۱۳ آبان، ۱۳۹۱

تریبونال لندن & لاهه محصول همکاری توابین سابق و مواجب بگیران کنونی سیستم است.رزا: بعد از شهادت مهدی معمارپور در دادگاه لاهه (این  نمایش در سالن صلح ساختمان حقوق فشر لاهه به دادگاه لاهه معروف شد!) من هم کمی مدل ایرج مصداقی (سخنگوی تریبونال) گوگل کردم!
مهدی معمارپور شاهدی بود که گفت توبه کرده و به زندانیان دهه 60 در حین تیرباران اجبارا  شلیک هم کرده است. او کمی هم به خاطر کشتن پسر بچه و دختر بچه ها در دادگاه آبغوره گرفت و من هم در حال زار زدن و دلسوزی برایش که گفت، بهش تجاوز روحی شده، اما یک لحظه فکر کردم که بهتر است اشکم را برای آن کودکان زیر 18 ساله ی تیرباران شده در رژیم نگهدارم که نه توبه کردند و نه شلیک! 

گویا این میستر مهدی معمارپور اصلا خودش جزو تیم تریبونال است!
فیلم صحبتهاش در سالن صلح! لاهه
مهدی معمار پور دادگاه ایران تریبونال لاهه
شاهد چهاردهمین بعدی «مهدی معمارپور» است. آقایان قضات محترم این شاهد شماره چهاردهیمن است لطفا وابستگی سیاسی خودتان را توضیح دهید؟ من هیچ وابستگی سیاسی نداشتم. من بعد از انقلاب فکر می کردم ما باید از دستاوردهای انقلاب حفاظت کنیم. به همین دلیل، من در فعالیت های سازمان هایی چون چریک های فدایی خلق و سازمان مجاهدین شرکت می کردم. ولی هیچ وابستگی سیاسی به آن ها نداشتم
گروه سخنگویان کارزار در حال حاضرعبارتند از: بهروز پرتو، پیوند باشکندی، سحر محمدی، اردوان زیبرم، رویا اشرف آبادی، اکرم بیرام وند (زندانی سیاسی سابق و عضو خانواده جان باخته)، احمد موسوی(زندانی سیاسی سابق)، ایرج مصداقی(زندانی سیاسی سابق)، فرید دانشیان(زندانی سیاسی سابق)، لیلا قلعه بانی و یک نفر از گروه کار کارزار در انگلستان.
اعضای گروه سراسری تبلیغات کارزار در حاضر عبارتند از: نیما سروستانی(عضو خانواده جان باخته و مستند ساز)، سحر محمدی، مسعود جابری(عضو خانواده جان باخته و فعال سیاسی)، بهروز پرتو، سوسن گلمحمدی(عضو خانواده جان باخته و فعال سیاسی)، سوسن بهار(فعال حقوق کودکان)، مرسده قائدی(عضو خانواده جان باخته و زندانی سیاسی سابق)، مهدی معمارپور(زندانی سیاسی سابق و فعال اجتماعی)، علی دماوندی(عضو خانواده جان باخته و فعال سیاسی)، لیلا قلعه بانی، اردوان زیبرم، خاطره معینی(عضو خانواده جان باخته)، ندا فرخ(فعال سیاسی)، فرشید آریان(فعال سیاسی و هنرمند تاتر)، هدیه شمسی(عضو خانواده جان باخته)، اکرم بیرام وند، کاوه هلند(فعال سیاسی)، روزبه بیات (فعال سیاسی) و سامان دری.
اعضای گروه مدیا عبارتند از: مریم چیتگر، مسلم منصوری، نیما سروستانی، لئوو گیلیلند، رحیم کریمی، سعید افشار، مصطفی هروی، علی دماوندی، بهزاد، مهدی معمارپور، امیر نیلو، سحر محمدی، هدیه شمسی و فرشید فانی. گروه مدیا بعد از مرحله اول دادگاه تشکیل شد. یک تیم ترجمه مرکب از داریوش افشار، پردیس شفافی، مارال شفافی، سارا خان، مریم چیتگر و علی حسینی با تیم مدیا برای ترجمه فیلمها همکاری می کند.

12 آگوست 2009 – ... تارا فرید گالو، شهاب فیضی، روح الله فیلی، فرید مرجحی، مصطفی محمدی، منیره محمدی، مهدی معمار پور، حسین ماهوتیها، مرتضی مرتضوی، مهردخت هادی، ...

رزا: از اعضای دیگر کارزار ایرج مصداقی سخنگوی دروغ گوی آن است که این چند وقت بسیار خبر ساز بود.
اطلاعیه زیر علیه او است:
October 20, 2012
آقای مصداقی در لینک زیر مقاله ای دارد که بخشی از آن در مورد من میباشد. بند 6.
۶- ( مهرزاد دشتبانی که از هواداران سازمان «پیکار» است در سال ۶۳ در
بند 1 واحد 3 قزلحصار هم نماز می‌خواند و هم تظاهر به روزه داری می‌کرد. در آن بند که اختصاص به زندانیان چپ داشت تنها به اندازه انگشتان دست بودند کسانی که نماز نمی‌خواندند و روزه نمی‌گرفتند. برای چنین افرادی در بند، یک توالت بسیار کثیف وجود داشت که روی آن با خطی خوش نوشته شده بود «توالت کفار». در آن دوران من که به صورت تنبیهی به این بند منتقل شده بودم به خاطر همدردی با افرادی که نماز نمی‌خواندند از این توالت استفاده می‌کردم. همچنین صف نماز جماعت در بند مذکور ظهر‌ها یک سرش دم در توالت و سر دیگرش دم در ورودی بند بود. همچنین نماز «فرادا» در مسجد بند و اتاق‌ها هم برگزار می‌شد. لازم به توضیح است که در همان زمان در بند ۱ واحد ۱ که بخش دیگری از زندانیان چپ در آن محبوس بودند تعداد افرادی که نماز می‌خواندند و روزه می‌گرفتند از انگشتان دست تجاوز نمی‌کرد و زندانیان در شرایط به مراتب سخت‌تری به سر می‌بردند )
آقای مصداقی من هرگز در بند یک واحد سه نبوده ام. و هرگز نماز نخوانده ام .
آقای مصداقی یا شما ثابت میکنی که من در بند یک واحد سه بوده ام و اساسا نماز خوانده ام و در غیر اینصورت شما همانکاری را کرده اید که رژیم کرده است، تخریب شخصیت و اگر شما مدرک و شاهدی دال بر ادعای خود آوردید من هرگز کار سیاسی نخواهم کرد در غیر این صورت شما از نظر من هیچگونه شرف سیاسی ندارید. انتخاب با شما است. مهرزاد دشتبانی

لینکهای مرتبط:

رزا: زنانی که در پروژه شادی صدر و شادی امین (پروژه جنایت بی عقوبت با تامین بودجه هلند) همکاری کردند، ولی سفت و سخت گیس خواهرانشان را بدلیل همکاری و شرکتشان در تریبونال میکشند، بدانند که شادی امین گزارش این پروژه پولسازش را به تریبونال تقدیم کرد و در واقع هر دو این پروژه ها همکاری شادیها و اخوان بود همانطور که در این پست نوشتم.

لینک زیر ویدئو جدید شادی امین در حمایت 100% ای از تریبونال است.
مصاحبه شادی امین فعال حقوق زنان
مصاحبه محمدرضا اسکندری با شادی امین، فعال حقوق زنان است که به همراه شادی صدر، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان یک تحقیق به نام "جنایت بی‌عقوبت" انجام داده اند. انها به موضوع تجاوز و آزار جنسی در زندان‌های جمهوری اسلامی در سه دهه حیات جمهوری اسلامی ایران، فرهنگ سنتی جامعه و سیاست کلی نظام حاکم پرداخته اند. آنها تلاش های رژیم برای پنهان کردن تجاوز و خشونت‌های جنسی علیه زنان را افشا نموده اند. تحقیق آنها به عنوان سند در اختیار دادگاه قرار گرفت . در حاشیه دادگاه ایران تریبونال خبرنگار کردانه مصاحبه با او انجام داده است که توجه شما را به ان جلب می کنیم.

رزا: تریبونال لندن کلا 100 هزار یورو خرج داشته. در 5 سال 20 هزار یورو جمع شد و در مرحله آخر هم گویا دولت هلند مثل همیشه سخاوتمند در حقوق بشر و عدالت برای ایران 80 هزار یورو سر کیسه را شل کرد. پول تریبونال لاهه البته احتمالا باز هم از همان جیب رفته!

البته اینکه تواب، تیرخلاص زن، استوره استقامت، زندانی سر موضعی، خانواده رنج کشیده.... در سالن صلح لاهه به صلح و آرامش رسیدند، این امید را به تماشاچیان داد که با پول بیشتر حتی حاج داوود و بقیه شکنجه گران هم احتمالا در آغوش  به جا ماندگان بخشیده میشن.
اما مرگ و قطع زندگی صدها جوان و نوجوان دهه 60 را نمیتوان فراموش کرد و مقاومت & مبارزه باز هم جایی جوانه میزنه!

رزا:در لینکهای زیر به مسئله مالی تریبونال گیر دادند.
البته لینک راه کارگر سعی داره باز فیل هوا کنه و رییس گفتگوهای زندان همایون ایوانی را اقلیتی و طرفدار توکل جا بزنه و اعلام کنه که همه اقلیتی ها در تریبونال نیستند. ولی همایون ایوانی اکثریتی (جناح چپ) بوده و اکنون همه اقلیتی ها، بدلیل پولهای هلند آلوده شده و جف پا در تریبونال، شهرزادنیوز، و بقیه جاها مواجب بگیر دولتها شدند.
-اطلاعیه از پاسخ به وابستگی حقوق دانان تریبونال ( اخوان، جان کوپر و جعفری نایس) به امکانات، نهادها و سیاست های دولت امپریالیستی پاسخ نداده و سکوت اختیار کرده است.
-اطلاعیه همچنین درباره عدم همکاری بخشی از شناخته شده ترین زندانیان سیاسی رژیم جمهوری اسلامی با تریبونال لندن سکوت می کند. از جمله دلائل عدم همکاری همایون ایوانی از فعالین سابق سازمان اقلیت در۳۱ ژانویه ۲۰۱۰  به صورت علنی منتشر شده است. بنابراین این سازمان و طرفداران ایران تریبونال نمی توانند ادعا کنند این انتقادات فقط در جریان برگزاری تریبونال لندن توسط سازمان راه کارگر، مطرح شده است
رزا: لینک مستعفیون تریبونال در نروژ البته سوالات زیادی را پاسخ داده و مختصر و مفید است.
برای خواندن کل مطلب در منبع روی تیتر آن کلیک کنیم

دو گزارش از کارزار «ایران تریبونال» سردبیری سایت راه کارگرکشتار شصت و هفتVOA
در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.
برای خواندن قسمتهای بو دار اطلاعیه ها اینجا را کلیک کنیم.


گزارشها و ارقام بالا به ما چه می گویند!؟
۱ـ کل مبلغ جمع آوری شده از ابتدای تشکیل ایران تریبونال تا پایان سال ۲۰۱۱ مبلغی حدود ۲۰ هزار یورو.
۲ـ کل مبلغ مورد نیاز برای برگزاری دادگاه اول ۸۰ هزار یورو, جمع کل این دو مورد ۱۰۰ هزار یورو.
۳- آقای جان کوپر وجفری نایس حاضر به ارسال نامه با امضای خود برای شخصیتهای حقوقی را منوط و مشروط به واریز ۸۰ هزار یورو به حساب کارزار میدانند.
۴ـ  در حالیکه  کارزار با کسری مبلغ ۸۰ هزار یورو مواجه بود و می بایست این مبلغ را در فرصت کوتاه یکماهه تامین می نمود.

ما از آنهایی که در خانه های علنی در اروپا نشسته اند و ماشین حساب هم دارند می خواهیم که به ما بگویند این " امپریالیستهای" کار درست از طریق نهاد و مراکز خود این رقم کسری را تامین میکنند ؟ یا اینکه دستگاه چاپ اسکناس در اختیار کارزار است؟ یا اینکه مسایل پشت پرده ای وجود دارد که بنا نیست افشا شود؟

ا ز همان ابتدای شروع کار ایران تریبونال در سال ۲۰۰۷، پروژه امپریالیستی "شهرزاد نیوز"(۱) متعلق به سازمان فدائیان اقلیت در سال ۲۰۰۶ با گرفتن کمک مالی از دولت امپریالیسم هلند تاسیس شد، و در پشت پرده ایران تریبونال بطور نامرعی به صحنه سازی های سیاسی، خبری و حمایت های مالی پرداخت.
به نظر میرسد واریز کمک های مالی به حساب های بانکی کارزار که در دست هواداران سازمان اقلیت که مسئولین اصلی ایران تریبونال می باشد، از طرف پروژه ی امپریالیستی "شهرزاد نیوز"، همانند کاتالیزور قوت دهنده ای عمل نموده، که به موجب آن کارزار توانسته است بدون دغدغه مسائل مالی اش را به پیش برد. 

تامین مالی و بودجه ایران تریبونال
تلاش و سعی ما براین است که بر اساس اسناد گزارش مجمع عمومی، شواهد فعالیت گروهای کشوری و کمیته مالی ایران تریبونال حقایقی را از اعماق تو در تو و بسته کارزار بیرون بکشیم و به قضاوت افکارعمومی بگذاریم.
۱- همانطوری که همگان مطلع هستند در اساسنامه سازمان فدائیان اقلیت استفاده از مراکز مالی امپریالیستی امری پذیرفتنی و قابل قبول است.
۲- شهرزاد نیوز و رادیو زمانه ,پروژه هایی هستند که از منابع  امپریالیستی تغذیه مالی می شوند. اختصاص بودجه ۹ میلیون یورویی از طرف وزارت خارجه و کشورهلند به این پروژه به صراحت اعلام شده است.(۱)
 مسئول سایت شهرزاد نیوز خانم مینا سعدادی از افراد رده بالای سازمان اقلیت بوده که با این پروژه همکاری تنگاتنگ و نزدیک دارد. تعدادی از اعضای اقلیت با این سایت همکاری و حقوق دریافت میکنند، اگر کسی به این سایت مراجعه کند در بخش " درباره ما" هیچ مطلب و توضیحی داده نشده است، این سایت یکی از پوشش دهندگان خبری دادگاه لندن بود!!!.
 

دو گزارش از کارزار «ایران تریبونال»

سردبیری سایت راه کارگر


ایران تریبونال بر اساس گزارشات داخلی در طی پنج سال حدود ۲۰ هزار یورو پول جمع آوری کرده است در حالی که برای برگزاری مرحله اول کارزار در لندن  نیاز به صدهزار یورو داشته است. گزارش می گوید:"اگر کل کمک مالی ۱۰۵۲۰۰ یورو (یکصد و پنچ هزار و دویست یورو) را در نظر بگیریم با توجه به گزارش مالی داخلی دسامبر ۲۰۱۱ که اعلام کرده بود در صندوق ایران تریبونال  فقط بیست هزار یورو(۲۰۰۰۰) موجود بوده ، به این ترتیب روشن است که از ژانویه ۲۰۱۲ تا قبل از تشکیل دادگاه لندن در ژوئن ۲۰۱۲ ما با سیر کمک مالی غیر واقعی به رقم ۸۵۲۰۰ یورو(هشتاد و پنچ هزار و دویست  یورو) روبرو می باشیم". اطلاعیه شماره سه کمیته کاری نروژ ایران تریبونال( مستعفی) در ادامه، استدلال می کند که چرا این نوع بیلان دهی غیرواقعی است:" چرا غیر واقعی؟  بخاطر آنکه می دانیم که به مدت پنج سال از ابتدای تشکیل ایران تریبونال فقط بیست هزار یورو(۲۰۰۰۰) به این نهاد کمک مالی شده است، چگونه است که به فاصله ۶ماه (از ژانویه  تا ژوئن ۲۰۱۲) ناگهان مبلغ( ۸۵۲۰۰)  هشتاد و پنج هزار و دویست یورو  به این نهاد کمک شده است؟"(۱۰)اما سروکله این هشتاد هزار یورو به طور معجزه آسائی از منابع غیبی پیدا شده و به این ترتیب مشکل مالی برگزاری مرحله اول تریبونال در لندن برطرف می شود.
اطلاعیه شماره سه کمیته کاری نروژ ایران تریبونال تردیدی باقی نمی گذارد که تامین منابع مالی ایران تریبونال دارای ابهام اساسی است. علیرغم درخواست های مکرر فعالان داخلی ایران تریبونال، در طی پنج سال گذشته، مسئولین و از جمله بابک عماد - که در عین حال مسئول مالی ایران تریبونال نیز بوده است-  از دادن گزارش مالی طفره رفته و ناگهان پس از انتقادهای وارده به ایران تریبونال در مورد منابع مالی آن بیلانی را سرهم کرده اند که از نظرفعالان  کمیته کاری نروژ ایران تریبونال حساب سازی شده است.

.هیچ نظری موجود نیست: