۰۳ اسفند، ۱۳۹۱

کنترل کارگران مهاجر توسط فاشیستهای نظامی آلمانی در شرکت "آمازون"


 رزا:خبر تحریم آمازون از طرف مصرف کنندگان.
گفته شد که فاشوها قول دادند پلور و لباسهای اس اس را نپوشند. البته تاتوهای ضد خارجی و افکار فاشیستی و سرکوب کارگران خارجی و اجیر شده برای استثمار و فوق استثمار در شرکت آمازون "حلال" است!
در زیر خبرها و فیلم رپرتاژ تلویزیون آلمان:
دویچه وله، 18.02.2013: مستندی جنجالی درباره زندگی کارکنان آمازون که از شبکه تلویزیونی ARD آلمان پخش شده٬ این کمپانی را در مخمصه بی‌سابقه‌ای گرفتار کرده است. برخورد نامناسب آمازونی‌ها با کارگران خارجی٬ آنها را زیر تیغ انتقاد برده است.
مستند کاوش‌گرانه‌ای که شبکه ARD آلمان هفته گذشته درباره نقض حقوق کارگران آمازون٬ از پیش‌گامان فروش آنلاین در جهان٬ پخش کرد٬ اطلاعات و شواهد تکان‌دهنده‌ای در بر داشت. این مستند نشان داد که یکی از پیمانکاران آمازون در آلمان نیروهای امنیتی ویژه‌ای را به کار گرفته تا زندگی صدها تن از کارگران مهاجر این کمپانی را زیر نظر بگیرند. گفته می‌شود ممکن است این نیروها وابسته به نئونازی‌ها باشند.
به گزارش نیویورک تایمز٬ تحقیر٬ توهین و ارعاب این کارگران که در این مستند به تصویر کشیده شده٬ واکنش و اعتراض بسیاری از شهروندان و نهادهای آلمانی را برانگیخته و شبکه‌های اجتماعی هم حالا پر از واکنش‌های کاربران آلمانی به این موضوع جنجالی است. وزارت کار آلمان اعلام کرده برخی از آژانس‌های کاریابی که در این رسوایی نقش داشته‌اند٬ ممکن است جواز فعالیت خود را از دست بدهند.
در این مستند تلویزیونی تصاویری نشان داده شده که در آن نیروهای امنیتی آمازون هم در حضور و هم در غیاب کارگران٬ به اقامتگاه آنها می‌روند و محل زندگی آنها را بازرسی می‌کنند. بعضی از کارگران گفته‌اند که این کار پیوسته ادامه دارد و آنها را در وضعیتی دشوار قرار داده است.
لباس‌هایی که این نیروها به تن می‌کنند٬ شبیه لباس‌های نئونازی‌ها و راست‌گرایان افراطی آلمانی است که پوشیدن آنها در پارلمان آلمان و استادیوم‌های ورزشی این کشور رسما ممنوع است و نکته جالب این‌که آمازون هم فروش این لباس‌های آلمانی را از سال ۲۰۰۹ متوقف کرده است.
گذشته از این‌برخوردهای نامناسب و توهین‌آمیز٬ این کارگران خارجی از امنیت و ثبات شغلی برخوردار نیستند و دستمزدی که به آنها پرداخت می‌شود هم کمتر از مقداری است که وعده‌اش را به آنها داده‌اند.

آسیبی بزرگ به اعتبار آمازون و آلمان
این مستند به اعتبار آمازون در آلمان خدشه‌ای بزرگ وارد کرده است. آلمان برای آمازون اهمیتی حیاتی دارد٬ چون پس از آمریکا بزرگ‌ترین بازار مصرف این کمپانی است. درآمدهای آمازون از آلمان در سال گذشته از مرز ۸ /۵ میلیارد دلار هم گذشته است.
کمپانی آمازون در واکنش اولیه به این موضوع٬ اعلام کرد که بررسی آن را آغاز کرده و تاکید کرد که فراهم کردن محیطی امن و راحت برای کارکنان و کارگران دائم و موقت٬ از اولویت‌های این کمپانی بوده و هست. اولریکه اشتوکر٬ از سخنگویان آمازون در آلمان٬ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این کمپانی «تبعیض و تهدید و ارعاب را تحمل نخواهد کرد و برای از بین بردن این رفتارها٬ دست به اقدامی فوری خواهد زد
برخی از نهادهای دولتی و آژانس‌های وابسته به وزارت کار آلمان اعلام کرده‌اند که رفتار نامناسب آمازون با کارگران خارجی مقیم آلمان٬ به چهره این کشور لطمه‌ای جدی وارد کرده که باید هرچه سریع‌تر برای برطرف کردن آن کوشید.
کاربران شبکه‌های اجتماعی در آلمان هم کمپین‌های "تحریم خرید آنلاین" علیه آمازون به راه انداخته‌اند و از شهروندان می‌خواهند که پیش از ثبت سفارش و خرید آنلاین از این کمپانی به آنچه بر سر کارگران آن آمده فکر کنند تا شاید منجر به تجدید نظر در استفاده از خدمات این کمپانی شود. بسیاری از کاربران به آمازون هشدار داده‌اند که باید توجه بیشتری به "برخی حساسیت‌های تاریخی" نشان دهد.
بیش از هفت هزار نفر در مراکز بسته‌بندی و توزیع آمازون در آلمان مشغول فعالیت‌اند و بیشتر آنها از کشورهایی نظیر مجارستان٬ لهستان و اسپانیا به این کشور آمده‌اند.
Amazon setzt in seinen sieben deutschen Logistikzentren Tausende Saisonarbeitskräfte aus Spanien, Rumänien, Bulgarien oder Polen ein. In dem Zentrum in Bad Hersfeld, so hatte eine ARD-Dokumentationgezeigt, seien Arbeiterinnen in einer Ferienanlage untergebracht worden, wo sie permanent von Sicherheitskräften überwacht wurden, die manchmal Jacken der Firma Thor Steinar trugen – besonders beliebt unter Rechtsextremen.
Der Name der Firma: H.E.S.S – was Hensel European Security Service heißt, aber auch an Rudolf Heß, Hitlers Stellvertreter, erinnert. Die Security-Leute hätten Zimmer in Abwesenheit von Bewohnern kontrolliert. Patrick Hensel, der Chef von H.E.S.S, hat sich in einer schriftlichen Stellungnahme von „jeder Form von politischem Radikalismus“ distanziert. Aufgabe in den Unterkünften der Leiharbeiter sei es gewesen, „etwaige Konflikte“ zu verhindern und das Hoteleigentum vor „Diebstahl und Beschädigung“ zu schützen. Die Zimmerkontrollen hätte in 
Einvernehmen mit dem Housekeeping stattgefunden. Das Tragen von Thor Steinar sei nun per Dienstanweisung untersagt.


فیلمها به زبان آلمانی و انگلیسی.
برای دیدن روی تیترها کلیک کنیم.
زبان آلمانی
(Erstausstrahlung: 13.02.2013)

انگلیسی
German Amazon Factory Reportedly Guarded By 'Neo-Nazis'

Amazon investigates neo-Nazi allegations: report alleges grim conditions at German facilities

WARNING, COMPLAINTS RECEIVED: It has been determined comments posted by you contain prohibited Hate-Speech against a protected group, and therefore have been flagged as a violation of YouTube community guidelines, per Terms of Service (TOS).
Comments containing antisemitic slurs, racism, anti-Jewish sentiments or use of vocabulary that disparages Jews or Zionism, will be tagged for account strike constituent to, and solely pending review by YouTube on the basis of anti-Jewish racism/Hate-Speech.

Fury over Amazon's 'neo-Nazi, black-clad' German security staff who 'intimidate foreign workers'
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2279076/Fury-Amazons-neo-Nazi-black-clad-German-security-staff-intimidate-foreign-workers.html

هیچ نظری موجود نیست: