۲۳ خرداد، ۱۳۹۳

عراق؛ پیکارجویان داعش به ۹۰ کیلومتری بغداد رسیدند!

euronewsبر اساس آخرین گزارش ها، شبه نظامیان داعش موفق شده اند، کنترل مناطقی در شمال غرب بغداد را در اختیار گیرند. این گروه همچنین تهدید کرده اند که قصد حمله به بغداد، پایتخت عراق را دارند. همزمان نیروهای دولتی این کشور از آغاز حملات هوایی علیه مواضع پیکار جویان دولت اسلامی عراق و شام، موسوم به داعش، خبر داده اند.
این گروه افراطی در حال حاضر شهرهای موصل و تکریت را نیز در محاصره خود دارند.
تصرف موصل مهمترین پیروزی پیکارجویان به شمار می رود. ساعاتی پس از تصرف این شهر پیکارجویان با استفاده از تجهیزات و خودروهای نظامی در سراسر این شهر به شادی پرداختند. به گفته مقامات عراق، درپی سقوط موصل، تعدادی از فرماندهان ارتش نیز دستگیر شده اند. در تکریت نیز علاوه بر تصرف شهر، صدها تن از نیروهای نظامی توسط پیکارجویان گروگان گرفته شده بودند که پس از ساعاتی آزاد شدند. ویدئوهای منتشر شده از سوی شبه نظامیان نشان می دهد که شهر به شدت تخریب شده و تقریبا خالی از سکنه به نظرمی رسد. در همین حال پیش مرگ های کرد اعلام کرده اند که کنترل کامل کرکوک و مناطق جنوبی عراق را در اختیار دارند و هیچ نیروی نظامی عراق در این شهر حضور ندارد.
عراق؛ پیکارجویان داعش به ۹۰ کیلومتری بغداد رسیدند! 

رزا: فیلم هایی که تاکنون دیدم با فیلم های رسانه های دولتی بسیار فرق دارند! ارتش عراق در حال فرار از موصول و تکریت را نشان میدهند. بخصوص در تکریت (محل تولد صدام حسین) بسیاری از جوانان در حال سنگ پراکنی به ماشین های ارتشی و استقبال از داعش ی های مخوف....این استقبال مردم از داعشی ها کلن سانسور شده در رسانه های دولتی و رسمی...
کوه لباسهای نظامی وسط خیابان و ماشینهای نظامی و اسلحه و... رها شده و کلن ارتش عراق گویا اصلن مقاومتی نداشته. فقط پیشمرگهای کُرد گویا علیه اینها مقاومت کرده اند و بخصوص شهر کرکوک هنوز اشغال نشده و دست کُردها است.
استقبال مردم  از شبه نظامیان اسلامی را میشود با استقبال افغانستانی ها از القاعده و نظامی های اسلامی در افغانستان، در دوره ی اشغال نظامی ارتش سرخ شوروی ها مقایسه کرد.
البته مردم عراقی بخصوص سُنی مذهب، هنوز نمیدانند که این حمایت از اسلامیهای داعش یعنی اجرای قوانین شریعت و کلن، حکومت ارتجاعی دیگر...
در هیچ فیلمی حضور زنان نیست!
زنان بخوبی میدانند در شرایط جنگ اولین قربانیان از هر دو طرف هستند. بسیاری از خانواده ها در حال فرار به اقلیم کُردستان هستند. حدود یک میلیون مردم در حال فرار از دست شبهه نظامیان هستند. در زیر چند فیلم از حضور اسلامی ها از طرف خود شبه نظامی های داعش گذاشتم و استقبال مردم از آنها! همچنین چند فیلم هم از رسانه های دولتی.
انفعال موضع حکومتی امریکایی ها و بقیه در مورد این حمله (اوباما مخالف فرستادن نظامی های امریکایی است) لحن محترمانه ی یونیوز "پیکار جویان داعش" بخوبی نشان میده که قرار است حکومت شیعه ای مالکی سقوط کنه... انصراف ارتش عراق از جنگیدن و بجا گذاری ماشین آلات زرهی بدون نابودی آنها، نشان میده که بسیاری از فرماندهان ارتش از سقوط مالکی چندان ناراضی نیستند. مالکی با فراخواندن مجلس عراق برای اعلام شرایط فوق العاده هم موفقیتی نداشت (دوسوم نماینده ها در مجلس حاضر نشدند) گویا توافق قبایل عراقی و ساخت و پاختهای جهانی بر سرنگونی دولت شیعه ی مالکی است. مالکی البته اعلام حمایت از رژیم ایران را دارد. اما بدون حمایت مردم در عراق، اینهمه به دردش نمیخوره. پس احتمال زیاد: گود بای مالکی!
و برای مردم عراق تنها می ماند فرار! حفظ زندگی کودکان، فرار از جنگ...
فیلم ها:

Radical Raid: Iraqi troops, civilians flee as militants take control of cities
Islamic State ISIS War Taking Over City Tikrit RAW Video 2014 HD Video
Islamic State Of Iraq And Sham ISIS
Who are Iraq ISIS fighters
Iraq ISIS Islamist insurgents 'steadily tighten their grip'
Amateur video: Iraqi Soldiers Flee Mosul After City Seized

BATTLEFIELD IRAQ - ISIS Capture More Key Towns In Major Nationwide Offensive
Militant group seizes cities in Iraq

News Exchange: Iraq unrest, Budget protests and surfing dolphins
Iraq Sunni Militant Group Vows to March on Baghdad
Iraq: Mosul Transit
Iraqi Kurds Fully Control Kirkuk' As Army Flees
Sunni insurgents make Iraq gains as army flees Mosul

۵ نظر:

Payman pay گفت...

روزا جان با ایمیل اسم اسکایپت رو هر چه زودتر بده تا یکشنبه دعوتت کنم و کپ بزنیم.قربونت

ناشناس گفت...

سلام رزا جان
آیت الله سیستانی (عراق)هم دستور جهاد کفایی داد! شبعیان هم مسلح شدند ... اگر گروه های مذهبی به هم حمله کنند کشت و کشتاری راه بیفته که تا مدت ها جاش بمونه :(
چندوقت پیش چندتا «تروریست» توی ایران گرفتند بعد اعلام کردند که اینها از عراق اومدند نمی دونم این تروریست ها با اونا نسبتی دارند.
در کل از اینکه یک حکومت سقوط کنه لذت می برم :)
وحید

RosaArchiv گفت...

سپاه قدس ایران وارد عراق شده است + فیلم +اخبار جدید

سلام وحید جان
آره خوندم الان و گذاشتم روی صفحه.
عجب شیر تو شیری!
امید که جنگ داخلی بدجوری نشه، البته مردم فوری در رفتند!
حالا ما هم اینجا در فکریم یک اکسیون صلح راه بیندازیم!
کمی به فروشندگان و تولید کنندگان سلاح های مخوف حال بدیم:)
جایت خالی می مانه!
با ع & ه

RosaArchiv گفت...

سلام پیمان جان
باشه حتمن:)

PAYMAN PIEDAR گفت...

(1) آمریکا داره به هر دو طرف کمک نظامی میکنه .بیک کلام برنده نهائی جناح تسهیلات نظامی آمریکا میباشد و بس.(2) آمریکا قصد داره با ایجاد یک بخش "بی طرف"-Buffer Zone که نه دست دولت عراق باشه و نه این گروه فاشیستی به نیروهای مخالف دولت سوریه کمک برسونه.در هر صورت جنگ داخلی و تضعیف دولت مرکزی عراق نون امپریالیستها رو تو روغن میکنه .
(3) ورود پاسداران به عراق میتونه دست دولت ابران را برای نابودی کامل مجاهدین در کمپ لیبرتی بازتر کنه و از آب گل آلود ماهی بگیره.
(4)کردهای عراق نیز با اشغال کامل منطقه خودشون و فروش نفت با خیال هر چه راحتر تر و ندادن پولی به دولت مرکزی عراق حسابی حال میکنن.
(5) طبق معمول سنواتی زنان و کودکان بازندگان همیشگی این جنگهای ارتجاعی میباشند.
بامید پیروزی جریانات مستقل ضد اسلامی ضد دولت مرکزی عراق و آزادی طلب .