۲۴ تیر، ۱۳۹۶

فوری: مسابقه ی فوتبال تیم های ایرانی در آلمان ٣١ تير (۲۲ ژوئیه)، تریبونی برای تقویت صدای آزادیخواهان

شهر بيلفلد آلمان ميزبان ديدار استقلال و پرسپوليس
پس از كش و قوس و بلاتكليفى‌هاى فراوان، شهر بيلفلد آلمان سرانجام ميزبانى خود را برای برگزارى شهرآورد پايتخت ايران رسما تاييد كرد. برگزاری اين ديدار روز ٣١ تير (۲۲ ژوئیه) خواهد بود.
طبق هماهنگی حامى مالى دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران با شهر بيلفلد در كنار تاييد آمادگى ورزشگاه "شوكو آرنا" براى ميزبانى و همچنين صدور مجوز ويژه فدراسيون فوتبال آلمان، دربی تهران روز ٣١ تیرماه (۲۲ ژوئیه) ساعت ١٩ و ٣٠ دقيقه به وقت محلى در كشور آلمان برگزار خواهد شد. ميزبان بازى، انجام این دیدار را از نظر امنیتی و سازماندهى نيز تضمین کرده است.

درخواست رفقای ضد سرمایه داری از داخل:
    حرف ورزش شد: تا چند روز دیگر در آلمان دو تیم استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه شوکو آره‌نا بازی خواهند کرد...
    چپ های داخل بسیار افسرده و بی انگیزه و تحت تاثیر لیبرال ها هستند
    از شما یاران حاضر در آلمان میخواهم اگر متوجه شدید بازی پخش مستقیم میشود در ایران بلیطی در ورزشگاه در جلوی دوربین تهیه کنید (سانسورش سخت است) و با بنر و شعاری که به خودتان هم صدمه نمیزند چپ های داخل را شارژ کنید.
    نوشته های پیشنهادی من در بنر:
    ورزشی:
    ایران کاپیتالیست است، استقلال پرسپولیس هم مافیایی.
    بودجه استقلال پرسپولیس صد میلیارد در سال است حقوق کارگران هشتصد هزارتومن.
    مردم نان ندارند سرخابی ها بازیکن میلیاردی میخرند.
    استقلال و پرسپولیس مردمی نیستند ضد مردمی هستند.
    زنان:
    زنان ایران از دیدن فوتبال در ورزشگاه محروم هستند (این جمله هم انگلیسی باشه و هم فارسی)
    سیاسی:
    ایران ضدآمریکا نیست ژاندارم آمریکا در منطقه است.
    شبحی بر فراز ایران در گشت و گذار است … شبح آنارشیزم
    شبحی بر فراز تهران در گشت و گذار است … شبح گروه های ضدسرمایداری.
    آنارشیست های ایران تنها نیستید.
    کمونیست های ایران تنها نیستید.
   ضدسرمایدار های ایران تنها نیستید.
 خبر: اینجا
شهرآورد سنتى پايتخت ايران در حالى در آلمان برگزار مى شود كه مسئولان اين دو تيم پیشتر ابراز تمايل زيادى براى انجام اين بازى از خود نشان نداده بودند. تيم هاى استقلال و پرسپوليس در حال حاضر در اردوى آماده سازى در كشورهاى ارمنستان و اوكراين براى حضور در فصل جديد ليگ برتر ايران به سر مى‌برند. رويارويى آبى پوشان و سرخ پوشان تهران در آلمان تنها به اصرار حامى مالى مشترک اين دو تيم بوده و صرفاً جنبه نمايشى دارد.
لغو سوپرجام ايران به خاطر دربى در آلمان
گفتنى است كه بازى رسمى سوپر جام ايران كه قرار بود روز ٣٠ تير ميان قهرمان جام حذفى نفت تهران و قهرمان ليگ برتر پرسپوليس برگزار شود، به علت برگزارى دربى نمايشى تهران در آلمان، لغو شده است.
محمد پنجعلی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس مى گويد: «برگزاری دربی در آلمان بی‌احترامی به هواداران است.»
پنچعلی افزود: «من تا به امروز چنین چیزی ندیده بودم. دربی که به این صورت برگزار شود، دربی نیست. این دیدار بیشتر به بازی اسپانسری شبیه است تا یک بازی دوستانه. موضوعی که در این بازی به چشم می‌خورد مسائل مالی است که قطعا برای اسپانسر این ٢ تیم سودآور است.»
مسئولان برگزارى بازى استقلال و پرسپوليس در بيلفلد با حضور ٥ تا ٨ هزار نفر تماشاگر در استاديوم اين شهر حساب مى‌كنند. على دايى و كريم باقرى، بازيكنان سابق تيم آرمينيا بيلفلد در كنار كارلوس كيروش، سرمربى تيم ملى فوتبال ايران از مهمانان ويژه اين بازى خواهند بود. وضعيت پخش مستقيم تلويزيونى اين ديدار هنوز مشخص نشده است.

۳ نظر:

ناشناس گفت...

یادش،یادشان هميشه گرامی را جان چون ما بچه دهاتی و بچه کارگران بودیم تا دسته دو زمان شاه توانستیم به فوتبال ⚽ راه‌آهن تهران حضور پیدا کنیم دروازه بانی خیلی خوب بود بتوسط مردم خوب شهرستانم توانستم رشد کنم ان موقع زیاد پول نقش اصلی را بازی نمی کرد. مربی من برای تعدادی گردن بند خرید برای من دهتای بی سر و پا ارزشی قائل نبود برای اولین‌بار بار بود که تبعیض را حس کردم برای بالاتر باید پارتی می داشتی این بود که از فوتبال را کنار گذاشتم و رفتم دنبال سیاست، حالا با وضعیت امروز دیگر بازیکنان خرید وفروش میشوند

پیروز باشید

Rosa گفت...

سلام رفیق
اولین تبعیض من وقتی بود که آن گردنبندها را به گردنم آویختند و بچه شهری شدم!
دستان ما در کنار یکدیگر خیلی چیزها را تغییر خواهد داد...
شک نکنیم

با عشق
و با همبستگی

ناشناس گفت...

میدونم از راه دور نگاهی به روشنایی شهری همه حقیقت نیست،،، همه‌ی چیزهایی که تو شهر است خوب نیست بر عکس همه‌ی چیزهای که تو ده است کافی نیست میکس هردوی ان شایسته هر انسانی است
پیروز باشید