۰۱ مرداد، ۱۳۹۳

اطلاعیه فدراسیون آنارشیست فرانسوی زبان در رابطه با غزه + اخبار جدیدبرای ادامه روی تیتر مطالب کلیک کنیم
………..
ارنا مرخامیس [فعال سیاسی اسرائیلی مدافع فلسطینیان – م.] در مصاحبه ای که به تاریخ ۶ / ٧ / ١٩٩١ از رادیو فدراسیون آنارشیست پخش شد، گفت:«هیچ تروری بدتر از اشغال نیست و هیچ اشغالی بدتر از اشغالگری اسرائیل نیست
امروز نوار غزه به اسرائیل اجازه می دهد تا جدیدترین سلاح های مرگبار خود را آزمایش کند. صنعت اسلحه سازی اسرائیل پس از هر عملیات نظامی، مانند آن چه اکنون در غزه می گذرد، میلیاردها دلار سلاح می فروشد. در نمایشگاه های جهانی سلاح، آن هایی که مهر «استفاده شده» را خورده اند، بهتر به فروش می رسند.
تا زمانی که اسرائیل از اشغال بیش از پیش سرزمین های فلسطینی دست برندارد مذاکره با فلسطینیان به جایی نمی رسد. مقامات اسرائیلی خواهان صلح نیستند. حفظ وضعیت جنگی دائمی برای این مقامات شرط لازم سیاست توسعه طلبانه اشان است. صلحی واقعی با فلسطینیان برای اسرائیل فاجعه خواهد بود، چرا که:
یک – به انضمام سرزمین های فلسطینی پایان خواهد داد؛
دو – تضادهای بزرگ اجتماعی جامعه ی اسرائیلی را برجسته خواهد کرد، چرا که این جامعه دیگر در تهدید جنگ نخواهد بود.
اگر بنیادگرایان مذهبی فلسطینی یکی از مسئولان شکست مذاکرات صلح هستند، مقامات اسرائیلی مسئولیت اصلی را به دوش می کشند چرا که عزم جزمشان در انضمام هر چه بیش تر سرزمین های فلسطینی و حفظ فلسطینیان در مناطقی به مراتب کوچک تر مبرهن است.
اصل مطلب چیزی به جز اشغالگری اسرائیل و سیاست دائمی توسعه طلبانه ی آن نیست.
برای این که خشونت پایان یابد باید اشغالگری خاتمه پیدا کند.
یونیسف: از ۱۴۶ کودکی که تا کنون در غزه کشته شده‌اند، سن دست کم ۱۰۵ کودک، ۱۲ سال یا کمتر بوده‌ است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ˈاشرف الخضراءˈ یک مقام بهداشتی فلسطین امروز گفت که ۱۲ گلوله توپ تانک های تل آویو به بیمارستان ˈالاقصیˈ در شهرک ˈدیرالبلحˈ برخورده است. وی گفت خمپاره ها به ساختمان اداری، به بخش مراقبت های ویژه و به بخش جراحی برخورد کرده است و حدود ٣۰ نفر از ۶۰ زخمی در این حمله، کارکنان پزشکی و پرستاری بیمارستان هستند. تصویرهای منتشر شده حاکی از انتقال زخمی ها با تخت خواب چرخ دار به ساختمان های سالم بیمارستان است. ارتش اسرائیل می گوید: در حال بررسی گزارش ها درباره این حادثه است. در تهاجم گسترده رژیم اسرائیل به نواره غزه تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر کشته و هزاران تن زحمی شده اند.

خبرگزاری سوئد:بیمارستان الوفا در شمال غزه که  با  سپر انسانی توسط فعالین بین المللی مدافع حقوق مردم فلسطین محافظت میشد  با توپ و تانک توسط اسرائیل مورد حمله  قرار گرفت.چارلی آندریاسون، عضو گروه«کشتی امداد به غزه» میگوید به زحمت توانستیم بیماران  را  که اغلب شان وضعیت وخیمی دارند  از  ساختمان بیمارستان که تقریبا ویران شده است خارج کنیم.

به گزارش یورو نیوز در طول دو هفته اخیر نزدیک به ۶۰۰ فلسطینی و ۲۹ اسرائیلی کشته شده اند. سازمان ملل متحد می گوید سه چهارم کشته شدگان فلسطینی، غیرنظامی بوده اند.
از ۲۹ اسرائیلی کشته شده اما فقط دو نفرشان غیرنظامی و بقیه نظامی بوده اند. از سرنوشت یک سرباز اسرائیلی هم اطلاعی در دست نیست. حماس می گوید این سرباز اسرائیلی را به اسارت گرفته است. آمریکا، نزدیکترین متحد اسرائیل، در واکنش به کشته شدن صدها فلسطینی ابراز نگرانی می کند و در قالب کمکهای بشردوستانه ۴۷ میلیون دلار به غزه ای ها اختصاص می دهد و از سوی دیگر حملات نظامی اسرائیل را «بجا و مشروع» می داند.

تعليق پروازهای شرکت های هواپيمايی آمريکايی و اروپایی به تل آویو
سفیر اسرائیل در آمریکا: سربازان اسرائیلی باید جایزه صلح نوبل بگیرن
چهارده روز از گلوله باران و بمباران باریکه غزه توسط ارتش اسرائیل از زمین و هوا و دریا و راکت پرانی های حماس می گذرد، بحرانی که تاکنون صدها کشته برجای گذاشته است. دستکم ۶۰۴ فلسطينی، ۲۸ سرباز اسرائیلی و دو غير نظامی اسرائيلی در پانزده روز گذشته کشته شدند. یونیسف اعلام کرده است از ۱۴۶ کودکی که تا کنون در غزه کشته شده‌اند، سن دست کم ۱۰۵ کودک، ۱۲ سال یا کمتر بوده‌ است.

به گزارش برزاری مهر به نقل از هافینگتون پست، «دایانا ماگنای» خبرنگار شبکه خبری سی ان ان در فلسطین اشغالی به دلیل نحوه پوشش اخبار حملات به نوار غزه مجبور به ترک این منطقه شد.ماگنای روز پنجشنبه از روی تپه ای در مرز سرزمنی های اشغالی و غزه در حال پوشش خبری حملات موشکی رژیم صهیونیستی به غزه و به تصویر کشیدن شادی ساکنان سرزمین های اشغالی از اصابت موشک ها به مناطق فلسطینی بود اما پس از مدتی تهدید شد که اگر خبرهای ارسالی وی در انتقاد از تل آوبو باشد وی و همراهانش جان خود را از دست می هند. همین امر باعث شد تا ماگنای شادی ساکنان سرزمین های اشغالی از موشک باران غزه و همچنین تهدید شدن خود را در توئیتر منتشر کند. هر چند توئیت های وی بواسطه فشار تل آویو حذف شد اما وی مجددا پیام هایی را در این خصوص منتشر کرد.
همین امر موجب شد تا رژیم صهیونیستی با فشار بر سی ان ان خواستار خروج این خبرنگار از منطقه شود. این دومین خبرنگار غربی است که به دلیل انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیست مجبور به ترک سرزمنی های اشغالی می شود.بار دیگر مردم بلادیده و بی دفاع فلسطین هدف کشتار بیرحمانه و خانمان سوز یک جنگ ارتجاعی قرار گرفته اند. ظاهر قضیه و آن چه بهانه به دست نیروهای دخیل در این جنگ ارتجاعی داده است قتل سه نوجوان اسرائیلی در کرانه ی غربی است، منطقه ای که ربطی به غزه ندارد. اما دولت جنایتکار و نژادپرست اسرائیل این را بهانه کرده است تا برای هزارمین بار ضدیت قساوت آمیز خود را با مردم ستمدیده ی غزه به رخ جهانیان بکشد. این دولت ارتجاعی و کینه توزیِ بربرمنشانه و شرارت آمیزش - نه فقط با مردم فلسطین بلکه با مردم خودِ اسرائیل - شناخته شده تر از آن است که به افشاگری نیاز داشته باشد. همچنین، حمایت ننگین دولت آمریکا از آدم کشی اسرائیل رسواتر از آن است که از چشم مردم آزاده ی جهان پنهان بماند. آن چه در بیشتر واکنش ها به کشتار مردم فلسطین مغفول مانده نقش ارتجاعی دولت حماس در شعله ور ساختن آتش این جنگ خانمان سوز است. جنگ حماس با اسرائیل هیچ چیز نیست جز جنگ قدرت برای سلطه بر منطقه ای که هم اکنون در اختیار دولت اسرائیل است. حماس برای رسیدن به این هدف ارتجاعی حاضر است فوج فوج از مردم فلسطین را به کشتن دهد. گواه این مدعا، صرف نظر از برخورد ارتجاعی و سرکوبگرانه ی حماس با مردم غزه، موشک پرانی بی هدف آن به سوی اسرائیل است که بسیار بیش از آن که به دولت و ارتش اسرائیل لطمه زند به مردم اسرائیل و مردم غزه آسیب می رساند. در عمل، این دو نیروی ارتجاعی آب به آسیاب یکدیگر می ریزند….
ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن محکوم کردن دولت های اسرائیل و حماس خواهان پایان-یافتن فوری و بی قید و شرط این جنگ ارتجاعی و خانمان سوز هستیم.
قتل عام مردم در غزه ادامه دارد
درست دو هفته است که یکی از مدرن‌ترین ارتشهای جهان، با مجهزترین سلاح‌های روز، از زمین، هوا و دریا در حال کوبیدن نوار غزه بوده است. بعد از روزی که یکشنبه خونین غزه نام گرفت، امروز تانک‌های اسرائیلی یک بیمارستان را گلوله باران کردند. پنج نفر در محلی که باید درمان می‌شدند، جان دادند و هفتاد نفر هم زخمی. شمار کشته ها حالا از ۵۰۰ نفر گذشته.حمله اسرائیل به بیمارستانی در غزه پنج کشته به جا گذاشتمقام‌های فلسطینی می‌گویند پنج نفر در جریان حمله اسرائیل به بیمارستانی در غزه کشته و هفتاد نفر مجروح شدند. ارتش اسرائیل می‌گوید که در حوالی بیمارستان انباری از موشک‌های ضد تانک بود که هدف قرار دادند. مقام‌های بهداشتی غزه گفته‌اند که در طول شب بیش از ۳۰ نفر از اعضای دو خانواده فلسطینی بر اثر حملات اسرائیل کشته شدند....

پس از ۹ روز حملات مرگ‌بار به غزه که به گفته فلسطینی‌ها ۲۲۰ کشته بر جا گذاشته، دولت اسرائیل اعلام کرده است در یک 'آتش‌بس انسان‌دوستانه' این حملات را برای پنج ساعت متوقف می‌کند تا فلسطینی‌ها بتوانند آب، غذا و دیگر کالاهای اساسی را تهیه کنند.
گزارشی از تظاهرات وسیع کلن – آلمان در حمایت از خلق فلسطین و علیه جنایات ضد بشری دولت اسرائیل

گزارشی از تظاهرات وسیع کلن – آلمان در حمایت از خلق فلسطین و علیه جنایات ضد بشری دولت اسرائیل

...جالب این که یکی از رفقای ما به چهار گلۀ پلیس مراجعه کرده و با گفتن اینکه شما در عین این که پلیس هستید و کار سختی دارید، شهروند این مملکت هم هستید و باید از این اکسیون اطلاعات درست داشته باشید. آن گاه بیانیۀ آلمانی را به دست آنها داده و بعد اضافه کرد که حالا به عنوان یک شهروند میتوانید کمک مالی هم بکنید و صندوق را جلویشان گرفت! آنها با گفتن این که ما"نویترال" هستیم و حق دخالت در مسائل سیاسی را نداریم! از پرداخت کمکخودداری کردند، رفیق ما با تمسخر گفت پس اجازه بدهید ما به شما کمک کنیم!
 
به گزارش العربیه، وزارت بهداشت فلسطین، بامداد چهارشنبه 23-7-2014 اعلام کرد براساس آخرین آمار 16 روز حملات هوایی، زمینی و دریایی ارتش اسرائیل به نوار غزه 639 شهروند فلسطیمی کشته و 4050 تن دیگر زخمی شده اند. براساس این گزارش 13 تن بامداد امروز در بمباران اسرائیل جان باختند. وزارت بهداشت فلسطین تاکید کرد به علت شرایط ناامن حاکم بر نوار غزه دادن آمار دقیق ممکن نیست چون هر لحظه یک زخمی جان می بازد.
دکتر "اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: "به علت حملات جنگنده‌ها، توپخانه‌ها و قایق‌های جنگی اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه، تا صبح امروز شمار کشته شدگان  به 639 نفر از جمله 162 کودک و 78 زن رسید و دست‌کم 4050 تن مجروح شده اند."
وی افزود: "در حملات بامداد امروز اسرائیل به اردوگاه خان یونس در جنوب نوار غزه سه تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند". پیش از این کشته شدن "وسام علاء النجار" 17 ساله یک شهروند جوان فلسطینی از خان یونس گزارش شده بود. اسرائیل از هفتم ژوئیه عملیات نظامی موسوم به «صخره سخت» را علیه نوار غزه آغاز کرده که دامنه این عملیات از پنجشنبه گذشته با حمله زمینی به این منطقه فلسطینی تشدید شده است.
هواداران خشمگین فلسطینیان در اعتراض به حملات اسرائیل به غزه در محله ای در شمال پاریس تظاهرات کردند. گروهی از آنها به مغازه‌های یهودیان حمله کردند و بعضی مغازه‌ها را آتش زده‌اند.

۲ نظر:

ناشناس گفت...

اميدوارم جنايتكاران به سزاى خويش رسيده نابود شوند.
دمى آب خوردن پس از بدسگال،
به از عمر هفتاد هشتاد سال

با احترام،
ابوالقاسم

Rosa گفت...

mer30