۰۳ آبان، ۱۳۹۳

ریحانه جباری با یک درجه تخفیف !!! امروز به دست جلال سربندی اعدام شد. + ادامه ی اخبار اسیدی اصفهان و ایران


عکس جلاد ریحانه « جلال سربندی» فرزند (مرتضی عبدالعلی سربندی/امنیتی حشری) 


 رزا: ریحانه جباری در سحرگاه امروز به دست جلال سربندی فرزند (مرتضی عبدالعلی سربندی/امنیتی حشری) اعدام شد! البته با یک درجه تخفیف!!!
 البته این مجازات اعدام مدتی است قدیمی شده و اینک مجازات اسیدپاشی زنان بشدت مُد روز رژیم اسلامی است. البته باید از خانواده ی حشری سربندی "متشکر" باشیم که همان روش قدیمی را به اجرا گذاشتند.
داشتم دنبال عکس این جلال آغا میگشتم که به مصاحبه اش برخوردم که میگه پدرش حشری نبوده و بلکه پزشک عمومی و در کار تجارت لوازم پزشکي و کارمند سابق وزارت اطلاعات بوده است.

رزا: احتمالن اگر پدر ایشان از پزشکان وزارت اطلاعات متخصص قصاص چشم و بریدن دست و پای سارقین بیچاره نبوده باید حتمن متخصص بیهوشی دختران جوان برای تجاوز شرعی اسلامی ها بوده باشد. البته این پزشک اطلاعاتی به نظافت هم  بسیار اهمیت میداده و مخالف ایدزی شدن وزارتخانه و همکارانش در تهیه و توزیع کاندوم (تجارت لوازم فسق و فجور) هم بی تلاش نبوده.

 عکس مرتضی عبدالعلی دربندی (پزشک حشری امنیتی)

اکنون بسیاری از وبسایتهای فتوا دادند که اعدام ریحانه جباری سیاسی است! ، خصوصی کردن اش ممنوع!: 
رزا: بله ما زنان درک میکنیم مردسالاری "سیاسی" رژیم را در اسیدپاشی و اعدام زنان. ولی مردسالاری از آسمان که نیفتاده. مردسالاری"خصوصی" توسط مردان خاصی اجرا میشود!!! بله، بلاخره مردانی هم هستند که 4پایه را از زیر پای زنان کشیده و اعدام میکنند! مردانی هستند که روی صورت زنان اصفهان به فرمان امامان جمعه اسید میپاشند. مردانی هستند که زنان را در تهران و شهرهای دیگر تهدید به اسیدپاشی میکنند و مردانی هم هستند که خشونت برادرانشان را در جبهه ی رودررو تنها به حساب رژیم اسلامی میگذارند.
از جنبش زنان و مقاومت زنان در برابر مردسالاران بزرگ و کوچک تغاری نمیشکند تا آبی به آسیاب خاموش دیگران بریزد.
مردانی بمانند جلال سربندی به همان اندازه همکاری دارند در سرکوب زنان، بمانند اسیدپاشان بسیجی و انصار حزب اله.
انقلاب زنان، مردسالاران را نیز بمانند "مردسالاری" در آسیابش پودر میکند.
انقلاب زنان نردبان صعود هیچ حزب و گروهی برای رسیدن به قدرت نخواهد بود. آنقدر به تب گرفته نشدیم که در نیمه جان شدن احتمالی مردسالاران پا بکوبیم.
ما خشونت علیه خواهرانمان را مونیتور میکنیم تا زمانش برسد برای طرد این افراد (همدست رژیم) از جامعه ی جهانی.
خصوصی، سیاسی است روفقا! بشدت هم سیاسی است روفقا! و اصولن ما خشونت و خصومت "خصوصی" نداریم!
ما از زیبایی از دست رفته ی خواهرانمان نخواهیم نوشت. چهره های مخوف مردسالاران را پابلیش خواهیم کرد. شناسایی شان میکنیم. قدم بقدم تعقیب میکنیمشان تا مردسالاری را چهره کنیم. تا کودکانمان آنان را بشناسند و بدانند مردسالاری تنها یک واژه نیست. مردانی هستند در قدرت که گاهی مانند آیشمن حکم میدهند و گاهی مانند جلال سربندی آستین بالا زده و به "قصاص" پدر تجاوزکارش، خواهرمان را به جرم دفاع از خود، اعدام میکنند.
رفقا! ما هم میتوانستیم "کوبانی" شویم، اگر در تظاهرات علیه حجاب اوایل انقلاب 57، ما را خفه نمیکردید!
ما کوبانی میشدیم اگر شما اعتراضات مادران ما را به "اعتراض زنان سلطنتی و ساواکی" مُهر نمیکوباندید!
ما کوبانی میشدیم اگر برای  اسطوره های مقاومت تان مراسم نمیگذاشتید و از گونی سوسک کردن و رنگ پاشی و تعرض به زنان میگفتید!
ما بی شک بیش از کوبانی خواهیم شد!
چون مردسالاری دیگر صورتش برایمان عیان است!
میتوانیم عاقبت شناسایی اش کنیم.
میتوانیم بروی سروده هایتان از زیبایی بدن چریک زن کُرد قی کرده، روی لایک کردن بدن لخت اعتراضمان بالابیاوریم.
ما از "کوبانی" آموختیم چگونه دفاع کنیم.
کوبانی از ما خواهد آموخت، هدف را هدف بگیرد!
اسید ها آماده ی فورانند تا لاوای جنبش زنان تمام استخوان مردسالاری را پوک کند...
باشد که باد خاکستر تفکر مردانه و سالاری اش را به بسیار دورها بُرده تا جهان کودکان مان را آلوده نکند....
بالاتر از سیاهی زندگی روزمره ی زنان، رنگی نیست.
تنها حفره ای میماند که همه ی تباه کنندگان زندگی را در خود میکشد.
سیاهچالی تاریک، تا خورشیدمان باز طلوع کند.
بیگ
بنگ!
عکس جلاد ریحانه « جلال سربندی»
سایت خبری جنبش خرداد : این تاسف بار است که شبکه های اجتماعی پر بشود از فحش و ناسزا به جلال سربندی و خانواده اش . تاسف بار است که اعدام ریحانه جباری را ناشی از » عدم بخشش » اولیای دم بدانیم . تاسف بار است که بگوئیم » خدا انتقام ریحانه را خواهد گرفت » . تاسف بار است که آگاهانه و یا ناآگاهانه ، بجای فریاد و کانالیزه کردن فریاد برای تحقق شعار » لغو احکام اعدام به هر شکل و شیو ه ای «، فقط به » فاتحه خوانی » بپردازیم و با شخصی کردن اعدام ریحانه ، مجرم اصلی ، یعنی حکومت داعشی حاکم بر ایران ، را از تیررس خارج کنیم . ریحانه جباری قربانی نه فقط کینه ِخانواده سربندی ، بلکه مهمتر از آن قربانی اهداف سیاسی حکومت در قالب » حقوق بشر اسلامی » اش شد . اگر اعتراضی به حقوق بشر اسلامی داریم ، اگر مخالف حکومت هستیم ، دقیقا هر چه فریاد داریم را باید بر سر همین حقوق و همین حکومت زد ...........
برای خواندن کل مطلب در منبع روی تیتر مطالب کلیک کنیم.

آخوند محسن میرزایی شامگاه پنجشنبه در خیابان مطهری خرم آباد، بعد از اقدام به امر به معروف لسانی، مورد اصابت ضربات چاقو از جانب ۴ نفر قرار گرفت و راهی بیمارستان شد. به گزارش بسیج پرس؛آخوند محسن میرزایی شامگاه پنجشنبه در حالیکه در خیابان مطهری خرم آباد، یک نفر را به صورت لسانی امر به معروف کرده بود، فرد امر به معروف شده با تماس تلفنی چند نفر از دوستان خود را با خبر کرده و چهار نفری به این طلبه آمر به معروف حمله می کنند. بابک که از حاضران در صحنه بوده گفت: چهار نفر به طور هم زمان به این طلبه آمر به معروف حمله کرده و چندین ضربه چاقو به او زدند.
وی افزود: بر اثر شدت جراحات طلبه آمر به معروف به بیمارستان منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون در بیمارستان بستری است.


صدای مادر # ریحانه در لحظه اعدام: دخترم مثل سرو رفت
مادر ریحانه پس از اعدام دخترش سخن می گوید


خانم محمدی که از سوی مادر ریحانه به عنوان منبع موثق اخبار مربوط به او معرفی شده، ساعتی قبل در صفحه‌ی خود نوشت: «صبح با تن تب‌دار و مریض بردندش، کسی ازش خبر نداشت، با خانواده‌ی مقتول فاسدی تنهایش گذاشتند و گفتند اعتراف کن هر چه را که ما خواستیم و امضا کن تا آزادت کنیم، تحت شکنجه‌ی سخت روحی-عاطفی، دلش لک زده بود برای آزادی… هر جه گفتند تکرار کرد و فیلم گرفتند و بعد هم اعدامش کردند. از گرگ‌زاده‌ای به اسم جلال سربندی بیشتر از این انتظاری نیست؛ باشد تا ابد نفرین این مادر گریبان‌گیرتان

پیش از این نیز خانواده مرتضی سربندی، شرط بخشش ریحانه جباری را اعتراف او به “واقعیت” داستان قتل این پزشک عنوان کرده بودند. درخواستی که در جلسات پیشین ترتیب‌ داده‌شده برای “مصالحه”، از سوی “ریحانه” رد شده بود.

از سوی دیگر، حکم اعدام “ریحانه جباری” در شرایطی به اجرا درآمده که مادر وی از محل اجرای این حکم بی‌اطلاع بوده است.

خانم پاکروان که روز جمعه (۲ آبان) پس از تماس دفتر زندان شهرری برای انجام آخرین دیدار با دخترش، به همراه همسر و دیگر اعضای خانواده‌‌ی خود به این زندان رفته بود، در آخرین پست فیسبوکی خود در ساعت ۴:۴۵ دقیقه‌ی بامداد شنبه، خطاب به دخترش نوشت: «ریحانم از شهر ری تا اوین از اوین تا رجایی‌شهر… از رجایی‌شهر تا قزل‌حصار… از قزل‌حصار تا رجایی‌شهر به دنبال تو سرگردون… بین جمع دوستان با اشک چشم، لحظه‌ها در حال شمارش… تنها به امید دیدار مجددت… با این‌که نمی‌دونم کجایی و کدوم زندان انتظار به سر می‌بری ولی کنار زندان رجایی‌شهر به انتظارت نشستم

او پیش‌تر نیز بعد از انجام آخرین ملاقات با “ریحانه”، از “محرمانه” بودن محل اجرای حکم اعدام او خبر داده و نوشته بود: «ریحانه تب داشت. ولی آرام بود. تا اواسط ملاقات همه‌مان خودمان را کنترل کردیم اما بالاخره بغض‌ها ترکید و اشک‌ها جاری شد. هر چه اصرار کردیم که مسوولین بگویند او را به کجا می‌برند و کی، جواب ندادند

 تجمع امروز مقابل وزارت کشور با خشونت پلیس ضد شورش و بازداشت دستکم ۲۰ تن همراه بود. به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی تجمع اعتراضی روز جاری تهران در مقابل وزارت کشور نیروهای ضد شورش پیش از شکل گیری تجمع به ضرب و شتم و بازداشت شرکت کنندگان پرداختند.
یکی از شرکت کنندگان در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: «ماموران ضد شورش در تمام خیابان‌ها و میادین منتهی به وزارت کشور حضور پر رنگ داشتند
وی در ادامه بیان داشت: «دست‌کم ۱۰ زن و ۱۰ مرد را پس از ضرب و شتم بازداشت کردند
همچنین رضا خندان همسر نسرین ستوده در فیسبوک خود نوشت: وکلای دادگستری خانم گیتی پورفاضل و آقایای عباس جمالی و آقایان پیمان عارف، فرید روحانی جزو افرادی بودند که همراه نسرین بازداشت و پس از گرفتن عکس و مدارک شناسایی و در برخی موارد گرفتن تلفن جیبی، آن‌ها را آزاد و نسرین همچنان در بازداشت است.
بازداشت عکاس ایسنا تحت فشار شورای عالی امنیت ملی
ایران وایر - ماهرخ غلامحسین پور: سایت کلمه روز جمعه خبر داد روز پنجشنبه «آریا جعفری» مسئول سرویس عکس ایسنا در اصفهان بازداشت شده است. ماموران پس از حضور در خانه این عکاس به تفتیش منزل او پرداخته، وسایل شخصی او را ضبط کرده اند.
آریا جعفری یک روز پیش از دستگیری اش از تجمع اعتراضی مردم به ناامنی و اسیدپاشی در شهر اصفهان عکاسی کرده و عکس های خود را در سایت خبرگزاری ایسنا منتشر کرده بود. یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار ایران وایر گفت از ظواهر امر به نظر می رسد آریا جعفری توسط نیروهای سپاه دستگیر شده است. علت بازداشت او احتمالا ارسال تصاویر تجمع اعتراضی مردم اصفهان به خبرگزاری فرانس پرس است. به گفته ی این منبع مطلع، روز گذشته نامه ای از سوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به ایسنا ارسال شده که دراین نامه به خبرنگاران این خبرگزاری تذکر داده شده که به ارتباط بین مسئله حجاب و بدحجابی و معضل اسیدپاشی که این روزها شهر اصفهان را به التهاب واداشته، در اخبار تنظیم شده خودشان اشاره ای نکنند. پس از دریافت این نامه و تذکر از سوی دفتر شورای امنیت ملی در اصفهان، خبرگزاری ایسنا با تغییر رویه و روند اطلاع رسانی اش در تنظیم اخبار، به یکباره با تنظیم یک گزارش و گفت و گو با یک جرم شناس به نام «قدرت الله خسروشاهی»، با عنوان «اسیدپاشی های اصفهان به حجاب و عفاف ربطی نداشت، تکفیری ها محرم را نشانه رفته اند» در نهایت جمع بندی کرده بود که به احتمال قوی اسیدپاشی های اخیر کار تکفیری های اصفهان است.
در اتفاقی دیگر، گزارش تصویری خبرگزاری مهر که از تجمع اعتراضی بر علیه ناامنی و اسیدپاشی های اخیر در شهرستان اصفهان بر روی خروجی های این خبرگزاری منتشر شده بود، به یکباره از روی خروجی خبرگزاری مهر حذف شد.
همزمان با تغییر رویه خبرگزاری های داخلی در تنظیم اخبار مرتبط با اسیدپاشی، صبح روز جمعه نیز آیت الله احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در گفت و گویی با خبرگزاری تسنیم ضمن مشکوک خواندن اسیدپاشی های اخیر، به این نکته اشاره کرد که برخی سایت ها و رسانه های خبری با سوءاستفاده از جنایت اسید پاشی، اتهاماتی را علیه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مطرح می کنند. او در این مورد گفت: « این سایت‌ها و روزنامه‌های که نظام اسلامی و نیروهای مومن را مورد اتهام قرار داده‌اند باید حتما تحت تعقیب قرار بگیرند؛ صاحبان و مدیران این رسانه‌ها هم باید مورد مجازات قرار بگیرند و پاسخگوی دروغ بزرگ خود باشند».
وی گفت: «سخن اصلی این است، چطور در زمانی که مجلس شورای اسلامی طرح امر به معروف و نهی از منکر را با بیش از سی‌ سال تاخیر به صحنه آورده است این جنایت صورت گرفته است؟ این طرح که در مجلس مطرح است باید رای بالایی نمایندگان تصویب شود چرا که طرح، شایسته تائید است. حتی کسانی که ابراز نگرانی ‌می‌کنند هم باید از این طرح حمایت کنند چرا که این طرح، چارچوب‌های امر به معروف و نهی از منکر را مشخص کرده است. هنگام بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی برخی دست به جنایت اسیدپاشی زده‌اند باید بگویم این اقدام زشت و بسیار بسیار مشکوک است
به نظر می رسد تندروهای اصولگرا از شوک اولیه خبرهای مربوط به اسیدپاشی در ایران خارج شده و قصد دارند با تغییر میدان بازی، به این بهانه با برخی منتقدان حکومت برخورد کنند

نام و تصویر یکی دیگر از قربانیان اسیدپاشی اصفهان منتشر شد
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، صبح امروز دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از خانم مرضیه ابراهیمی مصدوم واقعه اسید پاشی در اصفهان عیادت کرد و روند درمان وی را از تیم درمانی جویا شد.
در این دیدار که پدر و همسر خانم ابراهیمی نیز حضور داشتند، معاون رئیس جمهور ضمن ابلاغ سلام و ییام دکتر روحانی ریاست جمهوری مبنی بر رسیدگی به وضعیت ایشان و پیگیری موضوع تا ریشه کنی اینگونه اتفاقات در کشور، برای بهبود مصدوم ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت در مقابل این حرکت جنایت آمیز و غیر قابل قبول، همه دولتمردان ابراز تاسف کرده و خواهان برخورد جدی هستند.
Iran Tehran 25.10.2014 -Anti-regime protest - اسید پاشی جنایت ، ای هموطن حمایت - تهران. 3 آبان
Iran. Esfehan.22.10.2014.Anti-regime protest حجاب به زور نمی شه ایران عراق نمی شه-اصفهان -۳۰ مهر
امام جمعه ما ننگ ماست ننگ ماست
فیلم کامل از تظاهرات امروز در اصفهان. ۳۰ مهر ۱۳۹۳

درباره شغل پدرتان حرف‌هاي زيادي زده مي‌شود اما آنچه معلوم است اينکه مرحوم سربندي جراح زيبايي بودند. مي‌شود بگوييد شغل اصلي ايشان چه بود؟
جلال سربندی: پدر من پزشک عمومي بودند نه پزشک جراحي زيبايي، ايشان هيچ‌وقت در زمينه جراحي زيبايي تخصصي نداشتند و کاري نکردند و در کار تجارت لوازم پزشکي و کارمند سابق وزارت اطلاعات بوده است.يکي از ابهامات پرونده که مطرح شده وجود داروي بيهوشي در دو ليوان آبميوه‌يي است که در محل حادثه قرار داشته است. شما در اين باره چه مي‌دانيد؟يکي از دو ليوان داراي داروي مسهل بوده نه بيهوش‌کننده و اين نشان‌دهنده حرف‌هايي که در مورد تجاوز مي‌زنند نيست... آنجا خانه عمه پدرم بود و ايشان شايد به دليل سن بالايشان قبلا دارويي ريخته باشند و بعدا که آبميوه داخل آن ريخته شده است اين را نشان داده است. از يکسري شايبه و اتهاماتي بعضي‌ها استفاده مي‌کنند که اين شأن ما را جريحه‌دار‌تر مي‌کند.

عکس ریحانه جباری (پایین و سمت راست عکس
محمد‌حسین شاملو احمدی متولد سال 1349 در ملایر یکی از بازپرسان ویژه قتل )
درست است که بازپرس پرونده زحمات بسیار زیادی روی این پرونده کشید اما تمام این زحمات به سمت ریحانه و محکوم نمودن وی بود به همین دلیل برای تمامی ادعاهای به جا و درست ریحانه، توجیه به میان می‌آورد. به عنوان مثال در مورد کاندوم اعلام کرد که شاید خود ریحانه برای اینکه عمل خود را توجیه کند کاندوم را خریده بود در حالی که این طور نبود و مقتول پیش از اینکه وارد منزل عمه‌اش شود که محل قتل در انجا رخ داده بود جلوی داروخانه نگه داشته بود و از انجا خرید کرده بود. چرا به چنین خریدی در پرونده توجه نمی‌شود اما به خرید چاقو توجه خاصی می‌شود؟ این‌ها سوالاتی بود که در پرونده هم مطرح شد اما گوش شنوایی وجود نداشت.
......اساس گزارش پزشکی قانونی موجود در پرونده، در یکی از دو لیوان آبمیوه‌ای که روی میز محل وقوع قتل کشف شده است، داروی دیفنوکسیلات وجود داشته است. این دارو از ترکیبات مرفین و خواب آور است و بسته به میزان آن، عوارضی چون سرگیجه، بی‌حسی و خواب آلودگی دارد. افراد معتاد از آن برای رفع علائم ترک استفاده می‌کنند. نباید فراموش کنیم که مقتول پزشک بوده و به خوبی عوارض دارو‌ها و کاربردهای آن‌ها را می‌شناخته است. بنابراین باید پرسید: قصد مقتول یا هر کس دیکری از اینکه ریحانه خواب آلوده، گیج و بی‌حس شود چه بوده است؟ طبق گزارش پزشکی قانونی علت مرگ خونریزی از بدن مقتول بود نه پارگی رگ‌های قلب و اصابت چاقو به قلب. چاقو به سمت راست مقتول اصابت کرده است نه سمت چپ وی. اگر مقتول به سرعت به بیمارستان اعزام می‌شد هرگز این اتفاق نمی‌افتاد و همه حقایق مشخص می‌شد. ناگفته نماند تا جایی که اطلاع دارم ریحانه شخصا به اورژنش تماس می‌گیرد و درخواست کمک می‌کند
  
 ریحانه جباری را با هلکوپتر به محل اعدام بردند؟
 خوشبختانه رژیم از ترس اعتراض به اعدام ریحانه به خودش ریده...
 گفت و گوی صوتی: ریحانه جباری در خطر اعدام-گفت و گو با شعله پاکراون مادر ریحانه
    جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
امروز ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴ ریحانه را از زندان شهرری با هلیکوپتر به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. گزارش‌ها حاکی از این است که ریحانه به زندان رجایی شهر منتقل‌شده است. اما تاکنون هیچ‌کدام از مسئولین زندان و مقامات رسمی از مکان دقیق ریحانه صحبت نکرده‌اند

ویدئو - وصیت ریحانه جباری با صدای خودش از زندان
29.04.2014
 تیرماه سال 86 ریحانه جباری دختر 19 ساله‌ متهم شد که مرتضی عبدالعلی سربندی 47 ساله، پزشک و مامور پیشین وزارت اطلاعات ایران را به قتل رسانده است.
شنبه صبح یک روزنامه‌نگار در تهران که در تماس مستقیم با خانواده ریحانه در مقابل زندان رجایی‌شهر بود در گفت‌وگو با خبرنگار دویچه وله خبر اعدام ریحانه جباری را تایید کرد. او گفت به خانواده‌اش گفته‌اند "جسد را به قبرستان بی بی سکینه (بهشت سکینه) کرج منتقل می‌کنند." دادستانی تهران نیز در اطلاعیه‌ای که صبح روز شنبه توسط خبرگزاری‌های ایران منتشر شد، از اجرای حکم "قصاص" ریحانه حباری خبرداد.
ریحانه جباری، متولد ۱۳۶۶، طراح دکوراسیون داخلی یک شرکت تبلیغاتی و دکوراسیون، زمانی که ۲۰ سال داشت به قتل مرتضی سربندی، پزشک ۴۷ ساله، متاهل، دارای سه فرزند و کارمند سابق وزارت اطلاعات متهم شد.
دادستانی تهران در اطلاعیه خود گفته است، ریحانه جباری "در تمام مراحل تحقیق نزد ضابطان، بازپرس و دادگاه به ارتکاب قتل از سوی خود اقرار نموده" است.
دادستانی تهران هم‌چنین می‌گوید، ریحانه جباری "برای توجیه اقدام خود مدعی شده بود مرحوم قصد تجاوز به وی را داشته، این در حالی است که اظهارات بعدی متهمه خلاف این ادعا را ثابت نموده است". 
برای خواندن ادامه ی اخبار در همین بلاگ روی اینجا کلیک کنیم.

توضیح: عکسها  از اینترنت و موثق است.

 سحرگاه امروز ریحانه جباری، زنی که متهم به ارتکاب قتل در سن ۱۹ سالگی بود در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.
به گزارش هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستانی تهران ساعاتی پیش با صدور اطلاعیه‌ای از اعدام ریحانه جباری ملایری فرزند فریدون متولد سال ۱۳۶۶ در سحرگاه روز جاری در زندان رجایی شهر کرج خبر داد. بر اساس این اطلاعیه ریحانه جباری متهم به قتل مرتضی عبدالعلی سربندی در سال ۱۳۸۶ بود.

خانم جباری مدعی بود که در دفاع از خود در حالیکه مقتول قصد تجاوز به او را داشته وی را به قتل رسانده است با این حال دادستانی تهران با صدور اطلاعیه و ارایه توضیحاتی در مورد محتوای پرونده این ادعا را رد نموده و بر روند قانونی طی شده در پرونده تاکید ورزیده است. لازم به اشاره است توقف اجرای حکم اعدام خانم جباری و اعمال شفافیت بیشتر در پرونده، مورد خواست بسیاری از سازمانهای بین المللی و ایرانی مدافع حقوق بشر بود که از سوی دستگاه قضایی نادیده گرفته شد


ریحانه جباری گفته بود این کار را برای دفاع از خود در برابر تعرض جنسی انجام داده است. این دختر جوان از سوی پنج قاضی شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شد و قضات دیوان عالی کشور این حکم را تایید کردند. تلاش های گسترذده ای در ماه های گذشته برای نجات ریحانه جباری از اعدام انجام شده است اما جلساتی که در دو هفته گذشته تحت عنوان "جلسه صلح و سازش" با مخالفت جلال سربندی، پسر مقتول، مواجه شد. خانواده سربندی گفته اند: "تا وقتي ريحانه حقايق پرونده را نگويد خبري از بخشش نيست" و خواهان آن شده اند تا با "بيان حقيقت از سوي ريحانه نقاط تاريك پرونده روشن شود."

اشاره ضمنی خانواده سربندی به وجود ردپایی شخص دیگری در این قتل است اما قوه قضائیه و دادگاه های رسیدگی کننده به این پرونده تاکنون درباره این ابهام توضیح دیگری ارائه نکرده است.

ریحانه جباری در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد
به گزارش خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستانی تهران ساعاتی پیش با صدور اطلاعیه‌ای از اعدام ریحانه جباری ملایری فرزند فریدون متولد سال 1986 در سحرگاه روز جاری در زندان رجایی شهر کرج خبر داد.
 
گفت و گوی صوتی:
ریحانه جباری در خطر اعدام-گفت و گو با شعله پاکراون مادر ریحانه
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
گفت و گو با شعله پاکراون مادر ریحانه

این گفت و گو را از طریق لینک زیر میتوانید بشنوید و منتشر کنید
ویژه- صدای ریحانه جباری-من زنده ام و نفس میکشم این صدای ریحانه است
جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

ریحانه جباری اعدام شد
 سحرگاه امروز ریحانه جباری، زنی که متهم به ارتکاب قتل در سن ۱۹ سالگی بود در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

به گزارش هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستانی تهران ساعاتی پیش با صدور اطلاعیه‌ای از اعدام ریحانه جباری ملایری فرزند فریدون متولد سال ۱۳۶۶ در سحرگاه روز جاری در زندان رجایی شهر کرج خبر داد. بر اساس این اطلاعیه ریحانه جباری متهم به قتل مرتضی عبدالعلی سربندی در سال ۱۳۸۶ بود.

خانم جباری مدعی بود که در دفاع از خود در حالیکه مقتول قصد تجاوز به او را داشته وی را به قتل رسانده است با این حال دادستانی تهران با صدور اطلاعیه و ارایه توضیحاتی در مورد محتوای پرونده این ادعا را رد نموده و بر روند قانونی طی شده در پرونده تاکید ورزیده است.

لازم به اشاره است توقف اجرای حکم اعدام خانم جباری و اعمال شفافیت بیشتر در پرونده، مورد خواست بسیاری از سازمانهای بین المللی و ایرانی مدافع حقوق بشر بود که از سوی دستگاه قضایی نادیده گرفته شد.


استان وایر: شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری،  در صفحه فیس بوک خود خبر داد که اجرای احکام فردا، شنبه سوم آبان ماه را به عنوان روز اعدام ریحانه تعیین کرده است.

شعله پاکراون نوشته است: "الان از دفتر زندان زنگ زدند، گفتند برای ملاقات آخر برویم به آدرسی که داده اند.امشب او را منتقل می کنند. فردا را برای اجرای حکم تعیین کرده اند."

آخرین اخبار از تلاشها برای نجات ریحانه
تجمع در مقابل زندان رجایی شهر
تیم خبری کمیته بین‌المللی علیه اعدام: طبق آخرین گزارش رسیده دوست داران و حامیان ریحانه جباری برای اعتراض به‌حکم اعدام ریحانه در مقابل زندان رجایی شهر تجمع کرده‌اند یکی از تجمع‌کنندگان در مقابل زندان رجایی شهر گفت: «برخلاف شبی که ریحانه را منتقل کرده بودن و اینجا جمع شدیم فقط یک مأمور زندان در باجه نگهبانى بود امشب تعدادشان چهار مأمور شده است» همچنین این منبع افزود که به‌زودی خانواده ریحانه هم به مقابل زندان شهرری خواهند رفت.

این در حالی است که همچنان از وضعیت ریحانه جباری اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. امروز ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴ ریحانه را از زندان شهرری با هلیکوپتر به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. گزارش‌ها حاکی از این است که ریحانه به زندان رجایی شهر منتقل‌شده است. اما تاکنون هیچ‌کدام از مسئولین زندان و مقامات رسمی از مکان دقیق ریحانه صحبت نکرده‌اند

آیا حکم ریحانه جباری فردا اجرا می شود؟
پدر ریحانه جباری گفت که عصر امروز همراه با مادر ریحانه برای آخرین ملاقات قبل از اجرای حکم قصاص دخترشان به زندان شهر ری رفته اند.
ایسنا: پدر ریحانه جباری گفت که عصر امروز همراه با مادر ریحانه برای آخرین ملاقات قبل از اجرای حکم قصاص دخترشان به زندان شهر ری رفته اند.

فریدون جباری اظهار کرد: امروز با ما تماس گرفتند و ما برای ملاقات به زندان رفتیم.

وی افزود: در آنجا به ما گفتند که ریحانه را برای اجرای حکم میبرند ولی نگفتند که کجا حکم اجرا می شود.
وی گفت: ساعت پنج تا حدود ساعت هفت ملاقات انجام شد.

ریحانه جباری در خطر اعدام-گفت و گو با شعله پاکراون مادر ریحانه

این گفت و گو را از طریق لینک زیر میتوانید بشنوید و منتشر کنید


سعید سیل آبادی
،،،،،،طرحِ حمایت از اسید پاش ها را با نامِ مستعارِ ” طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر” در مجلس فرمایشی عٓلَم کرده اند و دارند بند بندش را مطابقِ عملکردِ جنایتکارانه ی اسید پاش هایِ اصفهان و عاملانِ بسیجیِ قتل های زنجیره ای کرمان تصویب می کنند. با آنکه دولت بارها اعلام کرده است این طرح نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد، اما نمایندگانِ مجلسِ ، درها را به روی همه ی انتقادها بستند و مطابق امرِ عاقا که فرموده بود” موانع قانونی را از سر راه اقداماتِ – بخوانید غیرقانونیِ – جوانان انقلابی بردارید”، دارند می روند جلو. مجلسی ها در کمالِ بی شرمی، در حال تصویب طرحی هستند که رفتارهایِ غیرقانونی و ضد انسانیِ اسید پاش ها و قاتلان و متجاوزان و شعبان بی مخ های حکومت را قانونی جلوه دهند. من بعد،عربده کشی های خیابانی شان نیازی به مجوز از دستگاه های قانونی ندارد، ضرب و شتم مردم حتی با کوچکترینِ مخالفتی از سوی مردم نباید همراه باشد چون مطابق قانون، این ها به عنوانِ پیاده نظامِ حکومت برای ارتقای همه چیز(؟) حتی فرهنگِ بی فرهنگی به کار گرفته می شوند، فرهنگی که قرار است توسط مزدورانِ ضد فرهنگ، در خیابان ها و اتومبیل ها و خانه ها به مردم و به ویژه به مادران و خواهران و زنان مان تحمیل شود!! اگر تا همین چند روز پیش اسید پاش ها، زهر کینه و نفرت ضد انسانی شان را در بطری های اسید جمع کردند و داخلِ اتومبیل های شخصی بر سر و رویِ دخترانِ ما ریختند، امروز مجلس ، دست به تصویب قانونی می زند که شباهت اش با شیوه یِ عملِ اسید پاش های اصفهان آنچنان برابری می کند که انسانِ خردمند را هراسان می نماید!!!. چطور ممکن است حریمِ اتومبیل، حریم خصوصی افراد جامعه نباشد؟ چطور ممکن است حیاط و راه پله و بالکن خانه، حریم خصوصی مردم نباشد. شرم تان باد که نگاه ناپاک تان را تنها ، دیوار سزاوار است و بس. نگاهِ ناپاکی که مرزهای انسانی و اخلاقی نمی شناسد و از نرده ها و شیشه ها و بدنه ی اتومبیل ها هم نفوذ می کند. این مجلس، خانه ی ملت نیست. خانه ی اشباحِ اسید پاش ها را می ماند. آیا باید منتظرِ لیاخوفِ دیگری ماند تا این خانه را بر سرِ اشغال گرانش، آوار کند و همه را به توپ ببندد یا می شود با کنشِ آگاهانه ی مردان و زنانِ متمدن ایرانی، این خانه را اشباح زدایی کرد؟ پاسخِ به این پرسش اساسی به تصمیم و همت مردمانِ بیدار بستگی دارد و گرنه چاره ای جز این نیست که به انتظارِ سرداری در قامتِ لیاخوف بنشینیم

۱۷ نظر:

ناشناس گفت...

تهران، شنبه سوم آبان 93، نسرین ستوده مقابل وزارت کشور بازداشت شد


http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/10/141025_reyhaneh_excution?ocid=socialflow_facebook

Rosa گفت...

mer30

طی روز جاری ده‌ها تن از کسانی که در اعتراض به اسید پاشی‌های اخیر قصد تجمع داشتند بازداشت و عده زیادی توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تهران کسانی که قصد داشتند در مقابل وزارت کشور در اعتراض به اسید پاشی‌های اخیر به زنان کم حجاب تجمع کنند با برخورد خشونت آمیز نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش روبرو شدند.

در این بین در یک برخورد افرادی همچون نسرین ستوده، گیتی پورفاضل، عباس جمالی، پیمان عارف و فرید روحانی برای مدت دوساعت بازداشت شدند که همگی این افراد بجز نسرین ستوده در محل آزاد شدند.

نسرین ستوده پس از ۷ ساعت بازداشت در ‌‌‌‌نهایت آزاد شد.

همچنین ماموران نیروی انتظامی اقدام به بازداشت حدود ۱۶۰ زن و ۷ مرد کرده و ایشان را به مرکز مبارزه با مفاسد اجتماعی (معروف به وزرا) انتقال دادند.

یکی از بازداشت شدگان به گزارشگر هرانا گفت: «تعداد بازداشتی زن‌ها که به اداره وزرا منتقل شدند مجموعا حدود ۱۶۰ نفر بود. مسئولان وزرا در دو سری اکثر بازداشت شدگان را آزاد کردند. سری اول ۸۹ نفر آزاد کردند و سری دوم ۷۰ نفر آزاد کردند و تعداد ۵ الی هفت نفر همچنان در بازداشت هستند.»

وی در ادامه بیان داشت: «ملیحه گرشاسبی با وجود کهولت سن بدلیل اینکه سابقه شرکت در تجمعات را داشته همچنان در بازداشت بسر می‌برد. وی ۵۰ سال سن دارد. به همراه وی چهار تن از خانمهایی که سابقه شرکت در تجمعات را داشتند همچنان در بازداشت بسر می‌برند.»

این منبع در مورد نحوه برخورد با خانمهای بازداشت شده گفت: «ماموران نیروی انتظامی بسیار بد و زننده با خانم‌ها برخورد کردند و خانم‌ها را هنگام بازداشت کتک می‌زدند.»

وی در خصوص مردان بازداشت شده در تجمع اظهار داشت: «مردهایی که بازداشت شدند شش الی هفت نفر بودند که طبقه بالای وزرا بودند و به شدت کتک خورند و بعد از آزادی زن‌ها همچنان آنجا بودند.»

گفتنی است طبق آخرین اخبار یک تن از مردان بازداشت شده نیز آزاد شد.

همچنین از اصفهان نیز خبر می‌رسد که نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش مردمی که قصد برگزاری تجمع در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی اصفهان را داشته با گاز اشک آور و باتون پراکنده کردند. ناظران در صحنه برخورد ماموران نیروی انتظامی را بسیار خشن و زننده عنوان کردند.

ناشناس گفت...

اساسن باور بر اینکه میتوان انقلاب هدایت شده انجام داد و بدتر از آن اینکه انقلاب ما انقلاب زنانه خواهد بود ، خودش از بن و ریشه اتوپیائی است .
چرا که " انقلاب می شود " نه اینکه " انقلاب می کنند " . این یک
2- من مانده با این همه جبهه سازی و اعلام جنگ به " همه مردان " ، که اینکه همه شان مقصرند و در " انقلاب زنانه " آتی همه شان قرار است در آسیاب " پودر " شوند ، دیگر برای چنین انقلابی چه وقت و زمانی برای سرنگونی حکومت اسلامی می ماند ؟

ناشناس گفت...

اخبار منتشر شد =D

ناشناس گفت...

http://antifa-ak.org/schulter-an-schulter/

Rosa گفت...

لول
حالا شما وجهه ی زنانه را دفن نکن، پودر نخواهی شد:)
مشکل اصلی اینکه به هر کس بگیم، میگه کوبانی!
در آنجا داعش حکومت رسمی 35-36 ساله نداره...
ریشه هم نداره.
زنانش هم سالیان درازی تحت یواش برو، یواش بیا مبادا به مبارزات "ضد امپریالیستی" عاقا خمینی بر بخوره ، کُلروفورم نخوراندند...
بعدش هم شما نگران رژیم نباش!
شماها رژیم را فقط میبینید، نه مناسباتی که 3دهه است برقرار کرده. سقوط رژیم فقط 1 لحظه است. مسئله فرهنگی است که جا انداخته. فرهنگ بسیار ارتجاعی مردسالارانه.
بسیاری از گزارشهای مردم، حکایت از سرکوب زنها در خانه های خودشان داره: اگه رعایت حجاب میکردید، اسید پاشی نمیشد و یا الان دختران دیگر توی خونه ها ماندگار شدند...
در مورد نکته ی اول که نوشتی درسته...
اما مسلمن با اینهمه سرکوب زنان رنگ انقلابی که "هدایت نشده" هم هست نه قرمز بلکه صورتی خواهد بود.
جایی خواندم مردی را با لباس زنانه گرفتند. ترانس ها بی و هترو... همگی بلند شدند، اینها همه مطالباتشان را در کنار زنان مطرح خواهند کرد.
و دهان آنان را به اسم "چپ "که گفتند: حالا یک روسری میزاری نکشتتنون مشخصن پر خون خواهد شد...

Rosa گفت...

Widerstand gegen religiösen Fundamentalismus geht nur ohne Rassismus, Sexismus und Faschismus.

jaaaaaaaaaaaaaaaaa wohlllllllllllllll
:)

Rosa گفت...

شرق: خبرگزاری «فارس» مدعی شد: «مردی که با آرایش و لباس زنانه قصد داشت افرادی را به تجمع و اعتراض جهت‌دار درباره اسیدپاشی‌های اصفهان تحریک کند، بازداشت شد.» در این خبر که منبع آن ذکر نشده، آمده است: «گفته می‌شود لکه‌های سوختگی خاصی نیز روی بدن این مرد وجود دارد که این موضوع در دست بررسی است.» «فارس»، دستگیری این فرد را به «یک نهاد امنیتی» که آن را معرفی نکرده، نسبت داد و ادعا کرد: «در حالی که تلاش مسوولان انتظامی، امنیتی و قضایی برای دستگیری عوامل جنایت اسیدپاشی به‌صورت چند زن ادامه دارد، طی روزهای اخیر به بهانه اعتراض به این ماجرا برخی افراد و جریان‌ها در شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و نیز محیط عمومی سعی کردند با جهت‌دهی خاص، افراد را به اعتراض علیه دستگاه‌های مسوول تحریک کنند. در همین زمینه، توسط یک نهاد امنیتی مردی بازداشت شده که با آرایش و لباس زنانه قصد تحریک مردم به تجمع و اعتراض علیه نهادهای کشور را داشت.»
http://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=82580

Rosa گفت...

آلمان/ کلن جنگ تن به تن آنتی فاشیستها علیه فاشیستها!

امروز در شهر کلن آلمان 4000-5000 فاشیست به اسم اعتراض به داعش(حکومت اسلامی و سلفی ها) به مغازه های خارجی ها (کُردها، ترکها و چینی ها...) با شکستن شیشه و... حمله کردند. اغلب آنها مجهز به اسلحه ی سرد و اسپری فلفل بوده و چند ماشین پلیس را هم واژگون کردند. در مقابلشان آنتی فاشیستها (اگرچه در نبردی نابرابر) اما توانستند مقاومت کنند. تعداد آنتیفاشیستها حدود 2000 نفر. نبردی تن به تن بین فاشیستها و آنتی فاشیستها بسیاری مجروح از هر دو جبهه...پلیس بسیار پاسیو و چون اکسیون فاشیستها ابتدا از طرف شهرداری مجوز داشت! البته بعدن لغو شد!!!
برای رفقای شرکت کننده در ضد تظاهرات فاشیستها آرزوهای خوب و سلامت.
نبرد بعدی در 31 اکتبر در برلین. در برلین فاشیستها اعلام ضد راهپیمایی کرده اند.
https://www.facebook.com/antifa.ak.koeln/posts/786953064696690

https://www.facebook.com/perspektivekurdistan?fref=photo

تمام رفقای آنتیفا به برلین فراخوانده شده اند. پس پوتین ها را در آورده و پیش بسوی برلین. از تمام خارجی های برلین انتظار مراغبت از خود میشود. فاشیستها حق عبور ندارند.
از ما عبور نخواهید کرد.
[B] Nazis rufen zu Gegenaktion zu Antifa-Kundgebung auf
Freitag, 31. Oktober 2014 - 17:00. Orte: Berlin.
Antifa-Kundgebung am Freitag vor Berliner Neonazi-Versand geplant. Nazis mobilisieren zu Gegenkundgebung.
Am kommenden Freitag ist eine Antifa-Kundgebung gegen den Naziversand von Hendrik Möbus („Satansmörder von Sondershausen“) und Christian Schöndorfer in Berlin-Plänterwald geplant. Beide sind führende Köpfe eines Berliner Netzwerks von Black-Metal Nazis (sog. NSBM – National Socialist Black-Metal).

Rosa گفت...

فیلم «سیتیزن فور»، مستندی درباره ادوارد اسنودن

http://persian.euronews.com/2014/10/21/snowden-is-citizenfour-subject

Citizenfour (Film

http://de.wikipedia.org/wiki/Citizenfour_%28Film%29

اولین نمایش عمومی مستندی درباره ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا در جشنواره فیلم نیویورک برگزار شد. این فیلم «سیتیزن فور» (Citizenfour) نام دارد و ساخته لورا پویترَس، فیلمساز و روزنامه نگار آمریکایی است.
فیلم در هنک کنگ فیلمبرداری شده است، زمانی که عامل سابق سازمان سیا با روزنامه نگاران روزنامه های گاردین و واشنگتن پست دیدار و اسنادی را در مورد برنامه های انبوه ردگیری دولت آمریکا منتشر کرد. در فیلم همچنین می بینیم که چگونه لیندسی میلز، رقصنده و دوست دختر سابق اسنودن در روسیه به او می پیوندد. فیلم بخشی از زندگی آنها در مسکو را نیز به تصویر می کشد.
لورا پویترس می گوید: «این فیلم در ادامه تمرکز بر مسئله امنیت داخلی آمریکا پس از یازده سپتامبر ساخته شده و نشان می دهد چگونه نظارت به شکلی از کنترل جمعیت تبدیل شده است، اینکه چگونه جنگ علیه ترورویسم به آمریکا بازگشته است.»
بن وایزنر، وکیل اسنودن می گوید: «یکی از چیزهایی که در مورد این فیلم مرا خوشحال کرد، این است که هم اکنون، همه برای اولین بار اسنودن را همانطوری می شناسند که من طی این سالها می شناسم. وی شخص مسئول و جدی است. او خود را نادیده گرفته و آدم مهمی است که شخصا، بدون هیچ مشاوره حقوقی و بدون در نظر گرفتن عواقب شخصی تصمیمی تاریخی گرفت.»
افشاگری های اسنودون بحثهای زیادی در مورد تقابل حوزه حریم شخصی با امنیت ملی برانگیخت. عده ای او را خائن و گروهی او را قهرمانی می دانند که برای آزادی شهروندان از اطلاعات پرده برداشت.
مستند « سیتیزن فور» از روز ۲۴ اکتبر( دوم آبانماه) در سینماهای ایالات متحده آمریکا به نمایش در خواهد آمد.

ناشناس گفت...

رزا تعداد فاشیست ها ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر بود و تعداد آنتی فاشیست ها ۵۰۰ نفر بود. نبرد بعدی ۹ نوامبر در برلین و ۱۵ نوامبر در هامبورگ است.

rosa گفت...

Oh antifa zu wenig, ich bin im Krankenhaus, kindkrank.,
... nach Hamburg kann ich & werde

PAYMAN PIEDAR گفت...

رفیق روزای عزیز: راستی فیلم شهروند چهار رو من پس فردا (جمعه)میرم ببیینم.امیدوارم کارگردانش هم بیاد.از قرار 7 سال پیش بعد از ساخت قیلم قبلیش بخاطر اذیت و آذارش توسط سازمان سیا و امنیت ملی آمریکا را ترک و به برلین نقل مکان کرده.باری اگه وقت کردی امروز (تا 5-6 ساعت آینده بیا رو خط تا کپی بزنیم...قربونت

RosaArchiv گفت...

Payman Jan , mA bimarestan hastiem felan, azad shodiem bashe chat. Kisses

PAYMAN PIEDAR گفت...

بیمارستان چرا؟ امیدوارم چیز مهمی نباشه عزیز!! امروز 5 عصر ماو 10 و نیم شب شمااگه تونستی بیا تو اسکایپ.قربانت

Rosa گفت...

سلام پیمان جان
نه فعلان برگشتیم خانه.
باشه اگر کمی دیرتر باشه حدود 20 یعنی 8 شب بهتره چون الان آمدیم و باید شارژ اینترنت بخرم.
پایدار باشید

Rosa گفت...

و نیم شب شما
ok
kisses