۱۷ شهریور، ۱۳۹۷

رفقا رامین را کشتن- از زانیار و از لقمان اطلاعی نیست...رامین حسین پناهی بر دار شد..


#BREAKING
Kurdish prisoner #RaminHosseinPanahi executed by Iran, brother says.
https://twitter.com/hashtag/RaminHosseinPanahi?src=hash

 میخواستند مارا دفن کنند ، غافل از اینکه ما بذر بودیم .

 کمر دایه شریفه شکست! رامین بر دار شد... #RaminHosseinPanahi
https://twitter.com/alireza_arad/status/1038360931934322688

Kurdish prisoner #RaminHosseinPanahi executed by Iran, brother says.
https://twitter.com/EnglishBasNews/status/1038360059007459329

رامین حسین‌پناهی اعدام شد

امجد حسین پناهی، برادر رامین حسین پناهی در توییترش اعلام کرده که برادرش اعدام شده است. در روزهای گذشته خبری از رامین حسین پناهی در دست نبود و او را به سلول انفرادی منتقل کرده بودند. هنوز منبع رسمی جمهوری اسلامی خبر اعدام او را اعلام نکرده‌‌اند و اعدام او در زمره اعدام‌های مخفیانه قرار می‌گیرد.
رامین حسین پناهی که به اتهام بغی از طریق عضویت در حزب کومله کردستان به اعدام محکوم شده بود در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد.
هەنگاو: سە زندانی سیاسی کورد در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

بر طق گزارش سازمان حقوق بشری هەنگاو، لقمان مرادی، زانیار مرادی و رامین حسین پناهی سە زندانی محکوم بە اعدام بامداد امروز شنبە (١٧ شهریور ٩٧ / ٨ آگوست ٢٠١٨) اعدام شدەاند.
امجد حسین پناهی، با انتشار پستی در فیسبوک خود اعدام رامین را  تایید کردە است.
از سوی دیگر یک منبع مطلع در مریوان نیز اعدام زانیار و لقمان را  برای هەنگاو تایید کردە است.
زانیارو لقمان مرادی  دو زندانی سیاسی اهل مریوان مرداد ماه سال ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات سنە (سنندج) در شهر مریوان بازداشت شدند. این دو بعدها در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و در یک دادگاه کوتاه به اتهام «محاربه از طریق اقدام علیه امینیت ملی، عضویت در حزب کومله، ترور پسر امام جمعه مریوان، جاسوسی برای انگلیس، برهم زدن امنیت در زمان حضور آقای خامنه‌ای در مریوان» محاکمه و به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.
رامین حسین‌پناهى، فعال سیاسی کورد، ٢ تیر ۱۳۹۶ بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادى و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزى سنە منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبە یک دادگاه انقلاب شهر سنە بە اعدام محکوم شد. این حکم، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالى کشور در شهر قم مجددا به تایید رسید و جهت اجرای حکم به شعبه ۴ اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شد.

پدر لقمان_مرادی می گوید که صبح امروز به همراه وکیل شان به دادگاهها و دادسراهای مربوط مراجعه کرده اما هیچ کس تا الان پاسخی به آنها در باره وضعیت  لقمان_زانیار نداده است. بی خبر نگه داشتن خانواده ها از وضعیت فرزندان زندانی شان بی رحمانه است

https://twitter.com/jilabani/status/1038355414461571072

02:16 - 8. Sep. 2018
رسانه‌های وابسته به سپاه شایعه‌ می‌کنند که حکم رامین حسین پناهی اجرا شده است امیدوارم در حد شایعه بماند و تکذیب شود‌.. #SaveXaniar_Loghman_Ramin
https://twitter.com/alireza_arad/status/1038353570465280000

وکیل مدافع رامین حسین پناهی از اجرای حکم اعدام موکلش در روز جاری خبر داد. حسین احمدی نیاز در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: ما وکلای آقای رامین پناهی هیچ گونه اطلاعی نداریم اما از منابع موثق اطلاع دادند که حکم اجرا شده است. رامین حسین پناهی در تاریخ ١٣٩٦/٤/٢  در نوشته رامین حسین پناهی اعدام شد اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

هیچ نظری موجود نیست: