۳۰ آبان، ۱۳۹۱

قصاب بنفشه در برلین، در ایران دستگیر شد! + اطلاعات جدید+ عکس بنفشه ضارب فراری بنفشه (ساکن آلمان) در ایران محاکمه می‌شود
 شبکه خبر  : روزنامه‌ها و مجلات آلمانی با انتشار عکس‌هایی از امید ـ ر (ضارب 45 ساله) نوشتند که این مرد در طول 3 دقیقه اعمال وحشیانه، زنی ایرانی به نام بنفشه را در آپارتمانش با چاقو مضروب کرد و پس از کور کردن چشم‌ها و بریدن دماغ و برخی از اعضای بدنش به سمت پایتخت ایران فرار کرد اما طولی نکشید که کارآگاهان جنایی پلیس ایران این مرد را دستگیر کردند و وی در بازجویی مدعی شد که بنفشه همسرش بوده و چون با مرد غریبه‌ای رابطه پنهانی داشت تصمیم به مثله کردن او گرفته است. سخنگوی دادستان عمومی برلین نیز با اعلام خبر دستگیری متهم در ایران به خبرنگاران گفت: این مرد پس از بازداشت در تهران تحت بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کرده است.این سخنگو عمل متهم را جنایتی وحشیانه دانست و گفت محاکمه وی در دادگاه‌های ایران برگزار خواهد شد.
رزا: عکس بنفشه زن جوان مثله شده توسط امید رمدانی جنایتکار در رسانه های آلمانی
امید رمدانی در بازجویی‌های خود ادعا کرده است که کارش درست بوده و در حال حاضر پرونده از سوی دستگاه قضایی تهران در دست بررسی است. گزارش رسیده از ایران بیان می‌کند که او از مرز ترکیه وارد ایران شده و پس از گزارش مأموران مرزی، فرار او به سمت تهران مشخص شده و سرانجام وی را در تهران دستگیر کرده‌اند. به گفته این سخنگوی آلمانی امید تابعیتی عراقی- ایرانی داشته و شهروند هلند محسوب می‌شود. او قصد داشته تا خود را در تهران مخفی کند.
اطلاعات تازه از رسانه های آلمانی:
متهم بدلیل جنایتی مشابه، 5 سال در زندان هلند به سر برده است. او بعد از مثله کردن بدن بنفشه از برلین بطرف ترکیه و از ترکیه از راه زمینی بطرف ایران فرار کرد.
شخص مظنون از طريق صفحات اينترنتی گوناگون با زنان ايراني‌تبار تماس برقرار مي‌کند و به نظر مي‌رسد برای نوعی انتقام‌گيری و ارتباط با زنان دست به اين کار مي‌زند و صفحه‌ای نيز با عنوان حمايت از زنان ايرانی به وجود آورده بود

دستگيری شکنجه‌گر برلين در 20 کيلومتری تهران

رزا: عکس بنفشه زن جوان مثله شده توسط امید رمدانی جنایتکار در رسانه های ایرانی
قانون: عامل شکنجه هولناک زن ايرانی در برلين در مسير اروميه به تهران از سوی کارآگاهان پليس آگاهی شناسايی و در عملياتی ضربتی دستگير شد.
به گزارش خبرنگار قانون، متهم به شکنجه بنفشه، پس از ارتکاب جرم و فرار از کشور آلمان، از راه ترکيه وارد ايران شده بود. پليس برلين از روز 9 آبان ماه به دنبال اميد است و او درحالی که از اروميه با اتوبوس به تهران مي‌آمد، دستگير شد. او پس از دستگيري، اتهام شکنجه کردن زن جوان را پذيرفت اما رسانه‌ها را متهم به دروغ‌پردازی در مورد ماجرای جنايت خود کرد. متهم خوش‌پوش اين پرونده درحال حاضر در اختيار اداره آگاهی تهران است و به گفته مأموران هنوز حاضر به اعترافات بيشتر و گفتن جزئيات پرونده نيست و به کارآگاهان گفته است: «تا وکيلم نباشد، هيچ صحبتی نمي‌کنم.» او با اعلام اينکه بنفشه همسرش بوده است، تنها يک جمله در مورد رابطه خود با بنفشه و انگيزه‌اش از اين اقدام گفت: «او به من خيانت کرد و از وقتی فهميدم اين کار را کرده است، ‌تصميم گرفتم از او انتقام بگيرم
اميد که فارسی را روان و به خوبی صحبت مي‌کند، گفته است در يکی از روزنامه‌های ايران، ديده است عکس بنفشه را منتشر کرده‌اند درحالی که عکس‌ها متعلق به بنفشه نبوده و اساس ماجرايی که در روزنامه‌ها منتشر شده و پليس آلمان اعلام کرده با واقعيت فرق دارد. اين درحالی است که پليس آلمان در اطلاعيه‌ای چند روز بعد از اين جنايت، او را به عنوان مردی خطرناک معرفی کرده بود و از زنان خواسته بود مراقب باشند. اين متهم، ايرانی- عراقی است و براساس گزارش پليس در عراق متولد شده است. او روز 30 اکتبر برابر با 9 آبان ماه به خانه اين زن 36 ساله و دخترش رفته و درحالی که دست‌های او را به صندلی بسته بود، برخی از اندام‌های بدن او را با چاقو بريده و بر صورتش ضربات چاقو وارد کرده بود.
دستگيری در اتوبوس اروميه- تهران
اميد پس از اين اقدام خود متواری شد و پليس برلين عراق و ايران به دنبال دستگيری اين متهم بود. پليس ايران نيز در اين مورد اعلام کرده است: اخبار و اطلاعاتی در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که نشان از ورود متهم به کشور از طريق مرز ترکيه داشت. بلافاصله با توجه به حساسيت موضوع، هماهنگی های لازم با سرپرست دادسرای امور جنايی تهران انجام و تيم ويژه‌ای برای دستگيری متهم در پليس آگاهی تهران بزرگ تشکيل شد. با انجام اقدامات پليسی و اخبار و اطلاعاتی که از طريق پليس بين الملل در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، کارآگاهان دريافتند متهم بلافاصله پس از ارتکاب جرم، آلمان را به مقصد ترکيه از طريق مرز هوايی ترک کرده و از آنجا نيز از طريق مرز زمينی وارد ايران شده است . در ادامه رسيدگی به اين پرونده کارآگاهان متوجه شدند متهم از طريق مرز اروميه وارد ايران شده و قصد دارد به سمت تهران بيايد که ساعت 4 بعد از ظهر روز جمعه 26 آبان ماه او را در مسير حرکت به سمت تهران شناسايی و در اتوبوس اروميه- تهران- 20 کيلومتری پايتخت - دستگير کردند. اميد پس از انتقال به اداره آگاهی اظهارات متناقضی را مطرح کرد. او در بخشی از اعترافاتش بنفشه را به عنوان همسرش معرفی کرده بود اما در ادامه مدعی شده بود با زن ايرانی دوست بوده و همسر بنفشه در ايران است.
بنفشه به من خيانت کرد!
متهم دستگير شده درباره انگيزه اش از اين اقدام جنون آميز گفت: من به بنفشه علاقه داشتم اما او مرا تنها گذاشت . بايد به خاطر خيانتش مجازات می شد. به همين خاطر او را شکنجه کردم تا ديگر نتواند با هيچ مرد ديگری باشد. بعد از اين کار به ترکيه آمدم . می دانستم پليس اينترپل در تعقيب من است. به همين خاطر از طريق مرز زمينی به ايران آمدم. تصور نمی کردم در ايران دستگير شوم اما در نزديکی تهران ماموران اتوبوس را متوقف کرده و مرا دستگير کردند. سرهنگ عباسعلی محمديان ، رئيس پليس آگاهی تهران بزرگ در مورد اين متهم گفت : اميد هم اکنون در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و به دستور مقام قضايي، متهم برای تحقيقات تکميلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختيار اداره شانزدهم پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . 
مثله‌کردن زن جوان در برلين

بنفشه 36 ساله در برلین/ آلمان توسط دوست پسرش زنده زنده مثله شد.+ عکس متهم

  بنفشه قربانی اين جنايت با وجود جراحت بسيار هنوز زنده است اما کارشناسان آلمانی مي‌گويند ممکن است او ديگر به زندگی عادی خود بازنگردد. بنفشه روز جمعه 30 اکتبر مورد حمله اين مرد قرار گرفت و اميد بر بدنش ضربات چاقو وارد کرد. متهم درحالی که زن را مورد حمله قرار داده بود که دختر 10 ساله او را در اتاقی ديگر زندانی کرده و دختربچه صدای فريادهای مادرش را مي‌شنيد. پليس آلمان نيز در ابتدا اعلام کرده بود احتمال وجود حسادت مردانه در اين پرونده وجود دارد. با توجه به تحقيقات پليس به نظر مي‌رسد او از طريق اينترنت با بنفشه 36 ساله آشنا شده و مدتی نيز با او زندگی کرده است. پليس پس از آگاهی از اين جنايت، تحقيقات را برای شناسايی اين مرد آغاز کرد و در همان ابتدا مشخص شد او هويت ايرانی- عراقی دارد و متولد عراق است. عکس‌هايی از اين متهم از سوی پليس منتشر شد و پليس اعلام کرد او دارای دو اسم ايرانی و عربی است. در اطلاعيه مشترک پليس و دادستانی درباره شخص مظنون آمده است: «نام او اميد رمدانی يا عبدا... رمضانی است. او متولد ۳ سپتامبر سال ۱۹۶۷ در بغداد است.» به گزارش خبرنگار قانون و به نقل از دويچه‌وله پليس و دادستانی برلين همچنين اعلام کردند: «او به احتمال قوی درصدد برقراری تماس مجدد با زنان ديگری است که قبلاَ با آنها به‌مناسبتی از طريق صفحه‌های اينترنتی آشنا شده است.» در اين بيانيه آمده است، شخص مظنون از طريق صفحات اينترنتی گوناگون با زنان ايراني‌تبار تماس برقرار مي‌کند و به نظر مي‌رسد برای نوعی انتقام‌گيری و ارتباط با زنان دست به اين کار مي‌زند و صفحه‌ای نيز با عنوان حمايت از زنان ايرانی به وجود آورده بود


Der Serientäter, der wegen eines ähnlichen Verbrechens in den Niederlanden für fünf Jahre in Haft saß, soll von Berlin aus in die Türkei geflüchtet und über den Landweg weiter in den Iran gereist sein.
Omid Ramadani wurde bereits in seiner holländischen Heimat wegen solch einer abartigen Tat zu fünf Jahren Knast verurteilt. Er benutzt verschiedene Namen, hat wahrscheinlich auch einen iranischen Pass:

Omid RAMADANI, 03.09.1967 Bagdad. Alias Abdullah RAMEZANI; alias Abdullah RAMEDANI; alias Abdullah RAMADANI
Martin Steltner: “Es stimmt nicht, dass er mitseinem Opfer verheiratet ist. Auf jeden Fall nicht nach deutschem Recht. Die Frau hat allerdings einen Ehemann im Iran.”
خبر ابتدا در اینجا:

بنفشه 36 ساله در برلین/ آلمان توسط دوست پسرش زنده زنده مثله شد.+ عکس متهم

۵ نظر:

ناشناس گفت...

selam dostan be jomhori eslami bver nekonid hemeye shoma bver darid ke her kes che der orupa che dar iran merdi edea koned ke zenam be men xiyant kerde jorm mehsob nemishe be baver men xode in jenayet kar be tevesout xode sefaret haye jomhori jenayet komek ve az oropa xarej shode. az ki jomhori eslami modafe zen ha shode, baver nekonid iran az in mesele teblig be nefe xod estefade midehed. xolase zeman moshexes xahed kerd. der xatemer az xanom haye gerami xahesh mikonam gol in efrade mare xofte nexoreand ta ki sadegi?? ta ki ehmegi mesoud??

ناشناس گفت...

ba selam ba pozesh eger merdi der oropa be sefaret jomhori moraje kone ve bege zenam be men xiyanet kerde sefaret teasf mixored ve migoyet dar oropa jorm nist ve 100 bar moteset mishe ve der xatem migoyet kari az dast ma ber nimiad ama her kari ke az desteman ber miad be merd moraje konende enjam xahend dad .dar xateme hemantuor ke dar bala eshare kerdam in jenayet kar az kanal jomhori eslami az ouropa kozer kerde. mesoud

Rosa گفت...

سلام مسعود جان
دقیقا درست نوشتید.
بعلاوه اینکه این جنایتکار قبل از مثله کردن بنفشه بلیط فرارش به ایران را توی جیبش داشت. البته این جنایت اینقدر مخوف بود که پلیس بین المللی اعلام کرد و تا ترکیه ردش را داشتند. ایران نمیتوانست غیبش کند. در تیم شکنجه رژیم اسلامی هم از این جنایتکاران استفاده میشه.
طبق همین قانون مخوف ناموسی که نوشتید ایران و برخی کشورها عمل قتل زنان را چند مرحله پایین آورده و به قتل ناموسی تخفیف میدهند.
البته این جنایتکار بنفشه را نکشت، بلکه قطعه قطعه کرده و کلا جهان به این موردها حساس است و بنفشه با بدن تکه شده اش هنوز نفس میکشد.
باید دید آیا فشار افکار عمومی میتواند باعث شود که ایران این جنایتکار را تحویل آلمان دهد و یا طرف مربوطه، مانند تروریست و عامل رژیم اسلامی، قرار است که در فیلم بعدی مخملباف هنرپیشگی کند. بجای سفر قندهار، لابد در فیلم جدید مخملباف "سفر برلین" !
ممنون از کامنت شما.
پایدار باشید.

ناشناس گفت...

با درود
از ایران هستم.من یک سوال دارم اینکه این قصاب انسان چگونه وارد المان شده و زندگی میکرده .پناهنده بوده بیزنست بوده ویا عوامل بوده..؟المان به راحتی ویزا نمیده که هر کی پا بشه بره وبعد جنایت کنه انهم خارجی باشه.دوم اینکه چرابرخی ایرانی ها تا به خارج میرسن جو گیر میشن انگار معنی ازادی تنها در رفتار پوشش میبینن.المان خوبه امریکا دبی و تایلند ایرانی ها تابلو کردن خودشونو

RosaArchiv گفت...

سلام به ایران
این قصاب پاسپورت هلندی داشته با پاس هلندی در آلمان زندگی میکرد. و ذکر محل تولدش باعث شد که ابتدا از شهروند سابق عراقی در گزارشات پلیس آلمان درج شود. ولی فارسی را کامل صحبت میکرده. او در حین فرار به ترکیه (از آلمان به ترکیه) در ترکیه دستگیر نشد و احتمالا پلیس در صدد بود، ببیند کجا مقصدش است که بلاخره خود را به ایران رساند.
در مورد تابلو بودن ایرانیان!
اینجا آزادی پوشش است. هم زن نقاب زده و هم آزاد در پوشش.
جنایات اینچنینی ربطی بر پوشش ندارد.
بیشتر مسئله مالکیت بر بدن دیگری است. این قتلها به همین دلیل به عنوان قتل ناموسی گزارش میشوند. در همان محل جرم در برلین و در همان محل سال گذشته پدر خانواده (ترک ترکیه) سر زنش (مادر چند کودک) را مثل گوسفند بریده و از بالکن به پایین پرت کرد. قتل ربطی به آزادی پوشش و سکس ندارد. قتل ها به جهت محدود کردن زنان توسط مردان صورت گرفته و در مجموعه قتل ناموسی دسته بندی میشوند.
راستی در مورد ویزای آلمان.
شما ویزای یک کشور اروپایی مثل هلند را داشته باشید میتوانید به آلمان نیز بیایید.
قاتل هم احتمالا از پاسپورت هلندی برای زندگی در آلمان استفاده کرده.
اینکه ابتدا پناهجو بوده و یا بیزینسی پاسپورت گرفته از هلند مشخص نیست.
در آلمان شما میتوانید هم ملیت ایرانی را حفظ کنید- پاسپورت ایرانی داشته باشید و هم آلمانی و احتمالا قاتل هم هر دو ملیت هلندی و ایرانی داشته...