۱۵ اردیبهشت، ۱۳۹۵

حضوریک مسلمان "دو نبشه" خانم «لاله حاجی محمد ولی» درکنگره اخیرحزب دست راستی «آ.اف.د» آلمان
رزا: داشتم لیست لو رفته ی 2000نفره ی شرکت کنندگان کنگره ی اخیر حزب دست راستی« آ. اف. د» را می خواندم که چشمم به اسم زن 44 ساله ای به نام «لاله حاجی محمد ولی» افتاد که ساکن زاربروکن است اینجا

لاله حاجی محمد ولی متولد 14 دسامبر 1972 ساکن شهر زاربروکن آلمان تلفن 01727968312
Laleh, Hadjimohamadvali, Lebacher Straße 108, 66113, Saarbrücken, laleh123@gmx.de, 0172 79 68 312, 14.12.1972, 10597357

Demo gegen AfD in Stuttgart 30.4.2016 - afd Bundesparteitag parteitag

عکس از اکسیون روز کارگر در سیاتل فیلم آن اینجا

اما جالبی قضیه اینکه یک حاج خانوم "محمد زاده" و 44 ساله "لابد به عنوان گشت نا محسوس"، 2000 دست راستی را خام و در کنگره شان شرکت کرده! قضیه مثل یک «یهودی در سپاه اس اس» می مونه که از جریانش فیلم هم ساخته اند!
قضیه اما ساده است: آلمانی ها معانی اسامی خارجی را نمی دانند و این "حاج خانم" با چسبانده "حاجی" به «محمدولی» اسم فامیل سه قسمتی اش را از «حاجی محمد ولی» به «لاله حادجیمحمدولی» تبدیل کرده!
لاله حاجی محمد ولی اولین و فعلن، تنها فرد عضو حزب دست راستی« آ. اف. د» است، با یک اسم غیر اروپایی. بد نیست یک کارت تبریک به آدرسش در زیر بفرستیم و یا تلفنی بهش تبریک بگوییم که بعنوان اولین خارجی، اعتماد آلمانی های نژادپرست را احتمالن تا حد عضویت در حزبشان کسب کرده. 
Laleh, Hadjimohamadvali, Lebacher Straße 108, 66113, Saarbrücken
laleh123@gmx.de
تلفن: 0172 79 68 312
به راستی واقعه ی تاریخی است. من شخصن فردا اگر تلفن عمومی سکه ای گیر آوردم باهاش مصاحبه خواهم کرد و امیدوارم زبان شیرین فارسی هم بداند.
در مورد این حزب جنجالی « آ. اف. د» و چگونگی لو رفتن اسامی شرکت کنندگان کنگره ی اخیرشان در همین بلاگ در اینجا بخوانیم.
اما به این حزب فخیم نیز هُشدار دهیم که اگر حاجی خانم روزی در صدر حزب قرار گیرند و فردا در کنفرانس خبری با چادرچاقچور و نقاب ظاهر شوند، آنوقت نگویید که کسی به ما نگفت!!! بروید استقبال بجای شکایت از آنتی فاشیستها به اتهام هک و این قبیل حرفها، با گُل و شیرینی بیرون زندان استقبالشان کنید و به پابوس آنتی فا بروید که اگر این لیست کذایی لو نمی رفت، شاید گشت نامحسوس هم محسوس نمی شد!!!
Antifa4 ever

معترضان چپگرا درآلمان با پلیس درگیر شدند

صدها معترض چپ گرا در آلمان با پلیس و هواداران  حزب راست گرای " آلترناتیو برای آلمان " موسوم به  آ.اف.د، که  کنگره سالانه خود را بر گزار کرده است ، درگیر شدند. حزب آ. اف.د، که برای مواضع ضد مهاجران اسلامی اش شناخته شده است، حدود یک چهارم آرا را در انتخابات اخیر در سه ایالت کسب کرد.

پلیس اشتوتگارت از اسپری  فلفل و ماشین های آب پاش برای متفرق کردن معترضان و هواداران حزب آ اف دی استفاده کرده است. پلیس همچنین حدود ۴۰۰ معترض که خیابان های منتهی به محل کنگره آ.اف.د را موقتاً مسدود کرده بودند ، بازداشت کرده است. سخنگوی معترضان گفت ، از فعالیت آ اف دی که در پی ایجاد تفرقه در جامعه است جلوگیری می کنند. او گفت "آ.اف.د  نه تنها نژاد پرست بلکه مبلغ سیاست حذف و شکاف اجتماعی است."

در همین حال، رهبران و اعضای آ.اف.د در کنگره خود در باره  سیاست های ضد مهاجران و مخالفت با اسلام بحث می کردند. یورگ میوتن  از رهبران آ.اف.د گفت: "بگذارید به روشنی بگویم ، فرهنگ غالب در این بخش از جهان و آلمان  اسلام  نیست. مسیحیت و فرهنگ غربی است."

حزب آ.اف.د می گوید دیگر نمی خواهد حزبی در حاشیه باشد، بلکه با تعریف سیاست هایش می خواهد به حزب اکثریت مردم آلمان بدل شود. 

حدود هزار پلیس برای تامین امنیت کنگره دو روزه حزب آ.اف.د به محل اعزام شده است.
برنامه حزب "آلترناتیو برای آلمان": اسلام به آلمان تعلق ندارد


 خبرگزاری آلمان دویچه وله:
نگرانی از انتشار آدرس نمایندگان شرکت‌کننده در کنگره

حزب "آلترناتیو برای آلمان" نگران مشکلاتی است که می‌تواند برای بیش از دوهزار نماینده شرکت کننده این حزب در کنگره بوجود آید، زیرا آدرس، آدرس ایمیل و شماره عضویت بیش از دوهزار نفر از اعضای حزب در یک سایت اینترنتی متعلق به یک گروه چپ‌گرا منتشر شده است.
ورگ مویتن، رئیس دیگر حزب "آلترناتیو برای آلمان" در این باره گفت انتشار آدرس شرکت‌کنندگان در کنگره نگرانی شدید آنها را بوجود آورده است. یورگ مویتن اعلام کرد که علیه سایتی که این اسامی را منتشر کرده شکایت خواهد شد.

 آدرس ایمیل و شماره عضویت بیش از دوهزار نفر از اعضای حزب AfD
[LEAK] Über 2.000 Namen und Adressen von AfD-Mitgliedern vom Parteitag in Stuttgart 2016
https://linksunten.indymedia.org/de/node/177487

 خبرگزاری آلمان دویچه وله:

برنامه حزب "آلترناتیو برای آلمان": اسلام به آلمان تعلق ندارد

فراوکه پتری، رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان، در پنجمین کنگره حزب در شهر اشتوتگارد سرانجام جمله "اسلام به آلمان تعلق ندارد" در برنامه حزب راستگرای افراطی "آلترناتیو برای آلمان" در نظر گرفته شد. کنگره این حزب روز یکشنبه این مطلب را تصویب کرد و همچنین خواستار محدود شدن قدرت اتحادیه اروپا شد. 
 
فراوکه پتری، رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان، در پنجمین کنگره حزب در شهر اشتوتگارد
پس از بحث دو ساعت‌و‌نیمه کنگره حزب راستگرای افراطی "AfD"، یا حزب "آلترناتیو برای آلمان" در روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت / ۱ مه) سرانجام عبارت "اسلام به آلمان تعلق ندارد" را به تصویب رساند و آن را بخشی از برنامه این حزب اعلام کرد.
این حزب همچنین در برنامه خود مخالف پذیرش پوشش کامل اسلامی در آلمان است و می‌خواهد در ممنوع کردن کامل آن در این کشور بکوشد. حزب "آلترناتیو برای آلمان" مخالف فعالیت انجمن‌های اسلامی در آلمان به عنوان بخشی از حقوق شهروندان خارجی در این کشور شده است.

این حزب راستگرا سه سال پس از تاسیس، سرانجام تصمیم گرفت برنامه‌ای برای خود تدوین کند. بیش از دوهزار نفر از نمایندگان سراسر کشور روز شنبه (۱۱ اردیبهشت / ۳۰ آوریل) برای شرکت در این کنگره به شهر اشتوتگارت آلمان آمدند و در مقابل نمایشگاه این شهر با تظاهرات شدید بسیاری از مخالفان این حزب روبرو شدند.
در جلسات بحث و گفت‌وگوی کنگره "آلترناتیو برای آلمان" یکی از نمایندگان که خواستار بحث با نمایندگان مسلمانان در آلمان شده بود، با هو کردن و سوت کشیدن شدید حضار روبرو شد. یکی دیگر از نمایندگان حاضر در کنگره نیز اعلام کرد که این حزب با مخالفت خود با اسلام در برابر قانون اساسی آلمان قرار گرفته است.
در پایان بحث‌های کنگره، مخالفان سرانجام نتوانستند جمله "اسلام به آلمان تعلق ندارد" را از برنامه این حزب حذف کنند. حتی تقاضای تعدیل این جمله به "اسلام سیاسی به آلمان تعلق ندارد" نیز رای کافی نیاورد، زیرا اکثر نمایندگان بر این نظر بودند که اسلام همواره سیاسی است.
تصویب محدودیت برای اتحادیه اروپا
نمایندگان حزب "آلترناتیو برای آلمان" روز شنبه (۱۱ اردیبهشت / ۳۰ آوریل) دو ماده از ۱۴ ماده برنامه این حزب را تصویب کردند و خواستار محدود شدن قدرت اتحادیه اروپا شدند. نمایندگان کنگره این حزب تصویب کردند که اگر محدودیت قدرت اتحادیه اروپا اجرایی نشود، این حزب خواستار خروج آلمان از این اتحادیه خواهد شد.
خانم فراوکه پتری، رئیس حزب راستگرای افراطی "آلترناتیو برای آلمان" در این مورد اعلام کرد که البته فرایندی بسیار طولانی در این رابطه در نظر گرفته می‌شود.
به نظر می‌رسد که کنگره حزب راستگرای افراطی "AfD" نتواند به همه موضوع‌های در نظر گرفته شده رسیدگی کند و به همین دلیل کنگره دیگری ضروری خواهد بود تا همه نکات مطرح شده را بررسی و تصویب کند.
موضوع مهاجرت به آلمان
در برنامه حزب "آلترناتیو برای آلمان" در باره موضوع پناهجویان و مهاجران نیز آمده است: «ما نباید اشتباه دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ را یک بار دیگر تکرار کنیم و خواستار کارگران خارجی شویم.» برنامه این حزب به همین دلیل تاکید می‌کند که هیچ کس نباید بتواند از مرزها گذشته، خود را به آلمان رسانده و تقاضای پناهندگی کند.
نگرانی از انتشار آدرس نمایندگان شرکت‌کننده در کنگره
حزب "آلترناتیو برای آلمان" نگران مشکلاتی است که می‌تواند برای بیش از دوهزار نماینده شرکت کننده این حزب در کنگره بوجود آید، زیرا آدرس، آدرس ایمیل و شماره عضویت بیش از دوهزار نفر از اعضای حزب در یک سایت اینترنتی متعلق به یک گروه چپ‌گرا منتشر شده است.
یورگ مویتن، رئیس دیگر حزب "آلترناتیو برای آلمان" در این باره گفت انتشار آدرس شرکت‌کنندگان در کنگره نگرانی شدید آنها را بوجود آورده است. یورگ مویتن اعلام کرد که علیه سایتی که این اسامی را منتشر کرده شکایت خواهد شد.
او گفت: «ما از دولت آلمان و به‌ویژه وزیر دادگستری این کشور،‌هایکو ماس، می‌خواهیم که سرانجام علیه سایت‌های چپ‌های رادیکال نیز چون سایت‌های راست‌های رادیکال اقدام کند.»

جنجال بر سر برنامه‌های اسلام‌ستیزانه حزب "آلترناتیو برای آلمان"

 خبرگزاری آلمان دویچه وله:
در حالی که حزب راست‌گرای افراطی "آلترناتیو برای آلمان" قصد دارد عبارت "اسلام به آلمان تعلق ندارد" را در برنامه‌ خود بگنجاند، دولت آلمان تاکید می‌کند که تضمین آزادی‌دین مندرج در قانون اساسی این کشور، هم‌چنان معتبر است.
برنامه‌های اسلام‌ستیزانه حزب راست‌گرای افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) انتقاد شدید احزاب و نهادهای دموکراتیک آلمان را برانگیخت.
بئاتریس فون اشتروش و الکساندر گاولند، از اعضای رهبری این حزب، یکشنبه ۱۸ آوریل، در گفت‌‌وگویی با روزنامه‌ "فرانکفورتر آلگماینه زونتاگ‌ تسایتونگ" گفتند: «اسلام جهان‌بینی‌ای است که با قانون اساسی آلمان هماهنگی ندارد.»
گاولند، این مذهب را "عنصری خارجی‌" خواند که در آلمان هرگز "میهنی نخواهد یافت."
به گفته‌ این دو، قرار است حذف نمادهای اسلامی از اماکن همگانی در برنامه‌ آتی حزب گنجانده شود. گلدسته‌های مساجد، اذان‌گویی و روبنده از جمله‌ این نمادها خوانده شدند.
بیشتر بخوانید: پیروزی چشمگیر راست‌های افراطی در انتخابات ایالتی آلمان
سران حزب آلترناتیو برای آلمان هم‌چنین ‌خواستار کنترل شدید کلاس‌های قرآن در برخی از مساجد شده و گفتند که باید از آموزش اصول افراطی اسلام در این کلاس‌ها جلوگیری کرد.
یورگ مویتن، یکی دیگر از اعضای رهبری حزب افراطی "آلترناتیو برای آلمان" هم‌چنین خواهان به رسمیت شناختن "برتری دین مسحیت نسبت به ادیان دیگر در آلمان" شد.
او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آلمان گفت: «اسلام به آلمان تعلق ندارد، هر چند که حضور مسلمانان در این کشور واقعیتی است.»
به گفته‌‌ او مسلمانان در آلمان، می‌توانند مناسک مذهبی خود را به‌جا آورند، «ولی باید روشن باشد که موازین قانونی بر این اصول، برتری دارد و در مواردی که مسلمانان خواهان اجرای شریعت هستند، باید به قوانین ما ارجحیت داده شود.»
اعتراض احزاب
بنا بر ارزیابی احزاب ائتلافی آلمان، طرح جدید حزب "آلترناتیو برای آلمان" با اصول قانون اساسی این کشور در تضاد است. روز دوشنبه (۱۸ آوریل) فرانک یوزف یونگ، مسئول فراکسیون احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی این کشور در امور کلیسا و مذاهب دیگر با اشاره به این که گرایش‌های راست‌گرایانه‌ حزب آلترناتیو برای آلمان هر روز شدیدتر می‌شود، به روزنامه‌ "دی ولت" گفت: «موضع این حزب نسبت به اسلام، نشان‌دهنده‌ نظرات افراطی رهبران آن است که با اصول قانون‌اساسی هم‌خوان نیست.»
بیشتر بخوانید: گابریل: پوپولیست‌های راست خطری برای توسعه اقتصادی جهان‌اند
کرستین گریزه، مسئول حزب سوسیال دموکرات این کشور در امور کلیسا و مذهب نیز طرح برنامه‌‌ حزب "آلترناتیو برای آلمان" را مغایر با موازین قانونی خواند.
گریزه در مصاحبه‌ای با "دی ‌ولت" یادآور شد که سران افراط‌گرای این حزب "به گونه‌ای بسیار خطرناک پیش‌داوری‌های بی‌‌پایه را در جامعه‌ آلمان دامن می‌زنند."
به گفته‌ کرستین گریزه بیش از ۹۰ درصد مسلمانان در آلمان در چارچوب‌های قوانین این کشور عمل می‌کنند. مسئول حزب سوسیال دموکرات این کشور در امور کلیسا و مذهب، تاکید کرد که به دلیل عمل و اقدام یک گروه کوچک افراطی، نباید یک مذهب را رد کرد.
یورگ مویتن، از اعضای رهبری حزب افراطی "آلترناتیو برای آلمان": اسلام به آلمان تعلق ندارد
آرمین لاشت، معاون دبیراول حزب سوسیال مسیحی نیز در مصاحبه‌ای با روزنامه‌های "راین ـ نکار ـ تسایتونگ" و "پاسائر نویه پرسه" از راه‌انداختن کارزار تبلیغاتی این حزب علیه اسلام برای کسب آرای بیشتر انتقاد کرد و آن را پدیده‌ جدیدی خواند که «سبب شکاف در قشرهای جامعه می‌شود.»
به باور لاشت، مواضع افراطی این افراد مغایر با اصول قانون اساسی است. او هشدار داد: «وقتی حزبی دایم اصول قانون اساسی را زیرپا بگذارد، نهادهای مربوطه با دقت بیشتری این اقدامات را زیر نظر می‌گیرند و ارزیابی می‌‌کنند.»
واکنش دولت آلمان
اشتفن زایبرت، سخنگوی دولت آلمان، با اشاره به مفاد اصل چهار قانون اساسی که از جمله بر آزادی دین و وجدان نظارت دارد، یادآور شد که این اصل هم‌چنان "معتبر است."
زایبرت از ارزیابی گفته‌های اسلام‌ستیزانه‌ رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان خودداری کرد و گفت: «وقتی این موارد هنوز در برنامه‌ی حزب درج نشده‌، دلیلی برای تفسیر آن هم وجود ندارد.» او یک بار دیگر گفته‌ معروف آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، را تکرار کرد و گفت که "اسلام به آلمان تعلق دارد".
انتقاد رئیس شورای مرکزی مسلمانان
ایمان مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان در آلمان، در این رابطه طرح جدید این حزب افراطی را مشابه رویکردهای حزب نازی دانست و گفت: «از زمان هیتلر تا کنون این نخستین بار است که اعتبار یک جامعه‌ مذهبی زیر سوال برده می‌شود و موجودیت آن مورد تهدید قرار می‌گیرد.»
بیشتر بخوانید: تظاهرات حزب راستگرای آلمان علیه سیاست پناهجوپذیری دولت
مازیک در گفت‌وگویی با برنامه‌ اخبار شبکه‌ اول تلویزیون آلمان تاکید کرد: «نه اسلام، بلکه اصول این حزب است که با قانون اساسی آلمان مغایرت دارد.» او گفت کارزاری که سران افراط‌گرای این حزب به راه‌انداخته‌اند، ضد اصول قانون اساسی آلمان است.
رئیس شورای مرکزی مسلمانان در آلمان گفت: «حزب آلترناتیو برای آلمان بر موجی از اسلام‌ستیزی سوار است و از این رو روشنگری، یکی از مهم‌ترین وظایف ما است.» او بحث در این باره که مسلمانان هم با اقدام به حرکات افراطی در گسترش نفوذ حزب یادشده در آلمان سهیم بوده‌اند را "نادرست" خواند.

هیچ نظری موجود نیست: