۲۵ خرداد، ۱۳۹۶

کلیپ زجه و گریه شادی امین: چرا مرد نیستم! + گزارش از بنیاد پژوهشهای زنان


دریافتی از بینندگان کلیپ:
فیلم با سرود چریکها شروع می شود با تصویر جانبی حمید نوزری (کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین)- با حضور و شراکت مرد دربار!
شادی امین می نویسد:
15 مرد در سالن هستند و بار دیگر بی علاقگی و کم اهمیت تلقی کردن مباحث مطرح از سوی  زنان توسط مردان، خودش را نشان میدهد.
پس این آقای نوذری فقط حضور دارند تا زیر بغل شادی امین را موقع بد مستی بگیرد، مبادا در صحنه ولو شود!
شادی امین در این "روز بزرگ" موهایش را از بیخ تراشیده تا شاید  به چیزی کاملن جدا از این 200 زن و زنانگی شان تبدیل شود.
تقدیم گُل رُز هم در واقع به خاطر این تراشیدن سر بوده ، بدلیل دلداری اش! همه، لحظات روان پریشی او را خوب می شناسند.
او در حال جویدن و چریدن وخواندن سرود وهمزمان رهبری ارکستر کُر «آفتابکاران جنگل»،  بشدت به  گریه افتاده.
که چرا من مرد نیستم
سکانس آخر: دریافت گُل رز که همین نیز، محتوای بنیاد پژوهشهای امسال  زنان شده.
به قول شادی امین در فیسبوکش:
شب شعر و عشق در بنیاد.

رزا:  در فیلم کوتاهی که در زیر می بینیم (یک ارگاسم جمعی) با سرود آفتابکاران جنگل!- رهبر کُر شادی امین.
تقدیم گل به لای پستان های شادی امین
برای خواندن مرتبط ها  و ادامه روی اینجا کلیک کنیم.
برای اطلاعات بیشتر روی اسامی کلیک کنیم.
 بزرگنمایی عکسها با کلیک بروی آنها!
رزا: یادِ شرکتِ هر ساله ی فاشیستهای مَست در روز جهانی  کارگر افتادم.
 جالبتر اینکه امسال سخنران از ایرانشان نیز دست کمی از خارج نشینانشان ندارد و ادعا کرده: «از زنان زمانی که در مبارزه سیاسی، بویژه نظامی شرکت مئ کنند انتظار میرود که از علائق زنانه خود دست بکشند. و استفاده از زینت آلات ولباس زنانه برایشان مسخره می شود. آنها از آزادی خود بودن برخوردار نیستند.»
اگر این نقل قول  از طرف خواهر نصرت که قبلن اینجا در موردش نوشتم تحریف نباشد، باید به خواهر  بهشتی زاده از ایران یاد آور شد که شاید این زنان بجای زیر لنگ و پاچه ی مردان رفتن تا فردایش سینه ریز بگیرند، کار بهتری دارند؟!  "خود بودن" لباس مورد پَسَند مردان، وزنانه پوشیدن نیست!  "خود بود" یعنی خود بودن و ربطی به لباس و ظاهر و تایید اجتماعی ندارد؟ در ضمن  برعکس فیلم های ایرانی، تاکنون کسی را ندیده ام که در رختخوابش هم روسری سر کند! و مطمئنن پوشیدن لباس زیبای کُردی خوب است اما در حین جنگیدن مناسبتی نداشته و دست و پا گیر است. مثل دویدن ماراتون با حجاب اسلامی یا کوهنوردی...
بهتر است که هر چه زودتر دکان این بنیاد را بست که هر سال  یک انگشتی به دست زنان و به فرمان مردانشان، در کون ما می کنند تا فراموش نکنیم، در غیبت مردان ، اما این«شادی ها» ازما هر سال ارگاسم گرفته و "آفتابکاران جنگل" می خوانند!
عرضه ی یک پورن جدید به بازار مصرف سیستم که نهایتش هم، به جایزه دادن به  لابی اسرائیل و شهلا خانم ها ختم میشود...


بیست و هشتمین کنفرانس بنیاد پژوهش های زنان ایران با عنوان  "قرن بیست ویکم رنسانس زنانه یا واپسگرایی؟" روز یکشنبه ۱۱ ژوئن به کار خود در شهر فلورانس ایتالیا پایان داد. در این نشست بیش از ۳۰۰  نفر از کنش‌گران و پژوهشگران و فعالان حوزه برابری جنسیتی شرکت کردند.


برای خواندن کل مطلب در منبع روی تیتر مطالب کلیک کنیم.

یکی دیگر از مباحث نشست امسال به نظامی گری زنان در جنبش های اخیر خاور میانه اختصاص داشت. عصمت صوفیه کنشگر حقوق زنان و مدرس دانشگاه نروژ و افسانه بهشتی‌زاده از تلاشگران کمپین های اعتراضی در حوزه زنان کرد در این میزگرد شرکت داشتند. ناهیدنصرت می‌گوید:
«افسانه بهشتی‌زاده ضمن بررسی مبارزات زنان در درون گروههای ملی،مبارزات مستقل درون گروهی زنان را منشا پیشبرد برابری خواهی در احزاب کرد می‌داند. او بر این نظر است که اوجالان نه پیشگام در این برابری خواهی بلکه تنها پذیرنده این خواست زنان بوده است. او روابط درون حزبی این احزاب را بسیار سنتی و وضعیت زنان در درون این احزاب را در نبود اوجالان تیره ارزیابی می کرد. او وضعیت زنان رزمنده را دشوار می‌داند و می‌گوید: «از زنان زمانی که در مبارزه سیاسی، بویژه نظامی شرکت مئ کنند انتظار میرود که از علائق زنانه خود دست بکشند. و استفاده از زینت آلات ولباس زنانه برایشان مسخره می شود. آنها از آزادی خود بودن برخوردار نیستند
جستار پژوهشی: نقش و موقعیت زنان در دوران نظامی گری و جنگ (مطالعه موردی روژاوا )
سخنران از ایرانشهلا شفیق، زن برگزیده بیست و هشتمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران – فلورانس

قبای دفاع از خلق فلسطين و دم خروس يهودی ستيزی:شهلا شفيق

نوشته بهروز عارفی

فیلم های دیگر از بنیاد در سال 2017
ماچولند۲ نظر:

ناشناس گفت...

عجبا خیلی‌ها فکر میکنند،،، شایدم با دنیای امروزی اشتی کنند به نوایی برسند انچه دارند قانع و یا قناعت نمکنند.. بلند پروازی در دوش این و ان یا با سرودهای حماسی راه را بر خود هموار می‌کنند ،،خوب بعدش چی? ایا راههای ديگری برای عقده گشایی نمی توان پیدا کرد? فخر فروشی ایا فروغی دیگر دارد? چرا ما ایرانی ها همیشه ساز را از طرف گشادی و ک… ... می زنیم واقعاً انسانها واقعی از این حرکتها حالش بهم میخوره...
مرسی رزا جان که سر بزنگاه های تاریخی بداد ما میرسی پیروز باشید

Rosa گفت...

mer30