۰۸ تیر، ۱۳۹۲

تاثیر افشای بزرگترین کنترل پلیسی شهروندان جهان توسط سازمان امنیت آمریکا توسط ادوارد اسنودن

 فایل صوتی-

تاثیر افشای برزگترین کنترل پلیسی شهروندان جهان توسط سازمان امنیت آمریکا توسط ادوارد اسنودن

رزا: برای اینکه متوجه شویم ادوارد اسنودن چگونه به هیکل سازمان جاسوسی امریکا ریده است، حتما فایل صوتی زیر را گوش کنیم!

با جستجوی اسمش در گوگل آنتی ویروسها آژیر میکشند!
اسنودن با قرارداد پیمانکاری با این پروژه  همکاری میکرد و جاسوس سی آی آ نیست. اینک او (اسنودن) بدلیل افشای شنود گسترده تمام مردم (نه فقط امریکایی ها) از طرف دولت تبهکار امریکا تحت تعقیب است. او در ترانزیت مسکو در انتظار قبول تقاضای پناهندگی اش از کشور اکوادور! فراری و شناسنامه اش در امریکا باطل و رسما تحت تعقیب قرار دارد.
بر طبق این جاسوسی شبکه ، همه ما  محکومیم، مگر اینکه خلافش ثابت شود!
برادر بزرگ در حال جاسوسی علیه همه ما است. اطلاعاتی که درز کرده، نشان از توطئه رسمی دولت امریکا علیه همه مردم کره زمین است. و پاسخ جهانی میطلبد!

Amid Data Controversy, NSA Builds Its Biggest Data Farm

برای خواندن کل مطلب روی تیتر آن کلیک کنیم.
با تشکر از وحید.
A National Security Agency data center is under construction in Bluffdale, Utah. When this data center opens in the fall, it will be the largest spy data center for the NSA.
As privacy advocates and security experts debate the validity of the National Security Agency's massive data gathering operations, the agency is putting the finishing touches on its biggest data farm yet.
The gargantuan $1.2 billion complex at a National Guard base 26 miles south of Salt Lake City features 1.5 million square feet of top secret space. High-performance NSA computers alone will fill up 100,000 square feet.
The Utah Data Center is a data farm that will begin harvesting emails, phone records, text messages and other electronic data in September.

ادوارد اسنودن
روزنامه گاردین نوشته ادوارد اسنودن فردی است که موضوع جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی توسط سازمان اطلاعات آمریکا را فاش کرد. روزنامه گاردین نوشته که انتشار هویت آقای اسنودن به درخواست خود او صورت گرفته است. طی هفته گذشته دو روزنامه گاردین و واشنگتن پست در مقاله‌هایی نوشته بودند که سازمان اطلاعات آمریکا از شرکت ورایزون، شرکت خدمات تلفن و اینترنت خواسته بود که تمامی شماره تلفن‌ها، زمان برقراری ارتباط و مدت آنها به دولت تحویل داده شود.
جولین آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس، به ادوارد اسنودن، تکنسین سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای که اطلاعات محرمانه دولت آمریکا درباره جمع‌آوری اطلاعات شهروندان را افشا کرده بود؛ پیشنهاد داد که به آمریکای لاتین بگریزد.
 euronews
تنش میان ایالات متحده آمریکا و اکوادور، کشوری که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، از آن درخواست پناهندگی سیاسی کرده، رو به افزایش است.
ادوارد اسنودن از چهار روز پیش در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو در انتظار درخواست پناهندگیش از دولت اکوادور به سر می برد.
او از طرف دولت آمریکا متهم به افشای اطلاعات محرمانه، از جمله موضوع رصد ارتباطات تلفنی و اینترنتی شهروندان است.
تنش میان ایالات متحده آمریکا و اکوادور، کشوری که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، از آن درخواست پناهندگی سیاسی کرده، رو به افزایش است.
ادوارد اسنودن از چهار روز پیش در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو در انتظار درخواست پناهندگیش از دولت اکوادور به سر می برد.
او از طرف دولت آمریکا متهم به افشای اطلاعات محرمانه، از جمله موضوع رصد ارتباطات تلفنی و اینترنتی شهروندان است.
مقامات روسیه اعلام کردند، ادوارد اسنودن در منطقه ترانزیت فرودگاه مسکو بسر می برد و می تواند آنجا بماند.
از سوی دیگر مقامات اکوادور می گویند تا هنگامی که آقای اسنودن به خاک این کشور نرسیده، نمی تواند تقاضای پناهندگی بکنند.
با این حال، بتی تولا، وزیر مشاور در امور سیاسی اکوادور به خبرنگاران گفت: «افشاگری های آقای اسنودن مربوط به اسرار جاسوسی در سراسر جهان است. جاسوسی هایی که با نظام حقوقی جامعه ملت ‏ها کاملا در تناقض است. مجازات هایی که آنها برای چنین جرائمی در نظر می گیرند برخلاف کنوانسیون حقوق بشر است که متاسفانه ایالات متحده آمریکا آن را امضا نکرده است.»
گذرنامه ادوارد اسنودن توسط دولت آمریکا باطل شده است، مقامات روسیه می گویند او به این دلیل نمی تواند فرودگاه مسکو را ترک کند.

ابهام درباره خروج ادوارد اسنودن از روسیه

سرنوشت یک مسافر، در فرودگاهی در مسکو، تبدیل به چالشی سیاسی برای دولت آمریکا شده. ادوارد اسنودن، کارمند سابق سیا و افشاگر اسرار پشت پرده سازمان اطلاعات آمریکا، از دیروز در مسکو منتظر سفر به کشوری در آمریکای جنوبی برای پناهنده شدن است.

گاردین: جاسوسی‌های مخوف اینترنتی آمریکا

گاردین از وجود برنامه‌ای قدرتمند به نام "مخبر بدون مرز" در آژانس امنیت ملی آمریکا پرده برداشته که حجم عظیمی از داده‌ها را از طریق تجسس در ارتباطات دیجیتال جهانی به دست می‌آورد. ایران مهم‌ترین هدف این سیستم جاسوسی است.روزنامه گاردین در ادامه افشاگری‌های اخیر درباره «برنامه پریسم» آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) برای شنود گسترده مکالمات تلفنی٬ رهگیری ارتباطات دیجیتال و جاسوسی در سرویس‌های آنلاین٬ از برنامه‌ای قدرتمند پرده برداشته که توسط این نهاد مهم اطلاعاتی طراحی شده و حجم عظیمی از اطلاعات به دست آمده از سیستم‌های جاسوسی آمریکا را ثبت٬ ضبط و تحلیل می‌کند.روزنامه گاردین روز شنبه (۱۸ خرداد/۸ ژوئن) در گزارشی اختصاصی اعلام کرده به مدارکی فوق‌محرمانه درباره «ابزار داده‌کاوی آژانس امنیت ملی آمریکا» دست یافته است. این ابزار که «مخبر بدون مرز» (Boundless Informant) نام دارد٬ حجم اطلاعاتی که از طریق شنود مکالمات تلفنی و جاسوسی کامپیوتری از کشورهای مختلف در اختیار ایالات متحده قرار می‌گیرد را روی نقشه‌های ویژه و با جزئیات نشان می‌دهد.
ایران٬ بزرگ‌ترین هدف جاسوسی‌های سایبری NSA
اطلاعات عظیمی که از طریق شنود و رهگیری ارتباطات دیجیتال توسط «مخبر بدون مرز» به دست می‌آید٬ در این سیستم داده‌نگاری در آژانس امنیت ملی آمریکا ثبت می‌شود. اطلاعاتی که گاردین از این سیستم منتشر کرده نشان می‌دهد که ایران یکی از مهم‌ترین اهداف این سیستم جاسوسی ایالات متحده است.این سیستم به کاربرانش در آژانس امنیت ملی آمریکا این امکان را می‌دهد که به سادگی روی نقشه یک کشور را انتخاب کنند و حجم اطلاعات موجود درباره آن را ببینند؛ اطلاعاتی که صرفا با روش‌های پنهان و تکنیک‌های پیشرفته جاسوسی به دست آمده است.
بیشتر بخوانید: افشای فعالیت ‌خبرچینی نهادهای امنیتی آمریکا در اینترنت
روزنامه گاردین همچنین نقشه‌ای منتشر کرده که در آن کشورهای جهان با طیفی از رنگ‌ها مشخص شده‌اند: کشورهایی که با رنگ زرد و سبز مشخص شده‌اند کمتر هدف این پروژه جاسوسی بوده‌اند و کشورهایی که با رنگ نارنجی و قرمز مشخص شده‌اند٬ از مهم‌ترین اهداف آن به شمار می‌روند.ایران در این نقشه با رنگ قرمز مشخص شده و بیشترین حجم اطلاعات از طریق تجسس پنهان در ارتباطات دیجیتال از این کشور به دست آمده است.گاردین می‌گوید فقط در ماه مارس ۲۰۱۳ آژانس امنیت ملی آمریکا ۹۷ میلیارد داده گوناگون از طریق جاسوسی در شبکه‌های کامپیوتری در سراسر جهان به دست آورده که از این میزان بیش از ۱۴ میلیارد داده و گزارش آن مربوط به ایران است.پاکستان با ۵/ ۱۳ میلیارد٬ اردن با ۷/ ۱۲ میلیارد و مصر با ۶/ ۷ میلیارد داده به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
مرگ حریم خصوصی؛ سیل انتقادات از دولت آمریکا

گاردین این اطلاعات را دو روز پس از افشاگری پیرامون «برنامه پریسم» منتشر کرده که تبدیل به بمب خبری این روزها در سراسر جهان شده است. گفته می‌شود آژانس امنیت ملی آمریکا با برنامه PRISM همه مکالمات تلفنی شهروندان آمریکا و دیگر کشورهای جهان را کنترل می‌کند و گذشته از آن به رهگیری ارتباطات دیجیتال و سرویس‌های آنلاین٬ از جمله در گوگل٬ فیس‌بوک٬ اپل٬ مایکروسافت٬ یاهو٬ اسکایپ و... می‌پردازد.مدیران این کمپانی‌ها٬ از جمله مارک زاکربرگ از فیس‌بوک و لری پیج از گوگل٬ اعطای حق دسترسی به داده‌های سرورهای خود به NSA را به شدت تکذیب کرده و اعلام کردند که هرگز در هیچ مرحله‌ای از چنین پروژه‌ای با مقام‌های دولتی آمریکا همکاری نکرده‌اند. آنها گفتند که حتی نام جنجالی PRISM را هم تا پیش از انتشار گزارش گاردین و واشنگتن‌پست نشنیده بودند.با این حال باراک اوباما٬ رئیس‌جمهور آمریکا٬ با تایید وجود چنین سیستمی در آژانس امنیت ملی گفت که شهروندان آمریکایی هدف این پروژه محرمانه نیستند و همه این اقدامات تحت نظارت کنگره و فقط با هدف تامین امنیت ملی ایالات متحده و مبارزه با تروریسم و تامین امنیت شهروندان این کشور انجام می‌شود. بیشتر بخوانید: دفاع اوباما از جمع‌آوری اطلاعات مکالمات شهروندان
بسیاری از کارشناسان و فعالان آزادی ارتباطات و حقوق دیجیتال در آمریکا و سراسر جهان٬ این پروژه NSA را بزرگ‌ترین پروژه نقض حریم خصوصی و آزادی ارتباطات شهروندان در دنیای امروز خوانده‌اند.مقامات آژانس امنیت ملی آمریکا تا کنون بارها در پاسخ به سوالات نمایندگان کنگره «شنود و رهگیری گسترده ارتباطات دیجیتال» را انکار کرده‌اند و با توجه به ابعاد جدیدی که ماجرا پیدا کرده٬ به نظر می‌رسد دولت آمریکا با چالشی بسیار بزرگ مواجه شده و روزهای پرخبری در پیش است.

۵ نظر:

vahid borhani گفت...

سلام
رزا جان
این رو هم ببین
http://www.npr.org/2013/06/10/190160772/amid-data-controversy-nsa-builds-its-biggest-data-farm

RosaArchiv گفت...

سلام وحید جان
گزارش مخوفی بود. نه تنها درباره مگا کنترل. بلکه اینکه چقدر انرژی و آب و چقدر هزینه و علیه محیط زیست است.
سناریوی اوورول 1984 اجرا میشه، البته نه در ابعاد کشوری، بلکه جهانی...
مرسی از لینک
رزا

ناشناس گفت...

salam xeste nebashid in dolet ha chegedr az merdom miterseandid rast gofd marx dolet ha ve sarmayedari boz del hesteand.piroz bashid rosa jan ve vehid gerami mesoud

RosaArchiv گفت...

سلام مسعود جان
گفتم زیر زمینی شدید ها!
پایدار باشید
رزا

ناشناس گفت...

Rosa Jan kemi moshkelat est der her soret der her soret xetmet kozari dostan ba vefa hestim mesoud