۰۸ تیر، ۱۳۹۱

هواداران صدای موج سبز، موسوی هم باید برای همدستی در کشتار دهه 60 محاکمه بشه! + اخبار جنگی!


هواداران صدای موج سبز
  موسوی هم باید برای همدستی در کشتار دهه 60 محاکمه بشه?!
جیوفری رابرتسون: این می‌تواند پاسخ باشد، اما ایشان باید توضیح بدهد چرا در پاسخ به خبرنگار اتریشی در زمستان سال ۶۷ گفت که زندانیان می‌خواستند شورش کنند و ما باید این توطئه را سرکوب می‌کردیم. کشورهای جهان سوم حق دارند در مقابل دشمنان از خود دفاع کنند. آقای موسوی گفته است که اگر «آلنده» در شیلی با دشمنانش چنین کرده بود، از کودتا جان سالم به در می‌برد. الان ایشان می‌توانند جلو بیایند و توضیح دهند که منظورشان از حرف‌های بیست سال پیششان چه بوده است.

جیوفری رابرتسون وکیل حقوق بشری است. وی کتابی تحت عنوان " جنایت علیه بشریت" منتشر کرده است که در بسیاری از محاکمه بین المللی به آن استناد می شود. جیوفری رابرتسون بعد از انتشار تحقیقات اش در باره کشتار زندانیان سیاسی در تابستان شصت و هفت، در مقاله ای که در روزنامه گاردین در تاریخ ۷ ژوئن ٢٠١٠ منتشر کرد، نوشت خیلی ها از جمله میرحسین موسوی، خامنه ای و رفسنجانی باید در رابطه با این کشتار پاسخگو باشند. رابرتسون در مقاله اش در گاردین به اهمیت زنده کردن این پرونده برای جلوگیری از قتل‌عام‌های بعدی تاکید کرد.
برای مشاهده مقاله جفری رابرتسن در روزنامه گاردین اینجا را فشار کنید.
The UN must try Iran's 1988 murderers
 -------------------------------------------------------------------------------
ای کشته که را کشتی، تا کشته شدی زار تا باز که اورا بکشد ،آن که ترا کشت انگشت مکن رنجه به در کوفتن کس تا کس نکند رنجه به در کوفتنت مشت
 آقای باقری نژادیان که از نماینده اصلاح طلب مجلس و یکی از طرفداران میرحسین موسوی و کروبی است در این گفتگو ضمن شرح دادن دلایلی که او رد پای نهادهای امنیتی در پرونده جان باختن دخترش، به سکوت سه دهه اصلاح طلبان و از جمله خودش در طی سالهای گذشته اشاره می کند و می گوید: یک روز بدون استثنا همه ما محاکمه خواهیم شد. همه ما مقصر هستیم.
وی از جمله نمایندگانی است که به گفته خودش پیش از انقلاب مادر و دو برادرش در مبارزات سیاسی با رژیم سابق کشته شدند و خود او نیز زندانی شده بود. پسر خاله اش از جمله کسانی بود که در جریان همین مبارزات سیاسی بعد از انقلاب مفقود شد و خود او نیز از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب بود و معتقد است در برابر سکوتی که پس از انقلاب و در مورد انحرافات شعارهای انقلاب رخ داد نتیجه عشق افراطی به آیت الله خامنه ای و نفرت نسبت به شکنجه های زندان دوران شاه بود.
------------------------------------------------
....
برای خواندن کل مطلب روی تیترها کلیک کنیم.

۳ نظر:

ناشناس گفت...

salam rosa jan men dsgiri sal 59 bodam in kesani ke be sabzi ha meruof shodand ke mosevi ve keruobi ve cherag bedestan tuode ve ekseriyeti ke der heme zemine tebligati in jemat sabzi ha feal bodand ve benezar man hij fergi estatiji ba ham nedaran he 2 ham sebzi ha ham tode ekseriyet ha be sarmayedari doleti ehtegad daran dar sekobi merdom negesh dashtend dar zendan tir xels mizedand dar pirun ba dolet hemkari etelati dashyeand sal 58- tode ve ekeriyet darorgan serkob mashin jengi rejim ba sebzi ha hemkari heme janebe dashtend.benaberin merdom ma hafeze tarixi nedarand xode men sal 60 shahed hezaran hezar ensan ferhixte bodam ke der yek neberd naberaber jan baxteand. himin mosevi ba lajeverdi jelad evin hemkari nezdik dashteand ve chedin bar be tuor elani az ishan dar serkobi zede engelab teshkor kerd. pirioz bashid roza jan bar diger azet teshkor mikonam mesoud

Rosa گفت...

سلام مسعود جان
آره همه دستشان تا آرنج در خونه...

Rosa گفت...

سلام مسعود جان
آره همه دستشان تا آرنج در خونه...