریه بشود، بنابر اظهارات شاهدان و عکس های گرفته شده، به نیروهای داعش حتا تانک هم داده است تا بتوانند کوبانی را بگیرند. شهر کوبانی که در مرز ترکیه قرار دارد در محاصره قرار گرفته است. اما صبری اوک از پ. کا. کا. می گوید که حمله ی استراتژیک جهادیان داعش علیه کوبانی درهم پیچیده خواهد شد. اندوک از واحدهای دفاع از مردم (YPG) که در جبهه ی جنوبی کوبانی ست هم گفته که نیروهای داعش تاکنون نتوانسته اند مبارزان کرد را شکست دهند. حمله ی داعش به کوبانی بدین جهت استراتژیک ارزیابی می شود که اگر این شهر سقوط کند، تمام کردستان سوریه در معرض تعرض جهادیان دولت اسلامی قرار می گیرد، کوباتی دروازه ی کردستان سوریه است.
یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که کوبانی منطقه ایست که انقلاب کردهای سوریه برای خودگردانی یا کنفدرالیسم دمکراتیک برای خاورمیانه در ژوئیه ٢٠١٢ مطرح شد، انقلابی که اهدافی همچون دفاع از اقلیت های قومی، مذهبی و برابری زن و مرد را می خواهد. در حال حاضر بیش از صدهزار تن از مردم منطقه ی کوبانی به ترکیه پناه برده اند.
همانگونه که دولت اسلامی (داعش) هزاران تن جهادی را از چندین کشور جهان به عراق و سوریه آورده است، اکنون هزاران تن از نیروهای مختلف سوسیالیست، سندیکالیست، انقلابی زن و مرد و آنارشیست از ترکیه برای یاری به مقاومت به کوبانی می روند. این در حالی است که تلاش های ارتش ترکیه برای جلوگیری از آنان متوقف نمی گردد. در میان گروه هایی که برای دفاع از کوبانی به مرز ترکیه و سوریه می روند نیروهای گروهی از آنارشیست های ترکیه وجود دارند که نامشان عمل انقلابی آنارشیست (DAF) است. بیش تر این آنارشیست ها از استانبول به کوبانی رفته اند. این نیروها در چهارچوب عمل مستقیم آنارشیستی به کمک رسانی به مردم منطقه و دفاع از مقاومت علیه جهادیان دولت اسلامی (داعش) اقدام می کنند.
* عکس ها مربوط به حضور آنارشیست ها در کوبانی است.
 تهیه و تنظیم گزارش : نادر تیف – مهر ١۳٩۳ ، اکتبر ٢٠١۴ 
نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) حلقه محاصره شهر کوبانی سوریه را تا یک کیلومتری این شهر تنگتر کرده اند. ظاهراً پیشمرگه های کرد که از کوبانی دفاع می کنند خود را آماده نبرد خیابانی و کوچه به کوچه با داعش می کنند.
عصمت شیخ، فرمانده پیشمرگه ها روز جمعه با اشاره به پیشروی گروه داعش، نسبت به وقوع قتل و کشتار در صورت سقوط این شهر هشدار داد. وی در تماسی تلفنی به رویترز گفت مرزها بسته اند و نیروی تقویتی و کمکی به ما نمی رسد.
سربازان ارتش ترکیه در شهر مرزی سوروچ، از عبور ۲۰۰ کرد ترکیه از مرز این کشور با سوریه جلوگیری کردند.
از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، در واکنش به سخنان جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، که ترکیه را از مسئولان قدرت گرفتن دولت اسلامی دانسته بود، خواستار عذرخواهی آقای بایدن شده است.
 ادامه ی اخبار و فیلم های جدید از مبارزات مردم در کوبانی در همین بلاگ اینجاRevolutionary Anarchist Action (DAF/Devrimci Anarşist Faaliyet) is taking part in ongoing people's resistance at the Kobanê border. DAF members are making a call, stating "Whoever calls themselves a revolutionary should feel each bullet fired at Kobane as a bullet fired at themselves, and should defend Kobane".

To defend the Kobane resistance, different organizations from different sections are taking place at the guard action along 25km long border. DAF members are among them.
Revolutionary Anarchist Action member A. Melik Yalçın that joined the border guard thats been going on for 6 days, stated that they joined the action at Kobane border because they see the Kobane struggle as the struggle of oppressed.
"ISIS mobs will lose against the freedom fighters. Struggle of our comrades that resist in Kobane is a heritage from Kawas that resisted Dehaks. We too, will continue walking on this way of our comrades" stated Yalçın, adding that communal life during the guard action is important for them, and they gained mutual experience during the resistance guard.
Yalçın stated "Whoever calls themselves a revolutionary should feel each bullet fired at Kobane as a bullet fired at themselves, so its our call to everyone, primarily to all the revolutionaries, to defend the resistance of Kobane".
Source: Ajansa Nûçeyan a Fırat URFA/ANF 29.09.2014 08:17:20 http://www.firatnews.com/news/guncel/devrimci-anarsistler-de-nobet-eyleminde.htm

مقاومت در تپه مشتنور؛ 67 تبهکار به هلاکت رسیدند
مرکز اطلاع‌رسانی ی.پ.گ نتایج جنگ و درگیری‌ها در هر سه جبهه کوبانی را اعلام کرد. ی.پ.گ گفت در این درگیرها 67 تبهکار کشته شدند و یک دستگاه تانک تبهکاران هم منهدم شد. این مرکز همچنین خاطرنشان ساخت که در روستای مبروکا در سریکانی هم 2 تبهکار داعش از پای درآمده‌اند.
مرکز اطلاع‌رسانی ی.پ.گ با صدور بیانیه‌ای نتایج جنگ 24 ساعت گذشته در هر سه جبهه کوبانی را اعلام کرد. جنگ ودرگیری‌ها از روز 15 سپتامبر علیه کوبانی آغاز شده و در نوزدهمین روز ادامه دارد. تبهکاران داعش دچار تلفات سنگینی شده‌اند و قادر به ورود به شهر نیستند. بنا به گزارش وبسایت رسمی ی.پ.گ, نتایج درگیری‌ها چینن است:
« حملات تبهکاران داعش که به منظور اشغال کوبانی آغاز شده, در نوزدهمین روز ادامه دارد. تبهکاران داعش درصدد ورود به کوبانی در روز عید قربان بودند, لذا با تمام توان به حمله دست می‌زدند و با انتقال تسلیحات سنگین و نیروی کمکی, به شدیدترین حملات دست زدند. پیشروی تبهکاران داعش بسوی مرکز شهر متوقف گردانده شد و نیروهای ما ضرباتی مهلک بر پیکره تبهکاران وارد ساختند.
تبهکاران داعش روبروی روستای مشتنور و تپه نزدیک آن در جنوب کوبانی شب گذبته دو بار از 4 سمت حمله کردند. پس از به شکست کشاندن این حملات, صبح امروز به سومین حمله دست زدند. در جریان درگیری‌ در این نقطه , بویژه در مسیر حلب, یک تانک تبهکاران از سوی نیروهای ما منهدم شد.
تبهکارانی که در حومه روستای حلنج واقع در شرق کوبانی هم به حمله دست زدند, با مقاومت گسترده مبارزان ما روبرو شدند.
تبهکاران داعش بصورت همزمان در جبهه‌های شرقی و غربی به حمله دست زدند و این حملات‌شان به شکست انجامید. توپباران‌ها در جبهه‌های شرقی و غربی هم بی‌وقفه ادامه دارد.
در هر سه جبهه, شب گذشته تا جایی که مشخص شد, نیروهای ما توانستند 67 تبهکار را از پای درآورند.
در سه جبهه کوبانی, بویژه در مشتنور درگیری‌های سنگینی روی می‌دهد.
در درگیری‌های شب گذشته 6 مبارز ی.پ.گ و 4 مبارز بورکان‌الفرات که در به شکست‌کشاندن حملات تبهکاران نقشی عظیم داشتند, و با اراده راسخ نبرد کردند, به شهادت رسیدند.
در روستای مبروکا واقع در جنوب غربی سرکانی هم تبهکاران درصدد حمله برآمدند, اما با پاسخ کوبنده مبارزان ما روبرو شدند. 2 تبهکار هم در این نقطه کشته و حمله آنها به شکست انجامید».
سربازان ارتش ترکیه در شهر مرزی سوروچ، از عبور ۲۰۰ کرد ترکیه از مرز این کشور با سوریه جلوگیری کردند.
از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، در واکنش به سخنان جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، که ترکیه را از مسئولان قدرت گرفتن دولت اسلامی دانسته بود، خواستار عذرخواهی آقای بایدن شده است.
رجب طیب اردوغان: «تا اینجای کار جلوی ورود شش هزار نفر به ترکیه را گرفته ایم و هزار نفر را هم از کشور اخراج کرده ایم. حکومت جمهوری ترکیه، دولت ترکیه چنین اقدامی کرده است. طرح چنین اتهاماتی علیه ترکیه کار درستی نیست. از شنیدنشان متاسفم
برغم بالا گرفتن درگیری میان نیروهای دولت اسلامی و نیروهای ائتلافی در اطراف کوبانی، دولت اسلامی از قصد خود برای برپایی نماز عید فطر در مساجد این شهر سخن می گوید. بسیاری از پناهجویان ساکن این شهر نیز خواهان بازگشت به خانه هستند.
یک پناهجوی کرد سوریه می گوید: «می خواهم به کوبانی بازگردم. می خواهم به سرزمین خودمان بروم
دیگری می گوید: «ما هیچ چیز نمی خواهیم. فقط می خواهیم به خانه برگردیم. خداوند آدم های شرور را از مال دور نگاه می دارد. جز این خواسته ای نداریم. فقط بازگشت به خانه و شهرمان را خواستاریم
شمار پناهجویانی که به قصد گریز از نیروهای دولت اسلامی وارد خاک ترکیه شده اند در حدود ۱۸۰ هزار نفر تخمین زده می شود. مجلس ترکیه روز پنجشنبه به پیوستن ترکیه به ائتلاف جهانی علیه دولت اسلامی رای مثبت داد.
  
نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) حلقه محاصره شهر کوبانی سوریه را تا یک کیلومتری این شهر تنگتر کرده اند. ظاهراً پیشمرگه های کرد که از کوبانی دفاع می کنند خود را آماده نبرد خیابانی و کوچه به کوچه با داعش می کنند.
عصمت شیخ، فرمانده پیشمرگه ها روز جمعه با اشاره به پیشروی گروه داعش، نسبت به وقوع قتل و کشتار در صورت سقوط این شهر هشدار داد. وی در تماسی تلفنی به رویترز گفت مرزها بسته اند و نیروی تقویتی و کمکی به ما نمی رسد.
همزمان، جان آلن، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین المللی برای مقابله با گروه دولت اسلامی گفت این ائتلاف با حملات هوایی، آموزش نظامی و نیز کمک های مالی از مبارزانی که با داعش می جنگند پشتیبانی خواهد کرد.
اما حملات هوایی آمریکا و متحدانش تاکنون مانع پیشروی افراط گرایان داعش بسوی کوبانی نشده است.
ترکیه نیز که تانکهایش را در این سوی مرز و مشرف به کوبانی سوریه مستقر کرده است تا به این لحظه دست به عملیات نظامی علیه داعش نزده است اما می گوید نخواهد گذاشت کوبانی سقوط کند.
در معادله قدرت موجود در منطقه آنچه آنکار را نگران و در انجام عملیات نظامی علیه داعش مردد کرده است از یک سو امکان تحکیم رژیم بشار اسد در سایه تضعیف مخالفان مسلح او و از سوی دیگر قدرتمند شدن حزب کارگران کردستان، پ کا کا، در سایه همراهی آن با ائتلاف بین الملل علیه داعش است.

Eine junge Jesidin, die aus der Gefangenschaft der IS-Dschihadisten fliehen konnte, erzählt ihre traurige Geschichte. Sie heißt Amsha – oder so ähnlich – sie ist 19, hat einen kleinen Sohn – und sie berichtet, was sie in Mosul erleiden musste – bevor sie dank der Hilfe von Bewohnern der Stadt flüchten konnte.
جبهه کوبانی: داعشی‌ها با سلاح سنگین به مردم شهر و روستا شلیک می‌کنند
در نبرد با گروه «حکومت اسلامی» (داعش سابق) خبرسازترین جبهه طی هفته‌های اخیر، جبهه کوبانی (عین‌العرب) در شمال سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه است.
ادریس ناسان، معاون مسئول سیاست خارجه گروهی از کردهای محل که مدیریت منطقه کوبانی را برعهده گرفته‌اند در گفت‌وگویی که روز پنج‌شنبه دهم مهر (دوم اکتبر) با رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی داشت آخرین تحولات این جبهه از نبرد علیه داعش را بازگو می‌کند:
ادریس ناسان: شب گذشته نیروهای مدافع خلق معروف به آی‌پ‌گ که گروه‌های شبه نظامی جوانان کرد در مناطق کردنشین سوریه هستند، از مواضع خود در اطراف شهر کوبانی حدود سه کیلومتر عقب‌نشینی کردند. این  تا حدودی باعث پیشروی نیروهای گروه دولت اسلامی (داعش) شد.
در حال حاضر نیروهای گروه دولت اسلامی در فاصله سه و نیم کیلومتری شهر، تقریبا در پنچ کیلومتری غرب و در سه کیلومتری جنوب کوبانی هستند.
شب گذشته تبادل آتش سنگین بین نیروهای گروه دولت اسلامی (داعش) و «آی‌پ‌گ» که از مردم و شهر کوبانی دفاع می‌کنند ادامه داشت.
جت‌های جنگنده نیروهای ائتلاف بین‌المللی دو نقطه در حومه و روستاهای اطراف شهر کوبانی را هدف قرار دادند. آنها بخشی از سلاح‌های سنگین و چند خودروی زرهی، احتمالا تانک و یا نفربر گروه دولت اسلامی را منهدم کرده‌اند.
امروز وضعیت تقریبا آرام است. گاهی صدای شلیک توپخانه به گوش می‌رسد. نیروهای گروه دولت اسلامی کماکان به شهر کوبانی شلیک می‌کنند.
البته استحکامات دفاعی شهر محکم است. اما مشکل غیرنظامیان هستند، چون گروه دولت اسلامی از سلاح‌های سنگین علیه مردم غیرنظامی در شهر و روستاهای حومه آن استفاده می‌کند. آنها از استفاده از شلیک به سوی مردم غیرنظامی هیچ ابائی ندارند.

در نتیجه نگران وقوع یک بحران انسانی هستیم. هزاران نفر از مردم کوبانی و روستاهای اطراف آن فرار کرده‌اند. برخی از آنها به آن طرف مرز در خاک ترکیه رفته‌اند. هزاران نفر دیگر نیز در مرز مانده و در چادرها هستند و در شرایط بسیار بسیار بدی زندگی می‌کنند.

آنها غذا و سایر نیازهای اولیه زندگی را ندارند. به ویژه که به تغییر فصل و هوا نزدیک می‌شویم و به زودی باران و سرما از راه می‌رسد. این مردم به کمک‌های فوری بین‌المللی نیاز دارند.

نکته دیگر این است که کوبانی بخشی از جنگ بین‌المللی با تروریسم است.

می‌دانیم که جامعه بین‌المللی اعلام کرده که گروه دولت اسلامی یک سازمان تروریستی است که در هر نقطه از دنیا باید با آن مبارزه کرد.

ما داریم با آنها می‌جنگیم. نه تنها از سرزمینمان دفاع می‌کنیم بلکه از طریق مبارزه با آنها در کنار جامعه بین‌المللی ایستاده‌ایم و به کمک‌های بین‌المللی نیاز داریم. حملات هوایی تا به حال موثر نبوده‌اند. ما به حملات هوایی موثرتری به مواضع گروه دولت اسلامی در اطراف شهر کوبانی نیاز داریم.
منبع:رادیو فرداThe heroic defense of the city of #Kobani in West Kurdistan (northern #Syria) is entering its 21st day. The town has been under severe attack from the Islamic State (aka IS or #ISIS) since September 15. Thanks to the brave resistance of the local Kurdish YPG/YPJ militias (the People’s and Women’s Defense Forces), IS has been unable to capture the town. [Pic: Kurdish woman defending Kobani. Photo credit: author unknown]


۴ نظر:

ناشناس گفت...

سوریه، عراق، اوکراین، فلسطین و ...
شدت یابی توحش سرمایه داری
http://internationalist.ueuo.com/fa/farsi.htm

جنگ نه سیاست و دکترین دولتهای دیکتاتور، خشن و سلطه طلب، بلکه بخشی جدائی ناپذیر از کارکرد و عملکرد نظام طبقاتی و در عصر کنونی پاسخ سرمایه داری در حال انحطاط به معضلات خود می باشد. بحران سرمایه داری یعنی اختلال در روند انباشت سرمایه بخشی از متابولیسم و منطق درونی شیوه تولید سرمایه داری است. سرمایه داری در مقاطعی قادر به حل موقتی بحران خود می شود. اما در عصر انحطاط سرمایه داری، راه حل دراز مدت بحران، چرخه ای از نابودی سرمایه ثابت (کارخانجات، زیربنا و غیره) و سرمایه متغییر(کارگران) و سپس دوران بازسازی است، به عبارت بهتر بحرانهای سرمایه داری در دراز مدت منتهی به جنگ می شوند.

ناشناس گفت...

ای ول
از کجا اینهمه را یافتید!
:)

ناشناس گفت...

آدرس آنرا در بالا نوشته ام

Rosa گفت...

مرسی
دیروز نگاه کردم.
متاسفانه گروه را نمیشناسم. آخر هفته باز کلیک میکنم.