۲۳ خرداد، ۱۳۹۳

سپاه قدس ایران وارد عراق شده است + فیلم +اخبار جدید


رزا: نظامیان ایران وارد عراق شده اند؟
ارتش عراق 300 تا 500 هزار نفر، نیروهای داعش (اسلامگرایان مهاجم) 10 تا 15 هزار نفر!
آنها (داعش «دولت اسلامی عراق و شام») با کدام چراغ سبز از سوریه وارد عراق شده اند؟ 
نظامیان ایران با کدام مجوز وارد عراق شده اند؟
به نظرم این سوال اصلی است! 
چه کسانی از جنگ داخلی سود میبرند؟ شرکت در این جنگ هیچ سودی برای مردم ایران/عراق  ندارد...
 جنگ شیعه و سنی! جنگ ما نیست...زنده باد دوستی بین ملتها.... جنگ را متوقف کنید! فروش سلاح را متوقف کنیم!  
به مبارزین طرفدار صلح بپیوندیم....

برای خواندن و دیدن فیلمهای خبری در منبع روی تیتر مطالب کلیک کنیم.
وال استریت ژورنال در گزارشی از اعزام گردان‌هایی از نیروی سپاه قدس، واحد برون‌مرزی سپاه پاسداران به عراق خبر داد. بر اساس این گزارش قرار است که نیروهای ایرانی از شهرهای کربلا و نجف در برابر داعش دفاع کنند.
جمعه 15 شعبان 1435هـ - 13 ژوئن 2014
گزارشگر العربیه در عراق روز جمعه ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ خبر داد که گروه تروریستی «داعش» و برخی از نیروهای اسلامگرا ، شهر جلولاء در استان دیاله عراق را به کنترل خود درآورده اند. این در حالی است که نیروهای پیشمرگه کردستان عراق، پیشروی خود در شهر سعیدیه این استان را گسترش دادند.
استان دیاله در شرق عراق یکی از استان های هم مرز با ایران است.
بر اساس این گزارش نیروهای داعش نه تنها در استان های شمالی عراق حضور پیدا کرده اند بلکه هم اکنون خطر حمله این گروه به بغداد نیز پیش بینی می شود. دولت بغداد امروز جمعه نیروهایی ویژه ای را برای حمایت از پایتخت عراق، به حالت آماده باش درآورده است. منابع امنیتی می گویند ورود داعش به شهر جلولاء هنگامی اتفاق افتاد که نیروهای امنیتی عراق مواضع خود در این شهر را ترک کردند. نیروهای پیشمرگه کردستان عراق شماری از افراد خود را برای حفاظت از دفاتر احزاب کردستان در شهر جلولاء در استان دیاله فرستاده است.
پیشروی داعش در منطقه جلولاء آنها را در ۶۵ کیلومتری شمال شرق بغداد قرار داده است نزدیک شدن این گروه به شهر بغداد ، مردم پایتخت عراق را به شدت نگران کرده است.
با گسترش درگیرها و نزدیک شدن داعش به پایتخت عراق، یک شرکت آمریکایی در این کشور کارکنان خود در شهر «بلد» را به بغداد منتقل کرده است.
شهر جلولاء از جمله شهرهای مورد مناقشه میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان است چرا که در این شهر قوميت های مختلف از جمله عرب ها، کردها و ترکمن ها سکونت دارند.
در این میان مجاهدین در سایت های خود نیروهای شورشی را رسما عشایر انقلابی می خوانند که بر علیه دولت مالکی بپا خاسته اند و تصرف شهر موصل و پیشروی آنها به سمت بغداد را پیروزی انقلابیون بر نیروهای مالکی اعلام میکنند.
سایت «فرهنگ نیوز»‌ نزدیک به سپاه پاسداران ایران، تصویری از ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را به همراه قاسم الاعرجی از نمایندگان شیعه پارلمان عراق منتشر کرده است. شایان ذکر است که سلیمانی هم اکنون در عراق حضور دارد. اطلاعات موثق از عراق حاکی از آن است که قاسم سلیمانی فرمانده لشکری است که ده‌ها گردان از گروه‌های شبه نظامی را تشکیل داده تا در کنار ارتش عراق و ارتش سوریه برای محافظت از پروژه هلال شیعی می‌جنگند؛ هلالی که از ایران آغاز می‌شود و با عبور از عراق و سوریه، به مرزهای دریای مدیترانه می‌رسد. از مهمترین گروه‌های شبه نظامی که از شاخه‌های سپاه قدس در منطقه به شمار می‌آیند، «گردان ذوالفقار، ابو الفضل العباس، عصائب اهل حق، حزب الله عراق، جیش المهدی، جیش المختار، گردان‌های روز موعود، ارتش امام مهدی عراقی، گردان عمار بن یاسر عراقی و گردان المحمد عراقی» هستند. شایان ذکر است که نیروهای همه این گردان‌ها در ایران یا عراق زیر نظر مستقیم فرماندهی سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، آموزش دیده‌اند.

درگیری میان داعش و ارتش عراق در ۶۰ کیلومتری بغداد
به گزارش دویچه وله، خبرگزاری " السومریه" اخباری حاکی از پیشروی نیروهای داعش تا ۶۰ کیلومتری شمال بغداد را منتشر کرده است که در آن گروهی کشته شده‌اند. بر اساس همین گزارش، در درگیری‌هایی که امروز پنج‌شنبه ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) در بعقوبه واقع در استان دیاله میان داعش و ارتش رخ داده است ۵۰ نفر کشته شده‌اند. به گفته یکی از مقام‌های بلندپایه امنیتی عراق، جنگجویان داعش پس از این درگیری عقب‌نشینی کرده‌اند.
به گفته او نیروهای بازمانده داعش اجساد کشته‌های خود را جا گذاشته و به سوی استان صلاح‌الدین فرار کرده‌اند. ارتش عراق نیز موفق شده در بعقوبه یک سد دفاعی ایجاد کند که از سوی نیروهای محلی حمایت می‌شود. استان صلاح‌الدین در شمال غربی عراق از دیروز در کنترل داعش است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای کربلایی گفته است، شهروندانی که می‌توانند سلاح به دست گیرند باید با پیوستن به نیروهای امنیتی و نظامی عراق، با گروه های تروریستی بجنگند.
در طول شب گذشته این گروه اسلام گرا کنترل دو شهر سعدیه و جلولا در استان دیاله در شرق عراق را بدست گرفتند. در ادامه پیشروی شبه نظامیان سنی داعش، روز جمعه این پیکارجویان در سه محور به سمت بغداد پیشروی کرده اند. گفته می شود که آنها اکنون در ۱۰۰ کیلومتری بغداد هستند. این گروه رادیکال اسلامی از استان الانبار درغرب، از صلاح الدین در شمال و استان دیاله در شرق در حال پیشروی هستند. آنها که در روزهای گذشته کنترل موصل دومین شهر بزرگ عراق و تکریت را در دست گرفته اند، امروز به سمت شرق عراق و نزدیکی مرزهای ایران پیشروی کرده اند. مواجه نیروهای ارتش عراق و پیکارجویان داعش صبح جمعه در استان دیاله رخ داده است. آنها به دنبال اشغال یعقوبیه هستند که تا بغداد تنها ۶۰ کیلومتر فاصله دارد.
* در بغداد جمعیت در برابر مرکز اصلی جذب نیروی ارتش جمع شده و برای خدمت نظامی داوطلب شده‌اند. طبق گزارش‌ها، جمعیت شعارهایی علیه داعش سر داده.
* داعش برای مناطقی که در تحت کنترل دارد از جمله موصل و مناطق همجواردستورالعمل‌هایی صادر کرده است. داعش در بیانیه خود دستور می‌دهد که ساکنان مسلمان مناطق باید روزانه با حضور در مساجد، پنج مرتبه نماز بخوانند. نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات نیز قدغن اعلام شده است.به پلیس و سربازان گفته شده توبه کنند و در غیر این صورت کشته خواهند شد. به زنان نیز گفته شده که تنها در صورت نیاز از خانه خارج شوند و لباس مناسبی بر تن کنند.
* رویترز به نقل از پلیس و یک مهندس در بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در شهر بیجی گزارش داده که جنگجویان داعش این پالایشگاه را محاصره کرده‌اند. شهر بیجی در شمال عراق واقع شده.
جمعیتی که خود را تحت نام «دولت اسلامی عراق و شام» معرفی کرده، به انجام خشونتهای افراطی مشهوراست و اعلام کرده که می خواهد یک حکومت اسلامی را در عراق و شرق مدیترانه ایجاد کند. منظور از عراق، کشور عراق کنونی است و منظور از شرق مدیترانه و شام نیز کشورهای سوریه، اردن، لبنان، فلسطین و بخشی از صحرای سیناست. این گروه سعی دارد نسخه ای کاملا سختگیرانه از قوانین اسلامی را در مناطق تحت کنترل خود پیاده کند.
ابوبکر البغدادی رهبر این گروه، از تروریستهای سابق القاعده و یکی از ۱۰ تروریست بسیار خطرناک جهان است که در مقابل مخالفانش بسیار بی رحم است. او در سال ۱۹۷۱ میلادی در شهر سامرای عراق به دنیا آمده و ادعا می کند که از نوادگان مستقیم محمد، پیامبر اسلام است.
به گفته وب سایتهای متعلق به جهادی ها، او دارای دکترای مطالعات اسلامی از دانشگاه بغداد است و پس از سالها مبارزه به همراه گروه های متحد با القاعده، در نهایت در سال ۲۰۱۰ میلادی به ریاست گروه «دولت اسلامی عراق و شام» رسیده است.
این گروه منطقه نفتی «دیر الزور» را در سوریه به کنترل خود در آورده و اکنون با تسخیر موصل، توانسته به ثبیت دستاوردهای جنگی خود بپردازد.
آنها همچنین ۴۲۵ میلیون دلار موجود در بانک مرکزی موصل را نیز تصاحب کرده اند و اکنون در صدد کنترل بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در جنوب موصل هستند.
حکومت بشار اسد در سوریه به دلایل تاکتیکی به این گروه اجازه داده بود که فعالیت بپردازند و حکومت عراق نیز که اکثریت آن را شیعه ها تشکیل می دهند قادر به متوقف کردن این گروه نیستند. اختلاف مزمن اقلیتهای سنی مذهب عراق با دولت شیعه این کشور نیز زمینه را برای پیوستن اهل سنت، حتی از طرفداران حکومت بعثی صدام حسین به عملیات وسیع داعش علیه حکومت عراق هموار می کند.
دولت عراق روز چهارشنبه از آمریکا خواسته بود مواضع داعش در موصل رابمباران هوایی کند، اما ایالات متحده این تقاضا را رد کرد. بریتانیا و ناتو نیز اعلام کرده‌اند که در عراق دخالت نظامی نخواهند کرد.
«دولت اسلامی عراق و شام» که یک گروه اسلامی سنی است، در آغاز هفته شهر بزرگ موصل واقع در شمال عراق را تصرف کرد. نیم میلیون نفر از سکنه موصل این شهر را از ترس جان ترک کرده‌اند. همچنین بخش‌های بزرگی از استان‌های نینوا، انبار و صلاح‌الدین تحت کنترل نیروهای داعش قرار دارند. از آن زمان پیکارجویان این گروه به‌سوی بغداد حرکت کرده‌اند تا حکومت شیعه مرکزی را سرنگون سازند. روز گذشته شهر نفت‌خیز کرکوک واقع در استان کرکوک توسط نیروهای پیشمرگ کُرد از کنترل داعش خارج شد. ارتش عراق کنترل کل این شهر را به نیروهای پیشمرگ واگذار کرده است.
Jihadist militants in Iraq close in on Baghdad


برای خواندن ادامه مطالب و فیلم های خبری روی اینجا کلیک کنیم.دختر صدام اعلام کرد که برای تامین خواست‌های نیروهای دولت اسلامی عراق و شام(داعش) آماده است و وی به زودی به این گروه می‌پیوندد. تا کنون زنان بعنوان جهاد نکاح به گروه های تروریستی پیوسته اند. جهاد نکاح برای ارضای غرایز جنسی تروریستها رواج داده شد.
روزنامه الحقیقه خبر داد که رغد صدام دختر دیکتاتور معدوم عراق اعلام کرد به زودی به صحرای الانبار می‌رود تا به نیروهای داعش بپیوندد.
بنابراین گزارش رغد گفت: من به زودی به نیروهای دولت اسلامی عراق و شام خواهم پیوست تا اولین زن مجاهد در داعش باشم که بتوانم خواست‌های آنها را برآورده کنم و درکنارشان با ارتش عراق بجنگم.
وی همچنین از عربستان، امارات و قطر هم به دلیل حمایت‌هایشان از داعش تشکر کرد.
رغد صدام پس از سرنگونی رژیم پدرش در عراق در سال 2003 به اردن متواری شده و از آن زمان تاکنون نتوانسته به عراق بازگردد.


فعالان اینترنتی عراقی روز گذشته ویدیویی را بر شبکه اینترنت پخش کردند که در آن نشان می دهد ماموران ویژه مالکی موسوم به "سوات" در حال سرقت و غارت خانه های مردم شهر دیالی هستند. این افراد که از نظامیان ویژه نوری مالکی نخست وزیر عراق به شمار می روند، هنگامی که مشغول دزدی و غارت خانه ها بودند، توسط نیروی های پیشمرگه کردستان عراق دستگیر شدند.
در این ویدیو یکی از افسران پیشمرگه خطاب به نیروی های دستگیر شده نوری المالکی می گوید : "شما پست ترین انسان ها هستید، تف بر شما، آیا شما خودتان را نظامیان عراقی می دانید ؟ مایه شرم و ذلت است، نظامی باید حامی مال و جان و ناموس مردم باشد. شما پست، رذل و فرومایه اید. خجالت نمی کشید؟ لعنت خدا برشما باد. "سوات" ؟ یا سارقان خانه های مردم ؟ ".
گفتنی است که "سوات" نام نیروهای ویژه نوری مالکی است که از نظر فکری و عقیدتی کاملا به جناح سیاسی وی وابسته هستند.

به گزارش منابع امنیتی کردستان عراق، نیروهای پیشمرگه کردستان عراق روز گذشته توانستند جلوی پیشروی "داعش" به داخل شهر کرکوک واقع در شمال عراق را بگیرند.


فیلمی ویدیویی منتشر شده که آزاد سازی هزاران نفر که در شهر تکریت عراق توسط گروه داعش دستگیر شده بودند، نشان می‌دهند.
این افراد که برپایه ویدیو، سربازان ارتش عراق هستند، در پایگاه نظامی اسپایکر نگهداری می‌شدند اما پس از آن شبه نظامیان اسلامگرا این سربازان را آزاد کردند.
سربازان دستگیر شده با شبه نظامیان به توافق رسیدند که اسلحه خود را زمین بگذارند.
پیش از این خبرنگار «العربیه الحدث» از وجود اطلاعاتی گزارش داده بود که نیروهای امنیتی دستگیر شده توسط شبه نظامی مسلح و گروه داعش در تکریت، به زندان‌های شهر انتقال داده می‌شوند

۴ نظر:

ناشناس گفت...

پیشروی های نظامی داعش چه پیامدی خواهد داشت؟
1- کشتار و آوارگی هر چه بیشتر مردم عادی و حذف یک به یک مظاهر مدنیت در زندگی آنان
2- تقویت احتمال حضور نظامی ایران و آمریکا در عراق
3- با موفقیت های احتمالی که نیروهای نظامی حکومت اقلیم کردستان عراق در برخورد با داعش خواهند داشت ، بی شک یکی از پیامدها تقویت موقعیت آنها در جغرافیای سیاسی عراق خواهد بود.
4- شکست داعش و برگشت مردم زخم خورده و مصیبت دیده به خانه های شان در حالی که خود را مدیون سه نیروی یاد شده می دانند، کشتار جنگجویان داعش پس از آن که منابع مالی حاصل از غارت به اندوخته ی دلارهای نفتی در جیب سران شان اضافه شد و ادامه ی حیات زیرزمینی آنها بیخ گوش دولت و مردم خاورمیانه تا با تغذیه از دو منبع بی پایان حماقت بشر و دلارهای دولت های فاسد و جنایتکاری که منافع شان را در تداوم این ناامنی می بینند، به زندگی نکبت بارشان ادامه دهند.
در این جهنمی که پول و اسلحه حرف اول و آخر را می زنند، در چنین وضعی که همدلی و همیاری انسانی و صلح و امنیت در حداقلی ترین وضعیت ممکن به سر می برند و احتمال بروز یک واکنش قوی مستقل و مردمی در داخل عراق با رویکرد دموکراتیک در برابر هر دو طرف باطل این جنگ به دلیل هجوم بی امان پول و اسلحه ی خارجی و جنبیدن عقب مانده ترین تعصب های مذهبی و قومی داخلی، تقریبن غیرممکن به نظر می رسد تنها می توان به یک چیز دلخوش بود:
به میدان آمدن فعالان و جنبش های اجتماعی معترض در سایر کشورهای جهان مخصوصن در اروپا و آمریکا و خاورمیانه و صرف نیرو برای مجبور کردن دولت های خود برای کمتر زیانبار کردن دخالت شان در عراق و اعتراض علیه جنگ و تروریسم دولتی و اسلامی هر دو و سازماندهی گروههای مردمی برای تضمین ادامه ی فشار بر دولت ها تا پایان جنگ و برگشت به وضعیت عادی که شرایط ظهور و بروز حیات مدنی را در عراق بلازده فراهم کند.

ناشناس گفت...

یادداشت کامنت قبل را دو روز پیش نوشتم و همینطور در جواب سوال یک دوست که تقریبن همین سوالات رزا را مطرح کرده بوداضافه کردم:

ببینید ارتشی که به این راحتی تن به شکست می دهد نشان می دهد که فاقد پایگاه مردمی است. دولت عراق در این شهرها فاقد پایگاه و پشتیبانی مردم است.دولتی که از دل تقسیم بندی ها و خط کشی های قومی و مذهبی برآمده باشد لاجرم دولتی فراگیر و با مشروعیت حتا حداقلی و سراسری نخواهد بود.
این ناامنی ها به سود جریانات افراطی از همه ی طرف هاست.شیعیان افراطی، سنی های افراطی، ناسیونالیست های عرب و کرد، جناح های جنگ طلب در دولت های آمریکا و اروپایی و دولت هایی مثل عربستان و ترکیه و اسراییل است. و به ضرر کسانی که فضا را به شکلی می خواهند که در آن مردم با طرح مطالبات مدنی و سازماندهی برای به دست آوردن شان در ساختن کشوری آزاد و برابر و مترقی برای خود سهیم باشند.
تجربه ی عراق نتیجه ی شوم دخالت نظامی خارجی برای سرنگونی دیکتاتوری داخلی است.

Rosa گفت...

mer30

بین نور و سایه

http://www.peykarandeesh.org/zapatists/872-luz-y-la-sombra.html


و ما انتخاب کردیم.
و به جای آن که خودمان را وقف آموزش چریک، سرباز و دار و دسته نظامی کنیم، مروج آموزش و پرورش و بهداشت تربیت کردیم، و پی خودمختاری ای ریخته شد که امروزه باعث تعجب جهان است.
به جای بنای پادگان، بهتر کردن سلاح، ساختن دیوار و خندق، مدرسه به پا شد، بیمارستان و مراکز درمانی ساخته شد، شرایط زندگی مان را بهتر کردیم.
به جای مبارزه برای اشغالِ مکانی در پارتنونِ مردگانِ مجردی از پایینی ها، زندگی را برگزیدیم.
این کارها را در میانه جنگی خاموش انجام دادیم، اگر چه به خاطر خاموش بودن اش کمتر مرگ آور نبود.
چرا، رفقا، شعار «شما تنها نیستند» سردادن یک چیز است، و ایستادن تنها با پیکرهای انسانی در مقابل ستون های مسلح نیروهای فدرال یک چیز دیگر، مانند آنچه که در بلندی های چیاپاس اتفاق افتاد. تازه اگر بخت با شما یار باشد شاید کسی از این امر با خبر شود، و اگر کمی بیشتر خوش شانس باشید شاید آن کسی که با خبر شده خشمگین هم بشود، و اگر اقبال بلندتری هم داشته باشید شاید آن کسی که خشمگین شده، دست به عمل هم بزند.
به هر وضعی که بود زنان زاپاتیست راه را بر تانک های دشمن بستند و چون توپخانه ای در کار نبود، با جان کندن و پرتاب سنگ آن مار آهنین را به عقب نشینی واداشتند. آنها تولد و رشد گارد سفید را در منطقهء شمال چیاپاس متحمل شدند، که در آن زمان به عنوان شبه نظامیان دو باره به کار گرفته شده بودند؛ و در منطقه تسوتچوخ خشونت مداوم سازمان های دهقانی ای که گاهی حتی در اسمشان هم از «استقلال» خبری نیست؛ و در منطقه جنگل تسلتال، ترکیبی از شبه نظامیان و کنترا ها را.
……….

Rosa گفت...

کالبد شکافی ارتش آزاد سوریه
چشم انداز قیام علیه اسد

http://www.tlaxcala-int.org/article.asp?reference=9470