۱۰ آذر، ۱۳۹۱

خطر دیپورت دو تن از اشغال کنندگان سفارت رژیم اسلامی در برلین، حمید و امید جدی است.

خطردیپورت دو تن از اشغال کنندگان سفارت رژیم اسلامی در برلین+
گزارش پلیس برلین از اشغال لانه جاسوسی ایران در برلین + بیانیه اشغال کنندگان
پ.ن.: گویا دو تن از رفقای زندانی فعلا آزاد هستند ولی احتمال محاکمه تمام اشغالکنندگان سفارت رژیم در برلین کماکان وجود دارد و مطمعنا در صورت نیاز به کمک، در این رابطه بموقع خبر رسانی میکنیم. با تشکر از ایمیلها و توجه تان

ابتدا اسم این دو نفر:
طبق آخرین خبر رسیده متأسفانه دو تن از یارانمان با نامها حمید و امید همچنان در بازداشت به سر می برند و به گفته وکیل در معرض خطر زندان دیپورت هستند(آبشیبونگ هفت)

گزارش پلیس: رزا: مونیتورینگ ! گزارش زیر از وبلاگ پلیس آلمان توسط من با عجله ترجمه شده است . رفقای دستگیر شده ایرانی با خطر بازگشت اجباری به ایران روبرو هستند. در گزارش پلیس آلمان اطلاعی از محل زندان آنان نیست.
گزارش پلیس آلمان از اشغال سفارت ایران در برلین: حدود 30 نفر با صورتهای پوشیده حدود بعد از ساعت 2 بعد از ظهر با کمک نبردبان ازبالای میله ها  و سیم خاردار به داخل محوطه سفارت جمهوری اسلامی ایران وارد شدند.
در محوطه سفارت پرچم ملی ایران را پایین کشیده و سوزاندند. با پرتاب بمب رنگی، دیوارهای خارجی سفارت را و با سنگ به در ورودی ساختمان خسارت وارد کرده و به خراب کردن دستگاه زنگ در ورودی سفارت و شکاندن چراغ های محوطه اقدام کردند. آنها اما وارد داخل ساختمان سفارت نشدند. طبق اولین اطلاعات، منظور آنها از این اکسیون علیه شرایط موجود در کشور ایران و همچنین اعتراض به پروسه اقامتشان وشرایط پناهجویی شان در آلمان بوده است.
 بعد از 4 دقیقه خرابکاری آنها محوطه سفارت را ترک کرده و بطرف خیابان دریگالزکی متواری شدند.
پلیسهای محافظ محل ساختمان سفارت که مشاهده گر بودند فورا خواهان نیروی کمکی شدند. و در حین اقدام به دستگیری  توسط خرابکاران بشدت هل داده شده و تهدید شدند!
زمان کوتاهی پس از رسیدن نیروی کمکی پلیس، پلیس فقط توانستند 12 نفر را چک کنند.از این 12 نفر، دو نفر از رسانه ها بودند که همراه خرابکاران بطرف سفارت رفته تا از تمام اکسیون فیلم تهیه کنند. آنها پس از مشاهده و نوشتن اسم و رسمشان توسط ما همانجا آزاد شدند. بقیه افراد 7 ایرانی و 3 حامی آلمانی آنها  به پایگاه پلیس برای اطلاعات بیشتر برده شدند. در آنجا مشخص شد که دو ایرانی دستگیر شده بدون اجازه گرفتن محل اقامت خود را ترک کرده اند.
(رزا: پناهجویان برای خروج از محل اقامت خود در آلمان مجبورند اجازه بگیرند) به همین دلیل این دو ایرانی به زندان دیپورت (رزا: زندانی که در آنجا پناهجویان به کشورشان اجبارا بازگشت داده میشوند) منتقل شدند.
آنهای دیگر ((5ایرانی و سه آلمانی) آزاد شدند. در همان شب دستگیری آنها راهپیمایی برای آزادیشان انجام شد که 120 نفر در آن شرکت کردند....حدود ساعت 24 شب، این راهپیمایی پایان یافت. در حین آن (رزا: راهپیمایی اعتراض به دستگیری افراد ) پلیس اقدام به بازجویی مدارک  2 نفر کرد که صورت خود را پوشانده بودند.

 نظر به اینکه طی‌ ۲ روز گذشته مطالب مختلف و متناقضی نسبت به اقدام انجام شده از سوی جمعی از کنشگران سیاسی ضّد رژیم فاشیستی،اسلامی ایران مبنی بر اینکه این آکسیون سیاسی توسط اعضا سازمان مجاهدین خلق و یا عناصر وابسته به اسرائیل انجام شده لازم است که نظر رسمی‌ افراد عمل کننده در این آکسیون به نظر عموم برسد:
ما جمعی‌ از کنشگران و مخالفین سیاسی رژیم جمهوری اسلامی ایران که به دلیل فعالیت‌های سیاسی و مشکلات به وجود آماده برایمان مجبور به ترک ایران شدیم؛ در خارج از ایران نیز به جای اینکه راه عافیت طلبی و گوشه‌ نیشینی و مشاهده سرکوب ها، اعدام ها، زندانیان سیاسی،و قتلهای زیر شکنجه را ببینیم و به جای اقدام به عملی‌ مستقیم به محکوم کردن بدون تحرک این جنایات رژیم ایران بنشینیم ،در شرایط حاضر و پس از بیش از یک ماه که از اعتصاب غذا نسرین ستوده می‌گذرد و خطر مرگ تهدیدش می‌کند، و در مقابل نیروهای سیاسی، در فضای مجازی به اشتراک گذاشتن عکس او اقدام میکنند و مجامع حقوق بشری نیز فقط بلد هستند محکوم بکنند، لازم دیدیم که در عکس عمل به قتل فعالین سیاسی در زندان و زیر شکنجه،و در حمایت آشکار و همبستگی‌ پراتیک با اعتصاب غذا نسرین ستوده همچنین، مطالبه آزادی هرچه سریع تر زندانیان سیاسی این آکسیون را عملیاتی‌ کنیم تا در داخل ایران نیز مردم بداند که نیروهای هستند که غیر از پشت فیس بوک نشستن انجام دادن را نیز بلد هستند.
 در همین جا اعلام می‌کنیم ما گروهی از کنشگران سیاسی هستیم که هیچ وابستگی به سازمان مجاهدین خلق و رژیم اسرائیل نداریم. محمد کلالی- آرش دوست حسین

معترضین خواستار آزادی هرچه سریعتر زندانیان سیاسی
این معترضین به هیچ گروه، حزب و سازمانی وابستگی نداشته و این عملیات برخاسته از اندیشه مستقل سیاسی این فعالین می باشدبعد از ظهر چهارشنبه 28 نوامبر 2012 در ساعت 2 بعد از ظهر ما تعدادی از فعالین سیاسی به منظور حمایت از زندانیان سیاسی و انزجار از عملکرد جنایتکارانه رژیم جمهوری اسلامی در برخورد با دگراندیشان و مخالفان خود به سفارت این رژیم، به عنوان نماد حکومت ایران در کشور آلمان، وارد شده و با پایین کشیدن پرچم رسمی این رژیم، هویت آن را مورد حمله قرار دادیم و خواستار آزادی هرچه سریعتر زندانیان سیاسی در بند و بار دیگر توجه جامعه جهانی به فجایعی که هرروزه در زندان های جمهوری اسلامی اتفاق می افتد جلب کنیمدر ماههای اخیر شاهد دور جدیدی از سرکوبهای نظام جمهوری اسلامی با اعمال فشارهای فزاینده بر زندانیان سیاسی هستیم به طوری که امروز در 44 امین روز از اعتصاب غذای نسرین ستوده، افزایش فشار بر زندانیان زن سیاسی، مرگ دو وبلاگنویس با نامهای جمیل زویدی و ستار بهشتی در اثر شکنجه در زندان های رژیم و همچنین بیش از 100 اعدام تنها در یک ماه گذشته موجب انزجار بیش از پیش مخالفین حکومت از این رژیم شده استدر جریان این حرکت، پس از وارد شدن به محوطه سفارت ایران با برافراشتن پرچمی با نمادهای جهان آزاد و برابری زن و مرد، و پایین کشیدن پرچم جمهوری اسلامی و به آتش کشیدن آن اقدام به سردادن شعار هایی همچون "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و " مرگ بر جمهوری اسلامی" و پرتاب گلوله های حاوی رنگ سبز به سمت ساختمان سفارت کردند که در ادامه آن خروج معترضین و حضور پلیس موجب دستگیری 11 نفر از این فعالین توسط پلیس آلمان شد که در روز پنجشنبه تمامی معترضین موقتا آزاد گشتندبازتاب گسترده این حرکت در رسانه ها موجب عکس العمل وزیر امور خارجه آلمان به عنوان سخنگوی دولت در امور خارج از کشور شد که علی رغم اطلاع از جنایات این حکومت در موضعی جانبدارانه و کاملا متضاد پس از این حرکت ضمن عذرخواهی از دولت ایران مراتب شرمساری خود را به همتای ایرانی خود اعلام کرد. این در حالی است که دولت آلمان هفته گذشته با تشدید تحریم ها علیه ایران خواستار فشار بیشتر بر دولت ایران شده بود.
 فعالین سیاسی شرکت کننده در اکسیون ورود به سفارت ایران در برلین
عکس ها و ویدئو آکسیون اعتراضی در سفارت برلین و آخرین گزارش از دستگیر شده گان
مطالب مرتبط:
روز چهارشنبه هشتم آذرماه گروهی از پناهجویان ایرانی به‌همراه چند نفر از فعالان سياسی آلمانی حدود ساعت پنج بعد از ظهر به وقت محلی، در اعتراض به وضعیت نسرین ستوده، وکيل و فعال حقوق بشری که بيش از ۴٢ روز است در زندان اوين دست به اعتصاب غذا زده است؛ وارد سفارت ایران در برلین شدند.
بالا بردن پرچمی که برابری مرد و زن و ایجاد جهانی آزاد برای مرد و زن بجای پرچم رژیم.
این شعاری بود که ما روی پرچم مان نوشته بودیم و این را بالا بردیم.

گفتگویی با محمد کلالی یکی از کسانی که به سفارت ایران در برلین حمله کرده است.BBC
حمله به سفارت ایران در برلین و دروغ گویی های اقای سفیر!
سفارت ایران در برلین در اعتراض به سیاست های سرکوبگرانه حکومت ایران امروز اشغال شد
امروز در یک اقدام برنامه ریزی شده گروهی از پناهجویان سیاسی مخالف رژیم جمهوری اسلامی به همراه فعالین سیاسی آلمانی‌ در اقدامی متهورانه سفارت رژیم را در برلین به تصرف خود در آوردند و نزدیک به ۱ ساعت در محل باقی‌ ماندند .
فیلم های اشغال سفارت رژیم اسلامی ایران در برلین
از نوچه‌های رژیم آخوندی بیشتر انتظار نیست!

ویدنو 2 حمله به سفارت ایران در برلین۸ آذر.۱۳۹۱
حمله به سفارت رژیم در برلین ۸ آذر.۱۳۹۱

۲ نظر:

ناشناس گفت...

are rosa jan bayet skot nekerd. men be hemeye an ensan ha dorod mifresteam. bar diger ez temami kesani ke sokot kerdand az lam ta kam xefe xon gerfefdand mixam az in ezizan defa koneand chera ke ferda shayet dar xane shoma ha ra xahed zed. der soret sokot hetman ba in
diport moafeg hestid. chera ke in ezizan az an ha nisteand. roza jan memnon az vezife sangin to. dorod be sheref to. mesoud

Rosa گفت...

سلام مسعود جان
خبر رسانی حداقل است. کار اصلی را جوانان خودشان انجام دادند. امید که بشه در مرحله اصلی کمکی باشم.
از اعلام همبستگی تان ممنونم. راستش رسانه های دولتی اپوزیسیون ترجیحا با بی تفاوتی و برخا انعکاس نظرات دولتی آلمان و حتی درج موضع گیری رژیم، جدا آبرو بردند.
اما راستش مهم داشتن پایگاه در کشور میزبان است که خبر وسیعا به آلمانی پخش شده.
راستی با دیدن دوباره فیلم دیشب، گفتم عجب خلاف کارانی! در ساختمان را قفل زده بودند که کسی از پشت رویشان نپرد.
فکرم به اینجا نرسید!
پایدار باشید.