۱۱ مهر، ۱۳۹۶

گزارش تصویری از تجمع اعتراضی10 مهر در حمایت از سهیل عربی و فایل صوتی گفتگو با او-9 مهرنامه عفو و به نوعی آزادی سهیل که هرگز اجرا نشد...
1. Oktober um 02:17

برای بزرگنمایی تصویر روی عکس کلیک کنیم- منبع اینجا


با حكم خانم زهرا فتاحي رئيس اجراي احكام دادسراي فرهنگ و رسانه آزادی سهیل عربی به تعویق افتاده! در اینجا باز مطلبی هست که حتی باحکم زهرا فتاحی ،  احسان مازندرانی بازداشت شده است اینجا

رزا: کسی می داند این زهرا خانوم چه شکلی است؟ لطفن اطلاعات ایشان (هر نوع از اطلاعات تلفن/آدرس/عکس) را در کامنت دونی بلاگ قرار دهید.

گزارش تصویری از تجمع اعتراضی10 مهر در حمایت از سهیل عربی و فایل صوتی گفتگو با او-9 مهر
https://youtu.be/tg1gZ9H19n0تجمع در حمايت از سهيل عربى و زندانيان سياسى -تهران - 10 مهر
https://youtu.be/CIebBT7fP4Q بنا به گزارشات رسیده صبح امروز دوشنبه ۱۰ مهر ماه؛ جمعی از فعالین سیاسی در پاسخ به فراخوان مادر زندانی سیاسی سهیل عربی که در اعتصاب غذای خشک در زندان اوین بسر می برد و جانش در خطر است؛ در مقابل مجلس دست به تجمع زده و خواستار آزادی کلیه زندانیان سیاسی از جمله سهیل عربی شدند.

سخنان مادر سهیل عربی و تشکر از حاضران در تجمع برای حمایت از این زندانی سیاسی - عقیدتی دوشنبه ۱۰ مهر
https://youtu.be/ROkF2pDpTHA

صبح امروز جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالین مدنی در نزدیکی مجلس تجمع کردند.

بقیه اینجا

صبح امروز جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالین مدنی در نزدیکی مجلس تجمع کردند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، امروز دهم مهرماه شماری از فعالین مدنی در پی فراخوان مادر سهیل عربی و در حمایت از این زندانی عقیدتی و سایر زندانیان سیاسی و امنیتی در نزدیکی مجلس دست به تجمع زدند و با در دست داشتن پوسترهایی خواستار رسیدگی به وضعیت فعالان صنفی و مدنی شدند که در حال حاضر به دلیل ابراز عقیده در بند به سر می برند. گفته می‌شود که مأموران پس از دقایقی مانع از تجمع مردم شده و جمعیت را متفرق کرده‌اند.
سهیل عربی پس از یک ماه اعتصاب غذای تر در اعتراض به فشارهای نیروهای امنیتی بر خود و خانواده‌اش و پرونده‌سازی های صورت گرفته، در اول مهرماه اعلام اعتصاب غذای خشک کرد. وی در دیدار با مسئولان گفته است که تا تبرئه همسرش دست از اعتصاب نخواهد کشید.
مادر سهیل عربی روز طی یک پیام صوتی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت این زندانی عقیدتی اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۰ مهر برای «دادخواهی» به مجلس شورای اسلامی می‌رود و از همگان خواسته بود او را همراهی کنند و فرزندش را تنها نگذارند.
لازم به یادآوری است؛ نسترن نعیمی، همسر سهیل عربی، در مردادماه به مدت هشت روز در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برد و پس از آن نیز مکرر طی تماس های تلفنی او را تهدید کردند که اطلاع‌رسانی درباره پرونده اتهامات مطروحه برای این خانواده را سنگین‌تر خواهد کرد.
در پی بازداشت نسترن نعیمی از سوی نیروهای سپاه، این زندانی عقیدتی اعلام اعتصاب غذا کرد و او نیز از سوی مسئولان زندان به بند دو-الف منتقل گردید. وی در حالی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در بند دوـالف از سوی ماموران بازجویی، تحت انواع شکنجه و ضرب و شتم از ناحیه سروصورت قرار گرفته است.
سهیل عربی، زندانی عقیدتی، در دی‌ماه ۱۳۹۲ با اعلام‌جرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت. او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشرشده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.
شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.
وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت.
مادر سهیل عربی زندانی عقیدتی، در پیامی صوتی در شبکه‌های اجتماعی می‌گوید در نظر دارد روز دوشنبه به مجلس برود و از مسئولان قوه مقننه دلیل عدم اجرای حکم عفو رهبری در مورد فرزند زندانی‌اش را جویا شود.
فرنگیس مظلوم در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید چون قوه قضاییه جوابگو نیست می‌خواهد با رفتن به مجلس این پرسش را با مسئولان قوه مقننه در میان بگذارد که چرا با وجود حکم عفو رهبری فرزندش هنوز آزاد نشده و همچنان در حبس است.
در حالی که گزارش‌ها از ایران حاکی از ادامه اعتصاب غذای شماری از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های جمهوری اسلامی است، انتشار یک پیام صوتی منتسب به سهیل عربی از زندان در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت او و زندانیان سیاسی عقیدتی دیگر را همچنان در کانون توجه قرار داده است.
بنا بر گزارش‌ها سهیل عربی که به اتهام نوشتن مطالبی انتقادی در یک شبکه اجتماعی ابتدا به اعدام و بعداً به هفت سال و نیم حبس محکوم شد، چهار سال است در حبس بوده و اینک نزدیک چهل روز است که در اعتصاب غذاست که ۹ روز اخیرش اعتصاب غذای خشک بوده است.
سازمان عفو بین‌الملل با ابراز نگرانی از وضعیت سهیل عربی خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط وی شده و کانون مدافعان حقوق بشر اعلام کرده است مسئولان قضایی با بی‌توجهی به خواسته‌های بر حق و قانونی زندانیان سیاسی و عقیدتی مرگ خاموش آنان را تدارک دیده‌اند.
سهیل عربی ۳۲ ساله چهار سال پیش به دنبال نوشتن مطالبی انتقادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اینترنت بازداشت و به اتهام «سب النبی» (توهین به پیامبر) با حکم بدوی اعدام مواجه شد.
پس از اعتراض وکیل وی اتهام «افساد فی الارض» نیز به پرونده اضافه و حکم اعدام تأیید شد که با کوشش وکلای دادگستری ایران و خانواده اش و پذیرش درخواست اعاده دادرسی، یک شعبه دیگر دیوان عالی کشور حکم اعدام را لغو کرد و پرونده را به یکی از دادگاه‌های بدوی فرستاد که دادگاه با حذف اتهام سب النبی، سهیل عربی را به هفت سال و نیم حبس محکوم کرد.
سهیل عربی از ۱۶ آبان ۱۳۹۲ در حبس و از مرخصی محروم بوده است.

۵ نظر:

ناشناس گفت...

bar diger mardom hazer bish made sohill tenha negozashtendorod be shater hamye shoma

ناشناس گفت...

روزا من امروز با یکی از دوستی صحبت می کردم که چهار برادران او را جمهوری اسلامی اعدامشون کرده من به او گفتم اگر زمانی که جهان و سعید را حاکمیت دوزدید سازمان نیروهای خودش را برای ازادی بکار میگرفت نه تنها انهع ازاد میشدند بلکه حاکمیت دیگر از این غلط ها انجام نمیداد رزا جان همانطور که تو هم تو چندین بار تو وبلاک اشاره نموده من هم با تو همراه و هم نظرم این جماعت ارزشی به هواداران واعضای خود نداشتن وندارند اگر که داشتن که چهار بهمن ان جنایت بتوسط توکل و داردسته انجام نمیشد
خلاصه که یک روز همه این جنایت افشا خواهد شد
ما دیروز حرکت جمعی دفاع از مادر سهیل عربی را دیدیم این تجربه تاریخی همواره در تاریخ ثبت خواهد شد
سوال اساسی برای همه کسانی که عزیزان خودشون از دست دادند بخصوص سال ۵۹ و قبل از ۳۰خراد باید حداقل خانوادهای قربانیان از وضیعت امروز درس بگیرند و از مسببین حادثه دهه ۶۰ چه سازمانها و چه حاکمین خون اشام را فراموش نکنند و از سهیل ها ۰۰۰۰۰۰حمایت کنند عکس قضیه هم صادق است ما همواره باید از مبارزان ازادی حمایت کنیم چون فرادا نوبت شما خواهد رسید بی تفاوتی باعثش پرو شدن حاکمیت خواهد شد
حتما پیروز خواهیم شد

Rosa گفت...


گفتگوی رادیو پیام کانادا با فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در رابطه با شرایط جسمی‌ و پرونده سهیل.
02.10.2017


https://youtu.be/NuAkpZXQjBk


گفتگوی مسیح علی نژاد با مادر سهیل عربی - رهبر عفو کرد اما مثل اینکه پشیمان شد

https://youtu.be/qhO0NeubqHIسهیل عربی پس از این‌که دوبار به دلیل وخامت حال و بیهوش شدن به بهداری منتقل شده و به او سرم تزریق شده کماکان در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

طبق آخرین گزارش‌ها قند سهیل عربی ۳۵ و دچار افت فشار و کاهش وزن شدید است.
امروز رییس زندان اوین به سهیل عربی گفته است: ؛اگر در زندان بمیری نمی گوییم به خاطر اعتصاب بوده است و میگوییم به خاطر بیماری مردی!؛ همچنین به سهیل عربی گفته‌اند که اگر به اعتصاب ادامه دهد به دلیل تاثیر منفی که بر روی دیگر زندانیان دارد او را به جایی دیگر منتقل می کنند.سهیل عربی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و حرف های رییس زندان اوین از رفتن به بهداری امتناع کرده است.

روز گذشته و به دنبال فراخوان مادر این زندانی عقیدتی- سیاسی جمعی از مردم جلو مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار آزادی سهیل عربی و دیگر زندانیان سیاسی شدند.

سهیل عربی پس از این‌که دوبار به دلیل وخامت حال و بیهوش شدن به بهداری منتقل شده و به او سرم تزریق شده کماکان در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

طبق آخرین گزارش‌ها قند سهیل عربی ۳۵ و دچار افت فشار و کاهش وزن شدید است.
امروز رییس زندان اوین به سهیل عربی گفته است: ؛اگر در زندان بمیری نمی گوییم به خاطر اعتصاب بوده است و میگوییم به خاطر بیماری مردی!؛ همچنین به سهیل عربی گفته‌اند که اگر به اعتصاب ادامه دهد به دلیل تاثیر منفی که بر روی دیگر زندانیان دارد او را به جایی دیگر منتقل می کنند.سهیل عربی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و حرف های رییس زندان اوین از رفتن به بهداری امتناع کرده است.

روز گذشته و به دنبال فراخوان مادر این زندانی عقیدتی- سیاسی جمعی از مردم جلو مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار آزادی سهیل عربی و دیگر زندانیان سیاسی شدند.

Rosa گفت...

اگر زمانی که جهان و سعید را حاکمیت دوزدید سازمان نیروهای خودش را برای ازادی بکار میگرفت نه تنها انهع ازاد میشدند بلکه حاکمیت دیگر از این غلط ها انجام نمیداد

رزا: درسته عزیز.
میتینگ میدان آزادی فیلمش موجود است. جهان را کت بسته بردند. کشتگر خائن گفت وقتی سنگی میزنی و الان سندانی! رقیه دانشگری هم خفه خوان گرفته بود... یک مشت خائن...

https://youtu.be/lWCg0JuXu0U

ناشناس گفت...

واقعا که اون موقع کم اوردیم
من میخواستم کشتگر از بالای کوه بیندازم پایین
اما نشد ادم فروشها ما رو لو دادند فرادی انروز غیر افتابی من به علت جنایت انجانم نشده تنبیه شدم
باید دو ماه جلوی دانشگاه و دو ماه مطالعه نکنم
ولی من قبول نکردم هم مطالعه کردم و هم جلوی دانشگاه رفتم واقعا مسخره چه تنبیه تشکلاتی ،،،،
خخخخ