۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۵

خودسوزی پناهجویان در بازداشتگاههای استرالیا- خودسوزی امید معصوم علی+ فیلم
رزا: تاکنون در بازداشتگاه ناورو دو نفر جوان، یک مرد جوان ایرانی و یک دختر سومالیایی خودسوزی کرده اند. امید بعد از خودسوزی زنده مانده ولی به دلیل تاخیر به بیمارستان جانش گرفته شد. مامورین اداره ی مهاجرت بجای آمبولانس به گفته ی آرمان پلیس و نیروی امنیتی خبر کرده اند. فایل صوتی اینجا.

مقامات استرالیایی مدعی شده اند همه اقدامات لازم برای انتقال هوایی این ایرانی پناهجو را انجام داده اند؛ حتی مقامات استرالیایی  اعلام کردند امید و یک دختر سومالیایی که دیروز اقدام به خودسوزی کرده، خودشان مقصر هستند
ویدئوی زیر در "بیمارستان" امید هنوز زنده است!
امید معصوم‌علی در مرکز پزشکی نائورو از درد فریاد می‌کشد

دخترک سومالیایی چند روز بعد از امید اقدام به خودسوزی کرد و احتمالن به سرنوشت امید به خود واگذاشته و با زجر کشته شده.

بجای خودسوزی شاید می بایست کُل بازداشتگاه را ویران کرد.
بیش از 300 کودک در ناورو در اسارت به سر میبرند. ویدئو گفتگو با کودکان اینجا
Petition Free the Children Nauru
ویدئو لحظه خودسوزی امید در حضور مقامات! توجه: صحنه های دلخراش
پناهجویان در روز 40 اعتراض. صدایشان ا از این جزیره ی مخوف انعکاس دهیم!

برای خوندن بیشتر روی اینجا کلیک کنیم.


گفتگوی صدای نو در سیدنی با آرمان یکی از پناهجویان بازداشتگاه اداره مهاجرت استرالیا در جزیره ناورو، گفته های تکان دهنده وی در مورد وضعیت پناهجویان و خودسوزی امید معصوم علی در این بازداشتگاه درهفته گذشته


Day 40 of protests by refugees at Nauru refugee detention centerامید، پناهجوی ایرانی که خود را در کمپ مهاجران جزیره نائورا به آتش کشیده بود، بامداد جمعه ۲۹ آوریل در بیمارستانی در بریزبن استرالیا درگذشت.
پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا این خبر را تایید کرده است.
امید معصوم‌علی، بیست و سه ساله و متاهل، روز دوشنبه و همزمان با بازدید هیاتی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از کمپ پناهجویان جزیره نائورو، خود را به آتش کشید. ویدیویی که از وی منتشر شده نشان می‌دهد که امید پس از آنکه روی خود بنزین ریخت فریاد می‌زد: «خسته شدیم از اینجا. پدرمان را درآوردید. دیگر چکار کنیم. آمدید بدبختی ما رو ببینید؟ همینه. سه ساله پوست ما رو کندید. سه ساله ما را بیچاره کردید. حالِ ما همین است

تصاویر گاردین از مهاجر ایرانی که در جزیره نائورو خودسوزی کرد

Man in Immigration Detention Sets Himself Alight in Nauru (Graphic)

گاردین تصاویری از امید معصومعلی پناهجوی ۲۳ ساله ایرانی در جزیره نائورو منتشر کرده است.
امید در هنگام حضور نماینده سازمان ملل در این کمپ آوارگان در وسط اقیانوس آرام، اقدام به خودسوزی کرد و به علت عدم مراقبت صحیح و تاخیر در درمان، جان باخت.
این درحالییست که مقامات استرالیایی مدعی شده اند همه اقدامات لازم برای انتقال هوایی این ایرانی پناهجو را انجام داده اند؛ حتی مقامات استرالیایی امروز اعلام کردند امید و یک دختر سومالیایی که دیروز اقدام به خودسوزی کرده، خودشان مقصر هستند.
جزئیات مرگ تلخ پناهجوی ایرانی در استرالیا از زبان همسرش 
رکنا: همسر امید پناهجوی ایرانی که پس از به آتش کشیدن خود در مرکز نگهداری نائورو جان باخت می‌گوید، همسرش به مدت 2 ساعت بدون هیچ گونه مراقبت پزشکی در بیمارستان بود و تا پیش از رساندن مورفین به مدت 8 ساعت نیز درد می‌کشید.
نانا معصوم‌علی می‌گوید: 24 ساعت طول کشید تا تیم امداد پزشکی هوایی به نائورو وارد شود. در حالی که از مرکز اصلی تا این منطقه فقط 6 ساعت پرواز است.

ویدیویی که هفته گذشته منتشر شد و امید معصوم‌علی را نشان می‌داد که در مرکز پزشکی نائورو از درد فریاد می‌کشد،

پرسش‌هایی را درباره‌ی استاندارد مراقبت‌های پزشکی که برای او انجام شده را مطرح می‌کند. امید خود را در برابر سه تن از کارمندان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در کانبرا در روز چهارشنبه گذشته به آتش کشید. معصوم‌علی روز جمعه در بیمارستان بریسبین درگذشت.
دکتر فترفود از پزشکان پناهجویان که پس از این حادثه با نانا معصوم‌علی در تماس بود به ای بی سی گفت: این وضعیت بار دیگر این دروغ را افشا کرد که با افرادی که در مراکز نگهداری ساحلی هستند همان رفتاری صورت می‌گیرد که با افراد در استرالیا هستند. او ادامه داد: چه موقعی شما شاهد بودید که یک قربانی با سطح سوختگی شدید که برخی گزارش‌ها آن را 80 درصد و برخی 90 درصد اعلام کرده‌اند در بیمارستان از درد فریاد بکشد و این طرف آن طرف برود. لازم است تا از سوابق پزشکی زمان دقیق مداخله پزشکان تحقیقاتی صورت گیرد. فترفود گفت:‌ هر کس که این شخص را در بخش اورژانس معاینه می‌کرد باید دستور انتقال هوایی او را در ظرف مدت 15 دقیقه صادر می‌کرد. کمپانی پزشکی که اداره این کلینیک را در نائورو بر عهده دارد، اعلام نکرد که چه زمانی پزشکان تصمیم گرفتند تا به دنبال انتقال بیمار باشند. کرفلایت، متصدی آمبولانس هوایی اعلام کرد نمی‌تواند اطلاعاتی را درباره‌ی زمان انتقال ارائه کند. سخنگوی دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرز در پاسخ به پرسش زمان انتقال معصوم علی به بریسبین گفت: به محض این که دپارتمان از این حادثه اطلاع یافت بدون درنگ درخواست آمبولانس هوایی را مطرح کرد. دکتر فترفود گفت: وضعیت معصوم‌علی در زمانی که به بریسبین رسید وخیم‌تر شد. او دچارکمبود اکسیژن حاد شد و اکسیژن به بافت‌های حیاتی قلب و مغزاش نرسید و در نتیجه کمبود اکسیژن دچار حمله قلبی شد.
جسد امید معصوم‌علی به ایران باز گردانده خواهد شد. خانم معصوم‌علی نیز که در کمپ مهاجران در بریسبین است به نائورو بازگردانده خواهد شد.
Nauru asylum seeker who set himself on fire in protest
ویدیویی که هفته گذشته منتشر شد و امید معصوم‌علی را نشان می‌داد که در مرکز پزشکی نائورو از درد فریاد می‌کشد

Australia vows no change in asylum policy after Somali woman sets herself on fire

اقدام قضایی پناهجویان بازداشت‌شده در گینه نو برای انتقال به استرالیا

هیچ نظری موجود نیست: