۰۶ شهریور، ۱۳۹۱

لینک ضبط شده سخنرانی + پرسش و پاسخ از سخنرانی وزیر فتحی "یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه60"


«برگزاری یادمان کشتار زندانیان سیاسیدهه‌ی شصت» از طریق اینترنت
سخن‌ران: وزیر فتحی - زمان: یکشنبه ۲۶آگوست۲۰۱۲
لینک ضبط شده سخنرانی + پرسش و پاسخ از سخنرانی وزیر فتحی "یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه60"
پخش زنده‌ی «برگزاری یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه‌ی شصت» از طریق اینترنت
توجه، لینک زیر دیگر فعال نیست!
لینک ضبط شده پرسش و پاسخ
پخش زنده‌ی برگزاری یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه‌ی شصت سخن‌ران: وزیر فتحی زمان: یکشنبه ۲۶آگوست۲۰۱۲/ مکان : آمریکا(دالاس) زمان پخش: زنده
57min
20min start

رزا: اینجا فتحی از آمدن کروبی و بازدید از زندان میگه. که این دیدار هم هیچ نتیجه ای علیه کشتار و توقف اعدام نداشته...
توجه، لینک زیر دیگر فعال نیست!
لینک سخنرانی
1:53min


وزیر فتحی (رهیاب) زاده ی دوم اردیبهشت ماه ۱۳۴۲ از زندانیان سیاسی ِ دهه ی شصت و از بازماندگان قتل عام شصت و هفت است که در بهمن ماه سال ۱۳۶۱دستگیرودر تیر ماه ۱۳۷۱ رسماً آزاد شده است. رهیاب ، سرودن شعر را از سال ۱۳۶۵ و در زندان اوین آغازکرد و نخستین تجربه ی خود را درسرودن شعردر سلول انفرادی تجربید .
ویرایش جدید کتابِ «دیدار با گالیندوپل»
(گزارشِ شهادتِ زندانیانِ سیاسیِ دهه‌یِ شصت
در برابرِ هیئتِ کمیسیونِ حقوقِ بشرِ سازمان مللِ متحد)
از اینجا کتاب را دریافت کنید


 وزیر فتحی (رهیاب)


فیلم - در حمایت از ایران تریبونال توسط زندانیان سیاسی دهه شصت .. مریم توفیق ... پیروز زورچنگ ... هادی امینیان در گفتگو با مجید دارابیگی (بخش 1)
مریم توفیق 1362 دستگیر شد، سال1368 آزاد شده (بیش از 6 سال در زندان بدلیل همکاری با جریانات چپ) و معذوریت دارد برای پخش تصویرش در تلویزیون راه کارگر (جریان بدون شالگونی)
فیلم- در حمایت از ایران تریبونال توسط زندانیان سیاسی دهه شصت .. مریم توفیق ... پیروز زورچنگ ... هادی امینیان در گفتگو با مجید دارابیگی (بخش2)

 
شهادت های شاهدان و قربانیان جنایات جمهوری اسلامی در جریان یک هفته کار تریبونال به گونه ای سازمان یافته بود که به خط قرمزهای تعیین شده از سوی اطاق فکری، افراد بلند پایه و قضات معلوم الحال نزدیک نشوند. برای این کار روش هائی به کار گرفته شده بود که به نیروهای چپ و رادیکال امکان طرح مسائل داده نشود ومتقابلاً وقت مجاهدین برای تعریف و تمجید از خود و گریز از مسائل حساس مطرح، محدودیتی نداشته باشند. برهان عظیمی شیوه کار را این گونه توضیح می دهد.
- ابتدا طی یک دوره آزمایشی شهادت ها را برگزار کرده اند که بدانند شهادت ها در چه مسیری پیش خواهند رفت.
- با شناخت قبلی از افراد، زمانی که فرد در حال شهادت دادن بوده است با طرح سوالات غافلگیر کننده زمان شهادت را سوزانده اند تا شهادت دهندگان از مسیر از پیش تعیین شده توسط آن ها خارج نشوند. از جمله این سوالات منحرف کننده این بوده است که سند خانه و یا مدرک و اسناد ارائه شده برای آزادی از زندان چه بوده است.
- چنین روشی اجازه نمی داده است که شهادت دهندگان درباره همدستی همه جناح های رژیم اسلامی در قتلعام ها، سکوت همه نهادهای حقوق بشری نظام جهانی امپریالیستی در ارتباط با جنایات و کشتار رژیم اسلامی و ماهیت نهادهای حقوق بشری وابسته به نظام جهانی امپریالیستی افشاء کنند.
- متقابلاً قضات به او( احتمالاً لیلی قلعه بانی) «به طور یک جانبه و جانبدارانه اجازه داده شد که از این فرصت برای دل خنک کردن خویش از بابت این که بر او و دیگر یازانش چه گذشت صحبت کند».
رزا: برهان عظیمی یک مائویست است که بنا بر رهنمود حزبش (جف پا) در تریبونال لندن شرکت کرد و حالا شاکی شده! مقاله پشت مقاله میده علیه تریبونال لندن و افشاگری میکنه (البته از تریبونال لندن بیرون نیامده) و یکجورایی کارش مثل جاسوسی یعنی: "رادیکالیزه کردن" حرکت تریبونال از درون است! راه کارگر هم از روی فاکتهای مقاله برهان عظیمی مقاله بالا را نوشته و گویا شاهدین دادگاه نمادین تریبونال لندن تمرین نمایش داده شدند که لابد زیادی افشاگری نکنند!
برهان عظیمی

برای خواندن کل مقالات و دیدن فیلمهای گزارشی روی تیتر و لینکها کلیک کنیم.

هیچ نظری موجود نیست: