۲۳ شهریور، ۱۳۹۱

هشدار پلیس آلمان ! در مورد گسترش حملات نئونازی‌ها


تاریخ09.09.2012
اداره پلیس جنایی آلمان می‌گوید که اقدامات تروریستی دست راستی‌های آلمان به مرحله خطرناکی رسیده و علاوه بر شهروندان خارجی، ماموران پلیس و چهره‌های معروف آلمانی نیز در معرض تهدیدهای جانی این جریان قرار دارند.
پلیس جنایی آلمان با گذشت کمتر از یکسال از کشف هسته تروریستی و زیرزمینی نئونازی‌ها در این کشور، از افزایش خطر این گروه و گسترش عرصه فعالیت‌های آنها خبر داده است.
بر اساس اسناد محرمانه‌ای که در ماه ژوییه در اختیار پلیس جنایی آلمان قرار گرفته، نئونازی‌ها در صددند در اعمال خشونت فردی یا جمعی نسبت به خارجیان، از زخمی‌کردن آنها یا آتش زدن خوابگاه پناهجویان فراتر رفته و اقدام به قتل آنها کنند.
آنها هم‌چنین می‌خواهند دایره عمل خود را از خارجیان به مقامات سیاسی، چهره‌های اجتماعی و ماموران پلیس گسترش دهند. نهادهای یهودی نیز در معرض خطر قرار دارند.
اداره جنایی آلمان معتقد است که تشدید فشار کنونی برای تعقیب قضایی نژادپرستان آلمانی می‌تواند موجب تحریک آنها برای عملیات تروریستی شود. به احتمال زیاد برخی بطور منفرد یا در گروه‌های کوچک، ممکن است برای اثبات قابلیت‌های عملیاتی خود دست به اعمال تروریستی بزنند.
بازپرس‌های اداره پلیس جنایی آلمان در این رابطه به اقدام فردی آندرس برویک در کشتار نروژ اشاره می‌کنند و می‌گویند که باید احتمال تشکیل گروه های ناشناخته تروریستی در میان نئونازی‌ها را مد نظر داشت.
طبق گزارش‌های موجود در این اداره، طیف گروه‌های راست افراطی آلمان تعداد نه چندان اندکی اسلحه و مهمات در اختیار دارد.
پلیس جنایی آلمان پرونده‌ جدیدی زیر نام " ساختارهای تروریستی" در کنار دو پرونده قدیمی دیگر علیه راست‌گرایان افراطی این کشور گشوده است. این پرونده به ظن تشکیل سازمانی تروریستی بررسی می‌شود.

تاریخ02.07.2012
در پی افشای نابودی برخی مدارک در ارتباط با پرونده گروه تروریستی نئونازی، هاینس فروم، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان از سمت خود کناره‌گیری کرد. احزاب آلمان شدیداَ به کارکرد سازمان امنیت داخلی انتقاد دارند.
ولفگانگ بوزباخ، رئیس کمیسیون داخلی پارلمان آلمان و عضو حزب دمکرات مسیحی در نخستین واکنش به این کناره‌گیری گفت: «در پی از بین‌بردن غیرقابل‌قبول مدارک در رابطه با پرونده تروریست‌های نئونازی، کناره‌گیری آقای فروم گامی تلخ، اما اجتناب‌ناپذیر بود

30.11.2011
تحقیق در مورد شبکه‌ی حمایت‌کننده‌ی قتل‌های راست‌گرایان افراطی در آلمان به دستگیری فردی منتهی شده که پیش‌تر عضو "حزب دمکرات ملی آلمان" بوده است. رسانه‌ها هم‌چنین از ردپاهایی خبر می‌دهند که به داخل خاک سوئیس می‌رسند.

هیچ نظری موجود نیست: