۰۴ اسفند، ۱۳۹۴

محاکمه ی امید رمدانی در تهران، مردی که بنفشه را در برلین در حضور کودکش تکه تکه کرد.بنفشه قربانی اين جنايت با وجود جراحت بسيار هنوز زنده است اما کارشناسان آلمانی مي‌گويند ممکن است او ديگر به زندگی عادی خود بازنگردد. بنفشه روز جمعه 30 اکتبر 2012مورد حمله اين مرد قرار گرفت و اميد بر بدنش ضربات چاقو وارد کرد. متهم درحالی که زن را مورد حمله قرار داده بود که دختر 10 ساله او را در اتاقی ديگر زندانی کرده و دختربچه صدای فريادهای مادرش را مي‌شنيد.

رزا:  معلوم نیست چرا جنایتکار را به آلمان تحویل نداده اند. اگر اینترپول دنبالش بوده و جانی عراقی/ایرانی/هلندی است!
این جنایتکار میتواند با پرداخت دیه ی کور کردن چشم و بریدن دماغ و دهان و صورت بنفشه از زندان آزاد شده و به جان زنان دیگر بیفتد! از طرفی این جانی ادعا نیز کرده که به دلایل ناموسی بنفشه را به قصد مرگ مثله کرده. دلایل ناموسی در دادگاههای ایران معتبر هستند. آیا رژیمی که خود قاتل زنان ایرانی است مشروعیت محاکمه دارد؟ چاقو دسته اش را هرگز نبریده...

متن خبر در روزنامه های ایران:
شکنجه زن ایرانی در برلین، محاکمه در تهران/ متهم از طریق مرز ترکیه وارد کشور شد
اسفند 1394 پرتال خبری مهر
من به زور وارد خانه او نشدم؛ مرد جنایتکار که زن ایرانی را در برلین شکنجه کرده بود، در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران پای میز محاکمه قرار گرفت. به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز به نقل از جام‌جم، 9 آبان سال 91 رسانه‌های آلمان اقدام به انعکاس گسترده خبر شکنجه زن ایرانی در محله شونه‏برگ برلین کردند. روزنامه بیلد در این باره نوشت این زن به نام بنفشه 26ساله به احتمال زیاد از سوی دوست سابق خود بشدت مجروح شده است. در ادامه پلیس برلین با انتشار بیانیه‌ای، هویت متهم را امید و تابعیت او را هلندی و اصلیتش را ایرانی ـ عراقی عنوان کرد.
در این اطلاعیه تصریح شد شخص مظنون از طریق صفحات اینترنتی با زنان ایرانی‌تبار تماس برقرار می‌کند و به احتمال زیاد درصدد برقراری تماس دوباره با زنان دیگری است. همزمان با انتشار این خبر، پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان بررسی‌های خود متوجه شد متهم از طریق مرز ترکیه وارد کشور شده و در مسیر ارومیه به تهران قرار دارد. سرانجام ساعت 16، 26 آبان همان سال وی در نزدیکی تهران دستگیر شد. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی با اعتراف صریح به ارتکاب جرم گفت: بسیاری از اخباری که در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های آلمان منتشر شده، دروغ است. با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به اتهام ضرب و جرح عمدی و نقص عضو، پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
متهم دیروز به ریاست قاضی محمدباقر قربان‌زاده پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه که شاکی حضور نداشت، وکیل او به طرح شکایت پرداخت و درخواست دیه کرد. متهم نیز در ادامه اتهام نقص عضو را قبول کرد و گفت: من کلید خانه بنفشه را داشتم و به زور وارد خانه او نشدم. به همین دلیل اتهام ورود به عنف را رد می کنم. ما در فیسبوک آشنا شدیم و روز حادثه وارد خانه شده و دست و پایش را بسته و به او آسیب رساندم.
در ادامه دادگاه به صورت غیر علنی ادامه یافت و متهم به دفاعیاتش پرداخت.
برای خواند جزییات این جنایت دهشتناک روی تیتر زیر کلیک کنیم.

بنفشه 36 ساله در برلین/ آلمان توسط دوست پسرش زنده زنده مثله شد.+ عکس متهم
 ضارب فراری بنفشه (ساکن آلمان) در ایران محاکمه می‌شود
 شبکه خبر  : روزنامه‌ها و مجلات آلمانی با انتشار عکس‌هایی از امید ـ ر (ضارب 45 ساله) نوشتند که این مرد در طول 3 دقیقه اعمال وحشیانه، زنی ایرانی به نام بنفشه را در آپارتمانش با چاقو مضروب کرد و پس از کور کردن چشم‌ها و بریدن دماغ و برخی از اعضای بدنش به سمت پایتخت ایران فرار کرد اما طولی نکشید که کارآگاهان جنایی پلیس ایران این مرد را دستگیر کردند و وی در بازجویی مدعی شد که بنفشه همسرش بوده و چون با مرد غریبه‌ای رابطه پنهانی داشت تصمیم به مثله کردن او گرفته است. سخنگوی دادستان عمومی برلین نیز با اعلام خبر دستگیری متهم در ایران به خبرنگاران گفت: این مرد پس از بازداشت در تهران تحت بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کرده است.این سخنگو عمل متهم را جنایتی وحشیانه دانست و گفت محاکمه وی در دادگاه‌های ایران برگزار خواهد شد.
رزا: عکس بنفشه زن جوان مثله شده توسط امید رمدانی جنایتکار در رسانه های آلمانی
امید رمدانی در بازجویی‌های خود ادعا کرده است که کارش درست بوده و در حال حاضر پرونده از سوی دستگاه قضایی تهران در دست بررسی است. گزارش رسیده از ایران بیان می‌کند که او از مرز ترکیه وارد ایران شده و پس از گزارش مأموران مرزی، فرار او به سمت تهران مشخص شده و سرانجام وی را در تهران دستگیر کرده‌اند. به گفته این سخنگوی آلمانی امید تابعیتی عراقی- ایرانی داشته و شهروند هلند محسوب می‌شود. او قصد داشته تا خود را در تهران مخفی کند.
اطلاعات تازه از رسانه های آلمانی:
متهم بدلیل جنایتی مشابه، 5 سال در زندان هلند به سر برده است. او بعد از مثله کردن بدن بنفشه از برلین بطرف ترکیه و از ترکیه از راه زمینی بطرف ایران فرار کرد.
شخص مظنون از طريق صفحات اينترنتی گوناگون با زنان ايراني‌تبار تماس برقرار مي‌کند و به نظر مي‌رسد برای نوعی انتقام‌گيری و ارتباط با زنان دست به اين کار مي‌زند و صفحه‌ای نيز با عنوان حمايت از زنان ايرانی به وجود آورده بود

دستگيری شکنجه‌گر برلين در 20 کيلومتری تهران

رزا: عکس بنفشه زن جوان مثله شده توسط امید رمدانی جنایتکار در رسانه های ایرانی
قانون: عامل شکنجه هولناک زن ايرانی در برلين در مسير اروميه به تهران از سوی کارآگاهان پليس آگاهی شناسايی و در عملياتی ضربتی دستگير شد.
به گزارش خبرنگار قانون، متهم به شکنجه بنفشه، پس از ارتکاب جرم و فرار از کشور آلمان، از راه ترکيه وارد ايران شده بود. پليس برلين از روز 9 آبان ماه به دنبال اميد است و او درحالی که از اروميه با اتوبوس به تهران مي‌آمد، دستگير شد. او پس از دستگيري، اتهام شکنجه کردن زن جوان را پذيرفت اما رسانه‌ها را متهم به دروغ‌پردازی در مورد ماجرای جنايت خود کرد. متهم خوش‌پوش اين پرونده درحال حاضر در اختيار اداره آگاهی تهران است و به گفته مأموران هنوز حاضر به اعترافات بيشتر و گفتن جزئيات پرونده نيست و به کارآگاهان گفته است: «تا وکيلم نباشد، هيچ صحبتی نمي‌کنم.» او با اعلام اينکه بنفشه همسرش بوده است، تنها يک جمله در مورد رابطه خود با بنفشه و انگيزه‌اش از اين اقدام گفت: «او به من خيانت کرد و از وقتی فهميدم اين کار را کرده است، ‌تصميم گرفتم از او انتقام بگيرم
اميد که فارسی را روان و به خوبی صحبت مي‌کند، گفته است در يکی از روزنامه‌های ايران، ديده است عکس بنفشه را منتشر کرده‌اند درحالی که عکس‌ها متعلق به بنفشه نبوده و اساس ماجرايی که در روزنامه‌ها منتشر شده و پليس آلمان اعلام کرده با واقعيت فرق دارد. اين درحالی است که پليس آلمان در اطلاعيه‌ای چند روز بعد از اين جنايت، او را به عنوان مردی خطرناک معرفی کرده بود و از زنان خواسته بود مراقب باشند. اين متهم، ايرانی- عراقی است و براساس گزارش پليس در عراق متولد شده است. او روز 30 اکتبر برابر با 9 آبان ماه به خانه اين زن 36 ساله و دخترش رفته و درحالی که دست‌های او را به صندلی بسته بود، برخی از اندام‌های بدن او را با چاقو بريده و بر صورتش ضربات چاقو وارد کرده بود.
دستگيری در اتوبوس اروميه- تهران
اميد پس از اين اقدام خود متواری شد و پليس برلين عراق و ايران به دنبال دستگيری اين متهم بود. پليس ايران نيز در اين مورد اعلام کرده است: اخبار و اطلاعاتی در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که نشان از ورود متهم به کشور از طريق مرز ترکيه داشت. بلافاصله با توجه به حساسيت موضوع، هماهنگی های لازم با سرپرست دادسرای امور جنايی تهران انجام و تيم ويژه‌ای برای دستگيری متهم در پليس آگاهی تهران بزرگ تشکيل شد. با انجام اقدامات پليسی و اخبار و اطلاعاتی که از طريق پليس بين الملل در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، کارآگاهان دريافتند متهم بلافاصله پس از ارتکاب جرم، آلمان را به مقصد ترکيه از طريق مرز هوايی ترک کرده و از آنجا نيز از طريق مرز زمينی وارد ايران شده است . در ادامه رسيدگی به اين پرونده کارآگاهان متوجه شدند متهم از طريق مرز اروميه وارد ايران شده و قصد دارد به سمت تهران بيايد که ساعت 4 بعد از ظهر روز جمعه 26 آبان ماه او را در مسير حرکت به سمت تهران شناسايی و در اتوبوس اروميه- تهران- 20 کيلومتری پايتخت - دستگير کردند. اميد پس از انتقال به اداره آگاهی اظهارات متناقضی را مطرح کرد. او در بخشی از اعترافاتش بنفشه را به عنوان همسرش معرفی کرده بود اما در ادامه مدعی شده بود با زن ايرانی دوست بوده و همسر بنفشه در ايران است.
بنفشه به من خيانت کرد!
متهم دستگير شده درباره انگيزه اش از اين اقدام جنون آميز گفت: من به بنفشه علاقه داشتم اما او مرا تنها گذاشت . بايد به خاطر خيانتش مجازات می شد. به همين خاطر او را شکنجه کردم تا ديگر نتواند با هيچ مرد ديگری باشد. بعد از اين کار به ترکيه آمدم . می دانستم پليس اينترپل در تعقيب من است. به همين خاطر از طريق مرز زمينی به ايران آمدم. تصور نمی کردم در ايران دستگير شوم اما در نزديکی تهران ماموران اتوبوس را متوقف کرده و مرا دستگير کردند. سرهنگ عباسعلی محمديان ، رئيس پليس آگاهی تهران بزرگ در مورد اين متهم گفت : اميد هم اکنون در اختيار پليس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و به دستور مقام قضايي، متهم برای تحقيقات تکميلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختيار اداره شانزدهم پليس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . 
مثله‌کردن زن جوان در برلين

بنفشه 36 ساله در برلین/ آلمان توسط دوست پسرش زنده زنده مثله شد.+ عکس متهم

  بنفشه قربانی اين جنايت با وجود جراحت بسيار هنوز زنده است اما کارشناسان آلمانی مي‌گويند ممکن است او ديگر به زندگی عادی خود بازنگردد. بنفشه روز جمعه 30 اکتبر مورد حمله اين مرد قرار گرفت و اميد بر بدنش ضربات چاقو وارد کرد. متهم درحالی که زن را مورد حمله قرار داده بود که دختر 10 ساله او را در اتاقی ديگر زندانی کرده و دختربچه صدای فريادهای مادرش را مي‌شنيد. پليس آلمان نيز در ابتدا اعلام کرده بود احتمال وجود حسادت مردانه در اين پرونده وجود دارد. با توجه به تحقيقات پليس به نظر مي‌رسد او از طريق اينترنت با بنفشه 36 ساله آشنا شده و مدتی نيز با او زندگی کرده است. پليس پس از آگاهی از اين جنايت، تحقيقات را برای شناسايی اين مرد آغاز کرد و در همان ابتدا مشخص شد او هويت ايرانی- عراقی دارد و متولد عراق است. عکس‌هايی از اين متهم از سوی پليس منتشر شد و پليس اعلام کرد او دارای دو اسم ايرانی و عربی است. در اطلاعيه مشترک پليس و دادستانی درباره شخص مظنون آمده است: «نام او اميد رمدانی يا عبدا... رمضانی است. او متولد ۳ سپتامبر سال ۱۹۶۷ در بغداد است.» به گزارش خبرنگار قانون و به نقل از دويچه‌وله پليس و دادستانی برلين همچنين اعلام کردند: «او به احتمال قوی درصدد برقراری تماس مجدد با زنان ديگری است که قبلاَ با آنها به‌مناسبتی از طريق صفحه‌های اينترنتی آشنا شده است.» در اين بيانيه آمده است، شخص مظنون از طريق صفحات اينترنتی گوناگون با زنان ايراني‌تبار تماس برقرار مي‌کند و به نظر مي‌رسد برای نوعی انتقام‌گيری و ارتباط با زنان دست به اين کار مي‌زند و صفحه‌ای نيز با عنوان حمايت از زنان ايرانی به وجود آورده بود


Der Serientäter, der wegen eines ähnlichen Verbrechens in den Niederlanden für fünf Jahre in Haft saß, soll von Berlin aus in die Türkei geflüchtet und über den Landweg weiter in den Iran gereist sein.
Omid Ramadani wurde bereits in seiner holländischen Heimat wegen solch einer abartigen Tat zu fünf Jahren Knast verurteilt. Er benutzt verschiedene Namen, hat wahrscheinlich auch einen iranischen Pass:
Omid RAMADANI, 03.09.1967 Bagdad. Alias Abdullah RAMEZANI; alias Abdullah RAMEDANI; alias Abdullah RAMADANI
Martin Steltner: “Es stimmt nicht, dass er mitseinem Opfer verheiratet ist. Auf jeden Fall nicht nach deutschem Recht. Die Frau hat allerdings einen Ehemann im Iran.”
خبر ابتدا در اینجا:

بنفشه 36 ساله در برلین/ آلمان توسط دوست پسرش زنده زنده مثله شد.+ عکس متهم۳ نظر:

Rosa گفت...

جنایت در 2012 در برلین انجام شده
در متن به اشتباه 2011 تصحیح میشود.
معلوم نیست چرا جنایتکار را به آلمان تحویل نداده اند. اگر اینترپول دنبالش بوده و جانی عراقی/ایرانی است!
این جنایتکار میتواند با پرداخت دیه ی کور کردن چشم و بریدن دماغ و دهان و صورت بنفشه از زندان آزاد شده و به جان زنان دیگر بیفتد! از طرفی ادعا نیز کرده به دلایل ناموسی بنفشه را به قصد مرگ مثله کرده. دلایل ناموسی در دادگاههای ایران معتبر هستند. آیا رژیمی که خود قاتل زنان ایرانی است مشروعیت محاکمه دارد؟ چاقو دسته اش را هرگز نبریده...

ناشناس گفت...

kamelan doroste

ناشناس گفت...

لطفا عکس و مشخصات این فرد رو پاک کتید بعد سالها ، خانواده این شخص راضی نیستند که با اسم و فامیل و عکس یکی از افراد خانواده شون سر شکست بشن، شما با پخش این عکسها در حق چن نفر دیگه هم ظلم میکنید ، خدا ستار العیوب ولی شماها در بوق و کرنا آبروی خانواده این شخص ضارب رو میبرید و فرزندان او را هم سرشکستا میکنید ،
فقط انتقاد بود از مایی که شیعه هستیم ولی آبروی مومنان برامون مهم نیست