۱۶ بهمن، ۱۳۸۸

درگيری مردم و نيروهای امنيتی در شهر لار

فيلم صف آرايی گارد ويژه در مقابل مردم لار
وزير کشور و رييس کميته امنيت ملى براى بازگرداندن آرامش به شهرستان لار رفته اند.
درگیری‌های پراکنده در لار- فیلم
در پى نا آرامى در شهرستان لار و درگيرى مردم خشمگين با نيروهاى ويژه علاالدين بروجردى رييس کميته امنيت ملى مجلس شوراى اسلامى ومحمد مصطفى نجار وزير کشور به لار رفته اند .طبق آخرين اخبار واصله شهرستان لار يکپارچه در اعتصاب عمومى است و اوضاع شهرستان لار بسيار متشنج و نا آرام است.
درخواست نماينده لارستان از مردم خشمگين لار براى حفظ آرامش و خويشتندارى
فیلم 1-سخنرانی آقای نسابه قسمت
فیلم -لار ۱۴ بهمن سخنرانی آقای نسابه قسمت دوم
در ادامه ناارامى هاى ديروز دوشنبه در شهرستان لار واقع در استان فارس که منجر به اعتصاب عمومى وتعطيلى کليه مغازه ها و ادارات دولتى ومدارس ودبيرستان هاى اين شهر گرديد و تا امروز سه شنبه هنوز ادامه دارد على اصغر حسنى نماينده لارستان در مجلس شوراى اسلامى در مصاحبه با روزنامه صحبت نو لارستان گفت� من از مردم خداجوى لار و گراش تقاضامندم در استانه دهه فجر انقلاب اسلامى ضمن پرهيز از هر گونه رفتارهاى افراطى ارامش خود راحفظ کنند و در چهار چوب و دستورات نظام مقد! س جمهورى اسلامى پيگير حقوق خود باشند.ه��چنين محتاجى فرماندار لارستان ضمن تکذيب استعفاى خود و تاييد تجمع مردم واتش زدن لاستيک ازمردم خواست که خويشتندارى خود را حفظ کنند و تحريک نشوند و با توجه به ورود به دهه فجر سعه صدر داشته باشند .اين در حالى است که تعطيلى مراکز دولتى و مدارس ودبيرستانهاومغازه ها و بانکهاى شهرستان لار همچنان ادامه دارد و شهر يکپارچه تعطيل و در حالت اعتصاب عمومى است.
tazahorat lar فیلم
در ادامه نا آرامى هاى روز دوشنبه شهرستان لار که منجر به آتش زدن ادارات دولتى گرديد .دولت براى کنترل مردم 1000 نيروى ويژه سرکوب مجهز به باتوم برقى و گاز اشک اور و ماشين هاى اب پاش را به شهر لار فارس اعزام کرده است. امروز سه شنبه کليه مغازه هاى لار تعطيل است. لازم به ذکر است که مردم غيور لارستان يکى از ارکان اصلى انقلاب مشروطيت هستند و در تاريخ ايران به کرات از مجاهدت هاى مردم لار فارس درانقلاب مشروطيت ياد شده است.
فیلم -لار پوکه فشنگ های نیروهای گارد ویژه علیه مردم
در پي نا آرامي در شهرستان لار و درگيري مردم خشمگين با نيروهاي ويژه علاالدين بروجردي رييس کميته امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي ومحمد مصطفي نجار وزير کشور به لار رفته اند .
راديو فردا نيز در گزارش امروز خود از ادامه نا آرامی ها در لار نوشته است :اعتراض ساکنان لارستان به طرح جدید تقسیمات کشوری ادامه دارد . ساکنان شهرستان لارستان در استان فارس امروز هم به اعتراض خود به طرح جدید تقسیمات کشوری ادامه دادند. معترضین از دوشنبه این هفته، هرروز با تجمع در مقابل فرمانداری و حسینیه اعظم شهر، به جدا شدن بخش "گِراش" از توابع این شهرستان و تبدیل آن به شهرستانی مستقل که قرار است به استان جدیدی به مرکزیت شهرستان لامِرد، به پیوندد، اعتراض کرده اند.آنها امروز شعار می دادند که استان شدن، حق آنهاست.

به گفته یک شاهد عینی به رادیو فردا، ساکنان شهر روز شنبه هم به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

هیچ نظری موجود نیست: